•  

  pokaż komentarz

  Cudowna wiadomość. A dla tych co gadają że debile bo podrożeje u nas, to sami są debilami. Unijne kraje dbają o środowisko więc podatki w tym zakresie będą minimalne, takie chiny nie za bardzo, co to oznacza? Że spadnie popyt na produkty z poza unii w wzrośnie popyt wewnętrzny.

  Podsumowując, tak, zapłacicie kilka złotówek więcej za produkty, ale te złotówki w porównaniu do tych innych, zostaną na terenie unii, trafią do kieszeni ludzi w unii którzy je dalej będą wydawać w unii, m.in w waszym sklepie / u waszego pracodawcy a nie u chinola. I na sam koniec wszyscy wewnętrznie mają lepiej. Kto traci? Chiny, Rosja, USA czyli kraje które wciskają swoje towary na teren unii. Jest jeszcze jeden benefit z tego, te kraje zaroją się od firm wewnątrz które będą lobbować o poprawę warunków środowiskowych bo tracą na eksporcie do Unii. Innym słowem: Nie dbacie o środowisko, to możecie zapomnieć żeby wasz produkt konkurował na tych samych warunkach co nasze. Dzięki temu takie Indię albo ogarną syf u siebie albo my ich sprowadzimy do takiego poziomu że smrodzić nie będą mieli czym bo konsupcji wewnętrznej nie wyciągną aby te śmierdzące fabryki utrzymać. Oby jak największy ten podatek dowalili

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: xDDDDDD tak jak twierdziłem, ludzie mają tak sprane mózgi, że jeszcze z chęcią przywitają regulacje xD parę zł tu, parę zł tam - ważne, że planeta czuje się dobrze xD. Zapytam tylko - w jakiej walucie matka ziemia się rozlicza? woli ojro czy dolary ?xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Po pierwsze: tak, wazne jest, zeby "planeta czula sie dobrze". Po drugie: czy ty umiesz czytac ze zrozumieniem? @corpseRott dobrze napisal, bedzie to szansa dla producentow wewnetrznych. Pieniadze zostana tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @frau_felsenheimer: widać to po rynku automotive, z roku na rok ceny coraz droższe i konkurencja coraz mniejsza :).

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Umiejętności kognitywne niestety niewystarczająco rozwiniętę aby pojąć co zostało napisane. Zastosować protokół nosacz-translate.

   Protokół start

   XDDDDDD hehe no co tyy kurde heheh XDD mordeczko XDDD WINCYJ bynajmniej wyprodukujemy więc nasze Janusze BEDO mnieć dużo golda nie hehehe a chinole gdzie nie żyjemy mniej nie XDDDD XDDDD więc mordeczko na plus nie

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: strzelasz, ale nie nabijasz. Ogólnie widzę, że po lewej stronie nadal się nie nauczyliście, że podatki zawsze uderzają w tych, w których to niby chronicie (czyt. najbiedniejszych). Ogólnie jakbyście grali jasno, czyli nazywali to cłami to przecież byłoby to prostsze :-D a tutaj bawimy się w ślady węglowe xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: Akurat jesli chodzi o automotive to sie zgadzam. Wyglada to tak, jakby przepisy byly ustalane pod konkretne koncerny samochodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @frau_felsenheimer: bo to po prostu najbardziej widocznie :-D jeżeli uważasz, że w innych dziedzinach jest inaczej - think again ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: No jasne, ze w innych sprawach tez sa przekrety. Mimo wszystko nadal uwazam, ze to jest sluszny kierunek. Uwazam, ze fabryki czy huty powinny spelniac normy emisji, nie tylko CO2, ale tez innych substancji-produktow ubocznych. Nie powinno jednak byc tak, ze podczas kiedy europejskie fabryki podlegaja regulacjom, nie ma zadnych ograniczen w imporcie np. z Rosji. W efekcie zabija sie przemysl wewnetrzny, a wzmacnia gospodarke krajow trzecich.

  •  

   pokaż komentarz

   @frau_felsenheimer: czyli kierunek bieda ( ͡° ͜ʖ ͡°) sorry, ale tak to widzę. Pomyśl, że np do takiej chińskiej żarówki będziesz musiał dopłacić CO2 tax... do czegoś wyprodukowanego poza UE/w fabryce niespełniającej norm też. To jest po prostu kolejny podatek - dosłownie - z powietrza. Tymczasem nawet w Niemczech cena prądu rośnie, blackouty i sieć energetyczna jest w nieciekawym stanie - a to tylko część wydatków, które ponosić muszą ludzie. To + 2050 carbon netrual to sen wariata.

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott:
   Unia ma potencjał na bycie imperium, trzeba by do tego kilkanaście, może kilkadziesiąt lat ciągnięcia za uszy krajów nowej unii by każdy obywatel Polski czy Bułgarii miał chociaż 60-70% siły nabywczej Niemca czy Szweda. To by wywołało taki rozpęd konsumpcji wewnątrzwspólnotowej, że eksport na świat stanowiłby margines, a nie być lub nie być.

  •  

   pokaż komentarz

   @frau_felsenheimer: A mnie bardzo to obchodzi jakiej narodowości jest producent który na mnie zarabia.

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: Unijne kraje tak dbają o środowisko, że odpady z Niemiec i Francji cudownie palą się na naszych składowiskach. Tak dbają, że producentom taniej jest sprowadzać tworzywa z Chin, niż używać te z "unijnego" recyklingu. Tak dbają, że Niemcy planują sprowadzać wodór z Rosji, bo ślad węglowy po produkcji wodoru zostanie "poza UE", więc nie muszą za to płacić. Potem tylko jako wzór cnót wszelakich spalą ten wodór do produkcji energii.......no i chętnie odsprzedadzą innym krajom, tak jak z ropą i gazem. Rozumiem, że dla planety ma znaczenie, czy emisja nastąpi na terenie Niemiec czy Rosji i planeta rozróżnia tą emisję. W końcu tak dbają, że dodatkowymi opłatami zabijają produkcję (praktycznie cały energochłonny przemysł przeniósł się do Chin). Tak dbają, że emisja państw EU28 to 9.8% globalnej, a Azja i Ameryka to 73%. Podatek nie uderzy w producentów i nie pobudzi lokalnej produkcji, bo na terenie UE opłaty środowiskowe i regulacje prawne są tak rozdmuchane, że tutaj nikt nic nie będzie produkował. Tutaj się tylko składa z gotowych elementów, ale ich nie produkuje. Również ze względu na drogą siłę roboczą. Skończy się po prostu tak, że ten podatek pośrednio (bo uderzy w stal, paliwa, w surowce energetyczne=prąd, produkcja, utrzymanie) zapłacisz Ty, zapłacę ja. Nie będzie ani zieleniej, ani bardziej ekonomicznie, ani bardziej ekologicznie. Będzie po prostu drożej, bo i tak i tak musimy to kupić, a producent nie dołoży ze swoich.

   Jak ja widzę ekologię - płacę 100zł miesięcznie na śmieci, których nikt nie jest w stanie wykorzystać do recyklingu. Nikt ich nie skupuje i nikt ich nie chce. Mogę oddać zużyty sprzęt do punktu odbioru. Potem te śmieci weźmie firma z innego kraju, która musi wykazać się udziałem odpadów wtórnych w produkcji, a na końcu trafią z powrotem do nas i magicznie zapłoną na składowisku. Ewentualnie popłyną statkiem do Indii lub Afryki. Tam planeta nie zwraca uwagi na ekologię, emisję. My będziemy w tym czasie zabijać lokalny przemysł, a siebie kolejnymi opłatami...

  •  

   pokaż komentarz

   zapłacicie kilka złotówek więcej za produkty, ale te złotówki w porównaniu do tych innych, zostaną na terenie unii, trafią do kieszeni ludzi w unii którzy je dalej będą wydawać w unii, m.in w waszym sklepie / u waszego pracodawcy

   @corpseRott: daj mi 2000 zł a ja zapłacę ci za miesiąc sprzątania u mnie, ty będziesz miał pracę a ja będę miał czysto, układ idealny

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: zgadzam się, że kierunek słuszny. Jeśli nikt nic nie będzie robił, to nic się nie zmieni.

   Nie zgadzam się jednak, że "będzie to kilka złotówek więcej". Będzie to znaczny wzrost cen, który przełoży się na klienta końcowego, gdyż na przykładzie hutnictwa - gdyby nie import z Rosji i Ukrainy, co cena wyrobu hutniczego byłaby aktualnie na poziomie 35-40% wyższym. To nie jest kilka złotówek.

  •  

   pokaż komentarz

   bedzie to szansa dla producentow wewnetrznych.

   @frau_felsenheimer: @corpseRott: XDDDDDDD chyba tylko szansa na przemyślenie tematu i przeniesienie fabryk do Chin (jeśli jeszcze tego nie zrobili) z niskimi kosztami produkcji i sprzedaż swoich produktów na wszystkie inne rynki poza europejskim.
   Nowe podatki tylko podniosą i tak już zaporowe koszty produkcji w socjalistycznej i starzejącej się europie, nikt poza UE takich produktów nie kupi, materiały na ich powstanie też będą obarczone nowym narzutem. Obstawiam też że tego typu... nazwijmy po imieniu: cło nie pozostanie bez odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: Co stoi na przeszkodzie producentowi z Chin uciąć te kilka zł z kosztów produkcji. Zamiast regularnego Chińczyka zmuszą ujgura do pracy za miskę ryżu i ten podatek nie uderzy w nich tylko w konsumenta który dostanie niższą jakość produktu.

   Kolejna rzecz to nie ma konkurencji dla Chińskich produktów w UE. Plastiki, płytki drukowane, kondensatory, surowiec do produkcji opakowań, półprodukty nadal pochodzą z Chin. "Producent" w UE kupuje to od nich i nakleja swoją markę. Sprzęt AGD często jest składany tylko w UE z gotowych komponentów.

   Kolejne pytanie, do czyjej kieszeni pójdzie ten podatek? Zdajesz sobie sprawę że Chiny wprowadzą ukryte opłaty odwetowe lub będą go subsydiować aby cena produktu nie zwiększyła się?

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: megakoncerny, takie, jak Gazprom są ponad tworami pośrednimi...

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: Kilka złotówek więcej? Ciekawe co Ty bierzesz. Podatki od paliw kopalnych - dobijające między innymi nasze górnictwo i jeden z czynników problemów przemysłu węglowego - podatki od plastików, od samolotow (przecież UE już dawno twierdzi że ludzie za dużo latają i świadomie chce to ograniczyć oczywiście przez urojone podatki), podatki dla przemysłu samochodowego od emisji CO2 przez produkowane przez nich pojazdy (już sprawiły że firmy zaczynają wynosić się z Europy Mitsubishi, Infinity kto następny), a ich produkty są coraz gorsze. Ograniczą cię do podróżowania gównianym samochodem którego zasięg będzie wynosił 400 km a cena będzie 2x wyższa od porównywalnego spalinowego bo tak to aktualnie wygląda. W dodatku nawet spalinowy to dziś najczęściej g które nie rozpada się po 500 tys czy 1 mln km tylko po 100, 200 tys. lakiery w porównaniu z tymi sprzed 15 lat to też gówno i tragedia, cienkie miękkie, rysują się po dotknięciu dłonią - ekologia, a właściwiej ekoterror. Naprawdę trzeba być chorym umysłowo albo nieźle ograniczonym żeby wierzyć że to dla naszego dobra.

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: Ten wpis to jest popis wręcz dziecięcej głupoty i naiwności a jeszcze dostaje masowo plusy ale cóż to je wykop tego nie pomalujesz.

   "Podsumowując, tak, zapłacicie kilka złotówek więcej za produkty, ale te złotówki w porównaniu do tych innych, zostaną na terenie unii"
   Po pierwsze lewaku jak tak ci zależy na tym by unijni producenci zarabiali to sam płać za ich produkty a nie zmuszaj do tego innych. Po drugie merkantylizm i wojny celne tylko szkodzą gospodarce ale to trzeba mieć minimum pojęcia o historii i ekonomii by o tym wiedzieć.

   "Chiny, Rosja, USA czyli kraje które wciskają swoje towary na teren unii. Jest jeszcze jeden benefit z tego, te kraje zaroją się od firm wewnątrz które będą lobbować o poprawę warunków środowiskowych bo tracą na eksporcie do Unii. Innym słowem: Nie dbacie o środowisko, to możecie zapomnieć żeby wasz produkt konkurował na tych samych warunkach co nasze. Dzięki temu takie Indię albo ogarną syf u siebie albo my ich sprowadzimy do takiego poziomu że smrodzić nie będą mieli czym bo konsupcji wewnętrznej nie wyciągną aby te śmierdzące fabryki utrzymać."

   By ograrnąć bezsens tego argumentu to trzeba pomieścić w głowie dwie rzeczy. Po pierwsze fakt że nikt nam niczego nie wciska tylko my jesteśmy uzależnieni od towarów z tych krajów bo wielu z nich już dawno się w Europie nie produkuje ( czego świetnym przykładem był kryzys z respiratorami) a przywrócenie produkcji (co przy obecnych kosztach pracy i regulacjach unijnych byłoby samobójstwem) zajmie lata. A po drugie i najważniejsze TRZEBA WYJĄĆ GŁOWĘ Z DUPY i uświadomić sobie że Europa już dawno nie jest centrum wszechświata, rynki wewnętrzne takich Chin czy Indii są większe od całej Europy razem wziętej więc na zatrzymaniu wymiany handlowej nam jako mniejszym oberwie się bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @corpseRott: Tak towarzyszu. Dobro jednostki dobrem ogółu XD (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze lewaku jak tak ci zależy na tym by unijni producenci zarabiali to sam płać za ich produkty a nie zmuszaj do tego innych. Po drugie merkantylizm i wojny celne tylko szkodzą gospodarce ale to trzeba mieć minimum pojęcia o historii i ekonomii by o tym wiedzieć

   @Masson: A jak chcesz w inny sposób chronić środowisko? Jeśli Europa zaczyna dbać o nie(przepisowo i podatkowo) a inne kraje nie, to przedsiębiorcy wyniosą się do tamtych krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   w jakiej walucie matka ziemia się rozlicza? woli ojro czy dolary ?xD

   @Student_AWAS: w tlenie. Trochę to smutne ale pokazuje, ze pokolenie dorobkiewiczów w polsce jeszcze mocne. Nie jesteś w stanie popatrzeć na raporty IPCC z 2015 roku, które przerażająco celnie się spełniają, bo kto by na po patrzył

   15 lat do przodu? Paaaaanie, ale jo tero zarobie tysiunc mniej.

   Biedne robackie myślenie. Matkę i własne dzieci byś sprzedał jakby Ci dobrze posolili robaku XD, bo w czym Ci sie matka i dziecko rozliczy? XD

  •  

   pokaż komentarz

   Podatki od paliw kopalnych - dobijające między innymi nasze górnictwo i jeden z czynników problemów przemysłu węglowego

   @kokosik: To mit.

   podatki od plastików,

   Lepszy podatek od plastiku, niż płacenie za wywóz śmieci.
   Odpowiednio skonstruowany podatek, zmniejszy rozmiar plastiku lub zachęci do stosowania łatwiejszych w przetwarzaniu materiałów.

   od samolotow (przecież UE już dawno twierdzi że ludzie za dużo latają i świadomie chce to ograniczyć oczywiście przez urojone podatki)

   Jak na razie poszczególne kraje coś tam wymyślają w tej kwestii. UE jedynie objęła(już dawno) ten sektor systemem handlu emisjami.

   podatki dla przemysłu samochodowego od emisji CO2 przez produkowane przez nich pojazdy (już sprawiły że firmy zaczynają wynosić się z Europy Mitsubishi, Infinity kto następny), a ich produkty są coraz gorsze.

   Azjatyckie marki jakoś sobie radzą. Jak Tesla zacznie produkować w Europie, będziemy mieli rzeź na tym rynku.

   a cena będzie 2x wyższa od porównywalnego spalinowego bo tak to aktualnie wygląda. W dodatku nawet spalinowy to dziś najczęściej g które nie rozpada się po 500 tys czy 1 mln km tylko po 100, 200 tys. lakiery w porównaniu z tymi sprzed 15 lat to też gówno i tragedia, cienkie miękkie, rysują się po dotknięciu dłonią - ekologia, a właściwiej ekoterror.

   Przyszłością są elektryki i nic tego nie zmieni. Downsizing okazał się być ślepą uliczką.

   źródło: wysokienapiecie.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @martwykotek: ostatnio jeden z badaczy IPCC przepraszał za wywołanie globalnej paniki odnośnie CO2. Ja tam się nie znam, słucham mojego portfela, a ten mówi, że zielone = drogie i upośledzone. Natomiast od dorobkiewiczów, to nazywaj swojego ojca i ew siebie.

   Anyway, tutaj wspomniane znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5607467/ekspert-ipcc-przeprasza-ze-straszyl-zmianami-klimatu-opisuje-jak/ oczywiście neueropa zakopała.

   Zresztą, nawet jeżeli jesteśmy winni całemu złu tego świata - to co z tego? nie mamy alternatywy dla paliw kopalnych i prawdopodobnie nigdy ich nie będziemy mieć - a na pewno nie są nimi zielone technologie. https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/2019/05/06/the-reason-renewables-cant-power-modern-civilization-is-because-they-were-never-meant-to/#45a8f5dbea2b

  •  

   pokaż komentarz

   @Student_AWAS: mniejsza konkurencja na rynku automotive? Znaczy że duże marki są coraz mniej konkurencyjne a te małe i te nowe zaczynają zyskiwać rynek? Ceny też są coraz niższe, za tą samą ilość pracy dostajesz coraz więcej z dekady na dekadę.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak uderzy w producenta... Chyba w klienta końcowego... Debile.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Rosja może stracić jak sobie podatek wliczy w cenę tego co sprzedaje?
  Kto zapłaci?My zapłacimy.I Niemcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Może stracić ale nie musi. Najwięcej to stracą konsumenci.

 •  

  pokaż komentarz

  I pomyśleć, że kiedyś chłopów dziesięcina bolała.