•  

  pokaż komentarz

  Niesamowite xd

  źródło: 1594649332549.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: i.wpimg.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii tak to działa od zarania dziejów xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker:

   źródło: 386ktkpTURBXy8yYjg1N2Y3YmZlNGM2NTVjZDZkN2RiMWQyYjQwY2ZlOC5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: mnie to zastanawia co karakan na tych wszystkich ludzi ma, że oni się go tak kurczowo trzymają. Tak naprawdę mogliby go samo dawno pogonic, ale dziwnym trafem tego nie robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @bart_tg: chlop jest milionerem, opieka lekarska na wyciagniecie reki, a takie zeby ma xD

  •  

   pokaż komentarz

   mnie to zastanawia co karakan na tych wszystkich ludzi ma, że oni się go tak kurczowo trzymają. Tak naprawdę mogliby go samo dawno pogonic, ale dziwnym trafem tego nie robią.

   @Krupier: autorytet który trzyma tą zgraję w kupie. Bez niego pozarliby się nawzajem. A tak od paru lat siedzą wygodnie przy pasniku, nad którym pieczę sprawuje prezes. Wszyscy najedzeni i zadowoleni. Większość nich przynajmniej pośrednio karierę zawdzięcza prezesowi lub jako klakierom. Bez nich byliby dalej piekarzami, rolnikami, albo niszowymi prawnikami na prowincji. A tak są na szczycie. Jedyne co muszą, to złożyć przysięgę wierności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker:

   Polski nadawca publiczny nie prowadził kampanii w sposób bezstronny
   Bardzo dyplomatyczny język i eufemistyczne określenie tej propagandy ciosanej siekierą

  •  

   pokaż komentarz

   @omeprazol każda władza wykorzystywała TVP jako tube propagandową bez wyjątku ot taki profit władzy a kto myśli że jest inaczej to polityką zainteresował się dopiero kilka lat temu xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: W innych partiach swoją pozycję trzeba zdobyć rozpychając się swoimi łokciami. Liczą się umiejętności, znajomości itd. Więc są wewnętrzne stronnictwa. W PiS liczy się tylko poparcie prezesa. To on zsyła osoby próbujące inaczej myśleć na banicję (co już się Kurskiemu zdarzyło) i popiera tych całkowicie oddanych i wiernych.

  •  
   Szumik

   -11

   pokaż komentarz

   @lukaszw_:

   W innych partiach swoją pozycję trzeba zdobyć rozpychając się swoimi łokciami. Liczą się umiejętności, znajomości itd

   W PiS liczy się tylko poparcie prezesa

   I skąd Ty to wiesz? W TV Ci tak powiedzieli?

   Myślenie, że całym krajem rządzi jeden stary Jarek, jest tak samo naiwne, jak opinia że całą Rosją bezwarunkowo dyryguje Putin.

   Włącz myślenie facet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: odpowiedź w najnowszej książce "Prezes i spółki"

   pokaż spoiler Oparty ma źródłach opis powstawania mafii z Kaczyńskim na czele. A z szefem niikt nie chciałby mieć do czynienia.

  •  

   pokaż komentarz

   I skąd Ty to wiesz? W TV Ci tak powiedzieli?

   @Szumik: Swego czasu bawiłem się trochę w politykę. Sporo widziałem tego co się dzieje za kulisami i to na poziomie lokalnym, który każda góra ma totalnie w dupie, odbywa się najgorsze podgryzanie i świństwa. I to jest w każdej partii, PO, PiS, SLD nie ma znaczenia. Ale jeśli mówimy o wierchuszce, to zważ jak się ona w innych partiach zmienia, co chwila jest ktoś inny u władzy. Osoby, które zakładały PO już nie istnieją w poważnej polityce. Tylko w PiS jest jeden nieusuwalny prezes. W normalnej partii, po akcji z 2007 wymieniliby prezesa, bo wtopa była spora.
   Możesz, w PiS być już prawie u samej góry, być jakimś podsekretarzem stanu lub coś. I to jest wszystko do czego dojdziesz, bo bez zgody prezesa nie zostaniesz ministrem. I to jest poziom o którym powyżej pisałem, a nie o każdym szeregowym członku partii. Przykład Szydło - odpowiedzialna w sporym stopniu za obecny sukces, wyleciała z premierostwa będąc na szczycie. Kolejny przykład, to jak Gowin spowodował kryzys wyborczy, to wszyscy kolejno jeździli nie do Kancelarii Premiera, ale na Nowogrodzką. Powtórzę, Kaczor w najbliższym otoczeniu ma tylko najbardziej oddanych. I do tego otoczenia nie ma co zaliczać ani premiera, ani prezydenta. Ci są tylko władzą wykonawczą postanowień płynących z ulicy Nowogrodzkiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się generalnie z zarzutami OBWE odnoszącymi się do braku zachowania bezstronności w zakresie nadawcy publicznego. Dobrze by było jeszcze tylko napisać o "bezstronności" nadawców publicznych prywatnych jakie miały i mają miejsce. Plakaty wyborcze, listy poparcia, bezpośrednie wskazywania na kogo mamy głosować. I co do cholery OBWE ma do meetingów premiera po Polsce? Fakty są takie że są dwa obozy medialne w Polsce. Konsorcjum rządowe (Telewizja Polska, Polskie Radio) oraz cała machina medialna w postaci prasy radia, telewizji z niejasnym sposobem finansowania i powiązaniami kapitałowymi obcych mocarstw, delikatnie mówiąc często nie zgadzającymi się z linią ministerialną w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @wasyliada: Zapomniałeś dodać, że oprócz mocarstw mieszają zimnowojenni odwetowcy z Bonn, zbankrutowane ziomkostwa pod przywództwem Hubki i Czaji, leją wodę na młyn określonych nastrojów by wzbudzić niepokoje wśród ludności. W swych treściach przemycają treści kontrrewolucyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: "Platforma Obywatelska będzie bronić niezależnych mediów" hahahah dawno się tak nie uśmiałem, wszyscy jak widzieli jak ABW "broniło" WPROST. Cała ta polityka od 45 to potomkowie kacapów którzy przyjechali tu na ruskich czołgach, elyta

  •  

   pokaż komentarz

   najgorsze podgryzanie i świństwa

   @lukaszw_: A powiesz mi na czym coś takiego polega? Bo ja jestem tak antyspołeczny, że nawet nie wiem jak w pracy coś takiego się odbywa. Poprostu siedzę przy kompie i pracuje, coś tam przy jedzeniu pogadam i tyle. Nie wiem na czym to może polegać ale ciągle słyszę, że to ma gdzieś miejsce. Nie mówiąc już o polictyce.
   Bo wyobrażam sobie to jak np. zalanie komuś muszki galaretką albo poprzekładanie rzeczy w szufladach xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Miii_Kiii: Trochę zagmatwany przykład, ale niech będzie. Wyjazd na krajowe wybory władz młodzieżówki partii. Tak z 60% osób na konwencie jest radnymi, paru młodych posłów, reszta to aspirująca dzieciarnia. Przed przyjazdem spotkanie całego towarzystwa z jednego województwa, aby ustalić poparcie dla jednej z osób na wiceprzewodniczącego. Głosując jednolicie mamy 100% szans na wybór, bo w takim przypadku zgłaszamy to do jednej z najważniejszych osób (przyszłego przewodniczącego), a on zgłosi 5 kandydatów, a miejsc jest właśnie 5. Było raczej pewne, że jego kandydaci przejdą. W wyniku ustaleń osoba z miasta X będzie miała poparcie na wice krajowego, a miasto Y w zamian dostanie przewodniczącego wojewódzkiego. Ustalenia godzinę przed wyborami.
   Przychodzi do zgłaszania, a już wybrany przewodniczący zgłasza 4 kandydatury, bez naszego województwa. Zgłasza się facet z miasta Y i miasta X. Wybrany został z miasta Y, wbrew ustaleniom.
   Finalnie okazało się, że facet z Y, ma jakieś poparcie u wicemarszałka Sejmu. Telefon od wicemarszałka do przewodniczącego, czy da się coś zrobić. Ten nie chciał robić chamówy totalnej, więc nie podmienił kandydata, ale też nie zgłosił tego wskazanego przez województwo. Gostek z Y łaził przez godzinę za kulisami, obietnicami i strasząc szukał poparcia i udało mu się.
   A potrzebował stanowiska, bo chciał zrobić porządek w swoim mieście, w którym nie miał dużego poparcia. I tak facet, którego mało kto lubił (jak widać nie bez powodu) dostał to co chciał.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojej i co teraz. Pogrożą groźnie palcem w uchu? Albo bucie (ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)(ʘ‿ʘ)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież nie od dziś wiadomo, że walimy autostradą w kierunku Białorusi ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Może w następnych wyborach tvp już będzie uczciwe i bezstronne?

  pokaż spoiler Nie

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie piszą no i co z tego.
  Gołym, okiem widać, że TVPiS to rządowa tuba. Już nawet nie chodzi o sprzyjanie jakiej opcji, to jest ewidentna propagandowa nagonka, przekształcona i dotowana giganycznymi pieniędzmi machina ocieniania mas.
  Ale TVPiS to nic. Rząd przerwał pracę, Premier zapomniał że płacimy mu za konkretną pracę a nie bycie naganiaczem na dudę, POczta Polska rozrzucała propagandowe ulotki, nawet alert RCB był politycznie użyty, a Szumowski wydał jakieś niezgodne z konstytucją uprzywilejowania w głosowaniu.

  Można głosować ze względu na to że chcą kasę dostawać ale udawać że PiS nie robi drugiej komuny to już nie rozumiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: ale pamiętajmy, dla wielu ludzi w tym kraju za peuo było źle i gorzej, a teraz jest super. A jak się nie daj Boże zmieni władza, to na pewno lgbt zniszczy uprawy rolnikom, drogi na wsiach, kościoły wysadzi, dzieci zgwałci i jeszcze ukradnie cały majątek i sprzeda agentom i Niemcom (i Żydom też).
   Trzeba mieć naprawdę, wielkie więźby na powiekach żeby nie widzieć, co ten rząd robi i jak bardzo dyma obywateli. Ale, patrząc po wyborach, to obywatel się cieszy, bo bynajmniej bombelkom dali i w ogóle jest git a Bolzga taka silna.

  •  

   pokaż komentarz

   @buczubuczu: Jak PiS będzie na skraju wypłacalności, to być może na rękę im będzie aby ktoś inny przejął władzę i wpakował się na minę. Na zwykły chłopski rozum, jeśli od początku władzy PiS miał kasę do rozdawania to jednak PO musiała jakoś zapełnić skarbonki.

   Oczywiście że niektórzy dostając do ręki pieniądze mają chwilowo lepiej, ale to jest cały czas dawanie ryby a nie wędki. Głupiemu chłopowi nie wytłumaczysz że jak niepracujący dostają kasę to okradani są pracujący, albo że lepiej nie dostawać zapomogi tylko mieć mniejszą inflację i podatki a kasy ci zostanie więcej.

   Nie potrafię zrozumieć jak ludzie którzy pamiętają komunę nie widzą tej propagandy. Nieukrywanej, czasami prostackiej ale permanentnej i nachalnej. Znam starszych ludzi którzy (obym nigdy nie miał takiej starości) całe dnie oglądają TVPiS. Oni żyją tym co mówi do nich telewizor.

   A PiS czują bezkarność robi co chce przy użyciu komunistycznych metod.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: ludzie pamiętają komunę, ale w ogóle nie wiążą tych dwóch rzeczy wg mnie. NO BO KIEDYŚ TO SYNEG INACZY BYŁO, NIE ROZUMISZ. A starych ludzi takich to ja mam dwóch w rodzinie - babcia i dziadek. I tylko Jarosław, tylko Ążej i Wateusz, rozp$!$!@?ator lewaguw Zbynio, ta szuja Terlecki i paru innych przydupasów małego posła. Reszta może nie istnieć. Bo trzeba zniszczyć KOMUHUF, LEWADZTWO, RZYDOSTWO i agentów obcych państw. A, no i ÓBEDZJE koniecznie rozp?@?%?%ić. Biorąc tych, co się ostali do swoich szeregów, bo przecież to tak działa xD
   Daj spokój, możesz mówić, że najchętniej chciałbyś państwo, które się nie wpieprza w to, co robisz w czasie wolnym i jakie masz preferencje, ale njeeeeee, nie na tym państwo polega, nie rozumiesz bo za młody jesteś. Ulgi podatkowe to samo, co ty - bo nie trafi do wszystkich, bo niektórzy nie wypełnią formularza itd. No ich sprawa, jak ktoś jest za głupi na druk urzędowy w dobie internetu i powszechnych porad no to po prostu nie zasługuje na to, żeby mu pomagać. Jak ktoś jest zbyt leniwy, żeby iść do roboty, to na zasiłki nie zasługuje. To jest naprawdę proste, ale w mentalności Polaków nieosiągalne, no bo to zbrodnia najwyższa nie zmuszać wszystkich do pomagania tym najbardziej leniwym i najsłabszym.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: no, zagrywki bardzo nieczyste. Szanuję demokrację i nie mam zamiaru pluć na Podkarpacie czy osoby gorzej wykształcone, bo to nie ma sensu, tylko dzieli społeczeństwo. Zagłosowali według swych przekonań i tyle.

   Ale cały ten PiS powinno się rozliczyć za te machloje odwalane przy tych wyborach. Żadne inne wybory mi do tego stopnia nie obrzydziły Polski i polityki.

   -TVP będąca zwyczajną w świecie tubą propagandową. Niezwykle siermiężną i nawet się z tym nie kryjącą. Materiały o Dudzie rodem z czasów stalinowskich w ZSRR z podniosłą muzyką. Codzienne plucie na Trzaskowskiego i próby żenienia go ze wszystkim co się w tej Warszawie działo (ulewa, wypadek autobusu, Czajka itd.). Codzienne wychwalanie 500+, 300+, 13 emerytur...tak jakby w innych krajach nie było programów socjalnych. Zero wiadomości ze świata, czy choćby z Polski ale niezwiązanych z polityką.

   -Przepychanie na szybko dziwnych rozporządzeń, które przeczą równości i wolności wyborów. Pierwszeństwo osób 60+ oraz kobiet w ciąży / niepełnosprawnych? Takie rzeczy się wprowadza w trakcie kadencji sejmu, daleko przed wyborami a nie 2 dni przed drugą turą, mając grunt pod stopami i widmo utraty "długopisa".

   -Wykorzystanie systemu Alert RCB do informowania o tymże przywileju do urn. To to już w ogóle XD, ten system ma za zadanie ostrzegać przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi itd. A nie k%$@a do rozpowszechniania agitki wyborczej. Gdzie powszechnie wiadomo, że w grupie 60+ rząd ma największe poparcie.

   Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat PiS jednak przegra i zapanuje wreszcie jakiś porządek z mediami publicznymi. A PiS-owcy i ich partyjne szczekaczki zostaną osądzeni. Bo to co odperdolili nie ma prawa zdarzyć się w normalnym demokratycznym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Szanuję demokrację

   @Antorus: Ja też szanuję demokratyczne wybory, ale chciałbym demokratycznej kampanii, oraz by rząd był dla wszystkich z poszanowaniem tych co głosowali inaczej.

   Uważam że demokracja w Polsce została zachwiana, bo to cały ustrój, a nie tylko akt wyboru. To też nie było czyste choćby przez to że niektóre osoby miały obowiązek przepuszczać innych w kolejce. Co było bezprawne, bo wybory mają być równe a Szumowski nie ma prawa głosu w sprawie przebiegu wyborów.
   Oczywiście kobitę w zaawansowanej ciąży, czy ledwo idącą staruszkę sam bym przepuścił bez alertów RCB.