•  

  pokaż komentarz

  Biedny, skromny, ascetyczny kościół, bo mają tylko złoto a nim nie najesz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Może bym i poparł, ale czepianie się tacy, dotacji unijnych, dotacji na utrzymanie zabytków czy na caritas (tu lewakom proponuję się uczyć, bo cartias prowadzi więcej kursów językowych dla imigrantów, niż inne instytucje) wymieniane obok hajsu na katechezę, zwolnień podatkowych i dziwnych dotacji dla Rydzyka wygląda po prostu głupio.

  •  

   pokaż komentarz

   @szelma77: Ale to kończy się "Twoim zgwałconym dzieckiem"! Chcesz, żeby Ci dzieci gwałcili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @AerodynamiC: Ale to na co wydają ludzie swoje pieniędzy, np ta wspomniana taca, to wybór indywidualny, a nie nas jako państwa. Dlatego to śmieszny argument.

  •  

   pokaż komentarz

   tu lewakom

   @szelma77: jak zwykle mityczne LEWACTWO próbuje zniszczyć biedny kościółek XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   ale prawdziwie.

   @AerodynamiC: równie prawdziwe jak twierdzenie, że na LGBT państwo traci miliardy, bo jakby dowalić im 90% dochodowego, to budżet by na tym zyskał.

   No i wliczanie dobrowolnej tacy do "strat" państwa, to jak mówienie, że na WOŚP państwo straciło 100 mln, bo ludzie tyle wrzucili do puszek, a mogli dać Kaczyńskiemu w podatkach.

  •  

   pokaż komentarz

   Akurat ze 3 tygodnie temu próbowałem ustalić ile kasy od państwa dostaje kościół bo jest w tym temacie sporo niejasności. Brakuje przejrzystości. Po dochodzeniu wyszło mi, że jest to około 2 miliardów złotych (pierwsza pozycja z grafiki?) i w tym jest już wliczone jakieś 1,3 mld na katechezy. Reszta to fundusz kościelny (około 170 milionów), kasa na remonty i jakieś dziwne szemrane dotacje z różnych ministerstw.
   Więc na tej grafice pozycja gdzie jest 800 mln to duplikat i w ogóle liczba z dupy. To zawiera się już w pierwszej pozycji.

   Niecałe 2 miliardy. Kłócimy się o kwotę, która ostatnio lekką ręką poszła na propagandę TVP.

   Taca + dobrowolne darowizny odpisywane od podatku to indywidualna decyzja każdego człowieka. Czemu to w ogóle pojawiło się na tej grafice?
   Nie wiem co kryje się pod "utraconym podatkiem" ale pewnie są to dane z Instytutu Danych z Dupy.
   Obszarowe dotacje unijne? Skoro kościół ma jakieś grunty rolnicze to naturalne jest, że dostaje dotacje. Co w tym jest złego? A to po co i dlaczego ma jakieś grunty to jest zupełnie osobny temat niepowiązany z głównym tematem.

   źródło: Clipboard01.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @public_html: Czyli jak zwykle manipulacja w znalezisku. Dzięki za info

  •  

   pokaż komentarz

   @public_html:

   1. utracony podatek to jak rozumiem brak opodatkowania tacy i wszystkich "co łaska" sakramentów

   2. obszarowe dotacje są ok, ale ile tej ziemi dostał kościół w rozliczeniu? czy czasem nie jest tak że kk jest w Polsce największym posiadaczem ziemskim? a państwo aktywnie wspiera ten proces?

   3. zabytki. poczytaj o funduszu kościelnym. tak - w latach 90 głównie szedł na ratowanie zabytków, a dzisiaj? uwaga w znacznej części (ok. 80%) służy do finansowania emerytur (czy ogólnie składek).

   dlaczego katolicy w Polsce nie chcą się dobrowolnie opodatkować na rzecz kościoła jak w Niemczech, tylko zmuszają wszystkich do tego by się dorzucać do tej wcale nie tak chwalebnej instytucji?

   powiem Ci dlaczego - bo gdyby widzieli ile kasy idzie na księży to by sobie to przemyśleli. co wyjeżdżający do Niemiec dziwnym trafem często rezygnują ze wspierania kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   o gdyby widzieli ile kasy idzie na księży to by sobie to przemyśleli

   @secret_passenger: Ale ja wiem ile. Prawie 2 miliardy rocznie. To niecałe 0,5% budżetu państwa. To mniej niż 500+ kosztuje w ciągu tylko jednego miesiąca. To nie jest dużo. Problemem jest brak przejrzystości. Ja bardzo ucieszyłbym się gdyby udało się wprowadzić coś podobnego jak w Niemczech. Ja bym przeznaczył część swojego PIT na KK, a Ty nic byś nie płacił. Jeśli ilość wiernych będzie spadać to KK proporcjonalnie do tego będzie tracić kasę. To jest uczciwe.
   Obecny brak jasnych reguł prowadzi do patologii, gdzie najwyżsi hierarchowie kościelni wchodzą w jakieś chore romanse z rządzącymi. To bardzo szkodliwe dla KK.

   poczytaj o funduszu kościelnym
   Tak, wiem, że ta kasa idzie na dopłaty do ZUS księży. Tylko to jest tylko 170 mln złotych rocznie. To dużo mniej niż to co w marcu Szumoski ukradł w czasie jednego wałka na maseczkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet bym powiedział, że spoko, gdyby dużej części billboardów nie zajmowała reklama. Bo to trochę finansowanie kampanii reklamowej a nie kampanii społecznej.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: 1538028440_by_anonymous_500.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś link do tych rewelacji? Szczególnie rozbawiło mnie te 6 miliardów z tacy. Proste mnożenie ogólnie znanych danych pokazuje, że KAŻDY odwiedzający kościół (w tym małe dzieci, młodzież) musieliby dawać 12zł na każdej jednej mszy, czyli ok. 5 dych miesięcznie na samą tacę od każdego (czyli od rodziny 2+2 dwie stówy). Dane przeszacowane przynajmniej o rząd wielkości.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Masz rację, to jest zupełna bzdura. To po pierwsze.
   Po drugie - to jakaś amatorska, nieprzemyślana akcja na poziomie gimboateistów w stylu "jakby każdy zamiast do koszyczka dawał na chorych". O ile zgodzę się, że kościół absolutnie nie powinien być wspierany z budżetu, to kwestia co kto komu daje w formie darowizny - czy daję na kościół, czy za wstęp do kina, to już sprawa każdego, i dopóki żyjemy w wolnym kraju, to każdy może sobie dawać na co chce. Dlatego ta akcja wygląda jak przemyślenia 15-latka, który nagle odkrył, że jakby wszyscy katolicy przestali wrzucać do koszyczka i dawali na chorych....
   Po trzecie - "odetnijmy je kościołowi" - czyli co, pomysłodawcy zamierzają już mówić, komu wolno dawać pieniądze?
   Po czwarte - dotacje unijne to z tego co wiem często ich celem jest renowacja zabytków. Jeśli Unia daje pieniądze na renowację zabytku, to czy można komuś zabraniać starać się o takie fundusze?

  •  

   pokaż komentarz

   @atomic77: Lewicowa totalitarna twarz się objawia w tej akcji, pokazują swoje prawdziwe oblicze. Dobrze żeś to wypunktował.

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna