•  

  pokaż komentarz

  Wybór między gospodarką a życiem.

 •  

  pokaż komentarz

  Iście lewicowa wrażliwość czerwonego Sławka, podpory KryPolu. Aż wykopię, żeby więcej osób miało okazję zobaczyć co za dwulicowe bydle. W tych wszystkich fałszywych arytmetykach śmierci "PKB a trupy" pomija się podstawowy element czasu. Czas przyniesie nie tylko szczepionkę, ale lepsze sposoby i procedury leczenia, więcej sprzętu, więcej respiratorów, więcej odzieży ochronnej... Wygrywając czas, ratujemy życia. Skutki gospodarcze kryzysu da się złagodzić, natomiast przywrócić życia ludziom poświęconym w imię gospodarki - nie. Jeszcze lepsza jest sugestia między wierszami, że wychodzenie z kryzysów sprzyja politycznie prawicy. A no to faktycznie, lepiej niech zdychają... Sierakowski, ty kawiarniany gnoju.

  •  

   pokaż komentarz

   Skutki gospodarcze kryzysu da się złagodzić

   @nfhn: ale nie da się ja uchronić przed atrofią, jeżeli taki stan jak obecnie, będzie trwał zbyt długo. I jak zaczną 'umierać' całe gałęzie gospodarki, to w wyniku biedy i gigantycznego bezrobocia, może nastąpić krwawa rewolucja. Która zbierze większe żniwo niż ten wirus we wszystkich krajach łącznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Nie musi trwać tak długo. Tutaj jest wszystko najlepiej wytłumaczone: "Załóżmy, że jesteś politykiem i masz do wyboru pierwszą opcję, która zakłada śmierć setek tysięcy lub milionów ludzi (zgodnie ze strategią łagodzenia), i drugą opcję, która zatrzymuje gospodarkę na 5 miesięcy tylko po to, aby później i tak przejść przez taki sam szczyt zachorowań i zgonów. Żadna z tych opcji nie brzmi dobrze. Ale wcale nie musi tak być. Wspomniany artykuł, który już zdążył wpłynąć na decyzje polityków, został brutalnie skrytykowany za fundamentalnie błędne założenia: autorzy ignorują śledzenie kontaktów osób zarażonych (co jest sednem strategii m.in. Korei Południowej, Chin oraz Singapuru), poza tym ignorują ograniczenia podróży (bardzo ważny czynnik w Chinach), ignorują wpływ wydarzeń masowych…Tak naprawdę czas, którego potrzebujemy aby zastosować Młot to tygodnie, a nie miesiące."
   https://medium.com/@jst.janik/koronawirus-m%C5%82ot-i-taniec-3bf0924fc608

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn: O wiele więcej ludzi umrze przez psucie gospodarki niż nawet pośrednio przez tego wirusa. Już teraz rośnie liczba samobójstw z powodów gospodarczych. A jaki wzrost będzie na zawały i pokrewne. Nerwy ludzi starszych wykończą. We Włoszech to prawdziwa psychoza się dzieje.