•  

  pokaż komentarz

  Szkoda o tym pisać. Wykopwe spermiarzy daliby sobie oczy wydłubać za bronienie praw kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   lewackiantypatriota

   +451

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Prawo rodzinne w tym kraju powstało w głębokim PRLu.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: dlatego związki partnerskie są względnie dobre, bo z automatu nie jesteś wpisywany jako ojciec dziecka, tylko musisz dobrowolnie się wpisać do urzędu i jak kobiecie coś odwali w trakcie ciązy, to można odejść. W końcu jej ciało, jej macica, jej dziecko, więc niech decyduje sama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Można tez spróbować zrobić testy DNA i jeśli się okaże że to nie Twój bombelek, to też możesz zignorowac rejestrację dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Prawo rodzinne w tym kraju powstało w głębokim PRLu.

   @Jariii: chyba dupie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: Nie można ignorować rejestracji dziecka. Matka na rejestracji poda że jesteś ojcem, a potem po pięciu latach wykaże, że nie płacisz alimentów. W Polsce są przepisy, że jeśli nie jesteś ojcem to musisz w jakimś tam niedługim czasie zgłosić to. Jak tego nie zrobisz to zostaniesz uznany za ojca bez względu czy nim jesteś czy nie...
   Takie to mądre przepisy...liczy się przecież dobro dziecka...ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   pokaż komentarz

   @high_tower: Tylko że ona nie może podać bez Twojej wiedzy i musisz się podpisac pod dokumentem, bo przecież w takim przypadku kobiety mogłyby wpisac losową osobę, a ona niech udowadnia, że nie jest jeleniem. Będąc w związku małżeńskim jesteś wpisywany jako ojciec dziecka z automatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @high_tower ale przecież mężczyzna musi się podpisać pod ojcostwem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: po też. chyba do 6miesięcy od ustania pożycia orzeczonego przez sąd, jesteś automatycznie uznawany za ojca dziecka.

   Można tez spróbować zrobić testy DNA
   na test musi wyrazić zgodę matka

  •  

   pokaż komentarz

   @Mescuda Ten kij ma dwa końce. Kobiety są dyskryminowane w innych dziedzinach życia. Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej. Na przykład u mnie na uczelni spotykałam się głównie z sexizmem i mobbingiem wobec kobiet. Przypadków mobbingu w stosunku do studentów jest znacznie mniej niż studentek.

   Czy nie możemy po prostu uznać ze jakąkolwiek dyskryminacja i przemoc jest zła bez względu na płeć ofiary?

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun największe kukoldy tylko na wykopie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun
   @lewackiantypatriota ciekawe bo ja oprócz trollowskich wpisów nie zauważyłem zadnego

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego związki partnerskie są względnie dobre, bo z automatu nie jesteś wpisywany jako ojciec dziecka, tylko musisz dobrowolnie się wpisać do urzędu i jak kobiecie coś odwali w trakcie ciązy, to można odejść. W końcu jej ciało, jej macica, jej dziecko, więc niech decyduje sama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Można tez spróbować zrobić testy DNA i jeśli się okaże że to nie Twój bombelek, to też możesz zignorowac rejestrację dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   @Tatiagla: Ty chłopie nie wiesz jak to działa. Matka wnosi o stwierdzenie ojcostwa i wystarczy jeden wiarygodny świadek który potwierdzi że spaliście razem i stajesz się ojcem.

  •  
   D.....3

   +15

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: ale na to mamy już przepisy na nierówności płac

  •  

   pokaż komentarz

   Ten kij ma dwa końce. Kobiety są dyskryminowane w innych dziedzinach życia. Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej. Na przykład u mnie na uczelni spotykałam się głównie z sexizmem i mobbingiem wobec kobiet. Przypadków mobbingu w stosunku do studentów jest znacznie mniej niż studentek.

   Czy nie możemy po prostu uznać ze jakąkolwiek dyskryminacja i przemoc jest zła bez względu na płeć ofiary?

   @dr_Batman: Jprdl - rok 2020 a kobiety wciąż bredzą o dyskryminacji w płacach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mescuda kobiety nie powinny mieć prawa do zabicia dziecka, by poprawić sobie samopoczucie, jesteś kukoldem pisząc inaczej

  •  

   pokaż komentarz

   @Mescuda: nic nie zabrali. Poczytaj sobie to co jest wpisane w prostytucji. @Mescuda@Mescuda

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: jesli placi sie 20% mneij tylko za to, ze jest sie kobieta, zapraszam do sadu pracy, wygrana w kieszeni. Albo sa inne powody o ktorych nie napisałas (tj nei wiesz o nich)...

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: w calym "demokratycznym" swiecie ,wyglada to podobnie.A w wielu krajach jest jeszcze gorzej

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: można tez spróbować zrobić testy DNA i jeśli się okaże że to nie Twój bombelek, to też możesz zignorowac rejestrację dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Tatiagla: lepiejby było gdyby takie testy były obowiązkowe. Bo dajmy na to obecnie robisz ten test, jesteś przekonany że to twoje dziecko ale zawsze lepiej myśleć trzeźwo i sprawdzić. Sprawdzasz i zgadza się to jest twoje dziecko. Ale relacje z kobietą mas już skwaszone.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: co to znaczy wiarygodny świadek? Przecież w PL to sędzia decyduje co jest dowodem w sprawie a co nie, oczywiście dobierając dowody do z góry ustalonego eyroku.

  •  

   pokaż komentarz

   Kobiety są dyskryminowane w innych dziedzinach życia.
   @dr_Batman: a obowiązek służby wojskowej? Przecież w razie wybuchu wojny w kamasze pójdą mężczyźni. To samo w policji, więcej stanowisk za biurkiem pełnią kobiety. Nawet w samej armii gdy są kobiety, to przeważnie siedzą za linią frontu i rzadko kiedy jeżdżą na patrole. Albo założmy interwencja w policji. Czemu np. kobieta która nie potrafi ogarnąc bandziora i go powalić i unieruchomić, ma dostawać taką samą pensje jak jej kolega krawężnik?

   Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej
   @dr_Batman: tylko, że firmy ponosza też ryzyko zatrudnienia kobiety w wieku rozrodczym, która zaraz jak się tylko dowie, że jest w ciązy to idzie na L4.

   Ty chłopie nie wiesz jak to działa. Matka wnosi o stwierdzenie ojcostwa i wystarczy jeden wiarygodny świadek który potwierdzi że spaliście razem i stajesz się ojcem.

   @ediz4: Przecież to jest chore. Wystarczy, że będzie miała jakąś kolezankę, która potwierdzi jej bzdurę i udowadniaj, że nie jesteś jeleniem. No i ten świadek musi to potwierdzić. WTF jak niby? Po imprezie połączonej z orgią?

  •  

   pokaż komentarz

   @TysonKlopp: Widzę że nie bez powodu mam cię na czarno. Dziecko nie może cierpieć, jak ma przyjść na świat żeby wegetować jak warzywo to już lepiej oszczędzić mu tego bólu
   Nie mówimy tu o zdrowych dzieciach, ale o takich w których badania prenatalne wykazują poważne choroby, ogromne deformacje

  •  

   pokaż komentarz

   @thomeq No tak bo iście do sądu pracy to taka zajebista łatwość i potem z pewnością w robocie będą cię witać z uśmiechem na ustach ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Mamy wiele praw w tym kartolandzie które nie chronią nikogo.
   @ediz4 Ja prdl 2020 a mężczyźni dalej nie zdają sobie sprawy że dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.

   @Dykto13 Tak jak mamy przepisy na mobbing ale nie chroni to nikogo przed nim.

  •  

   pokaż komentarz

   @high_tower: Nieprawda.

   Gdyby było tak, jak piszesz, to Andrzej Duda, czy młody Kulczyk mieliby już po kilka tysięcy dzieci.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To tak nie działa.

   Według przepisów ojcem dziecka z zasady jest mąż matki. Po narodzinach dziecka (nie po tym, jak się o tym dowiedział) ma 6 miesięcy na zaprzeczenie ojcostwa. Po tym czasie pozostaje prokurator.

   Jeśli matka nie ma męża, to nie może w akcie urodzenia wpisać kogo chce. Musi odbyć się sprawa o uznanie ojcostwa, jeśli żaden nie chce się od ojcostwa przyznać.

   Za patologię uznaje przepisy, według których ojcem dziecka jest moax matki do 300 dni od rozwodu, a wiadomo jak długo sprawy rozwodowe mogą trwać...

   ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   D.....3

   -2

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Ale wtedy to nie chroni każdego a nie że tylko kobiety

  •  

   pokaż komentarz

   Ja prdl 2020 a mężczyźni dalej nie zdają sobie sprawy że dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.

   @dr_Batman: Podaj mi źródła i twarde dane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla A czym to się różni od facetów którzy idą na pół roku L4 od psychiatry. Jak pracownik chce kombinować to kombinuje. Zatrudniając pracownika pracodawca ponosi ryzyka że zachoruje i pójdzie na L4 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Tym sie różni, że kobiety tez mogą iśc na pół roku L4 od psychiatry. W dodatku Kobieta ma gwarantowane miejsce na etacie po powrocie z macierzyńskiego, wówczas gdy osoba która w ciągu roku- 1,5 roku wdroży się w firmę i jej system oraz zacznie jej przynosić dochody będzie musiala odejść. Osoba idąca na L4 od psychiatry to sporadyczność w tym kraju, a nie kobieca norma.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja prdl 2020 a mężczyźni dalej nie zdają sobie sprawy że dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.

   @dr_Batman: Nie istnieje co zostało już tysiąc razy udowadniano. Kobiety wybierają mniej płatne zawody i są bardziej ugodowe przez co np. nie walczą o podwyżki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla no okej, c%!%%we prawo ale czemu nikt z tym nie walczy, przecież to droga wolna do oszustw!

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to jest chore. Wystarczy, że będzie miała jakąś kolezankę, która potwierdzi jej bzdurę i udowadniaj, że nie jesteś jeleniem. No i ten świadek musi to potwierdzić. WTF jak niby? Po imprezie połączonej z orgią?

   @Tatiagla: Wtedy pozostaje mu założyć sprawę o zaprzeczenie ojcostwa. Świadek jedynie co potwierdza że byli razem. Jeśli kobieta go wskaże jako ojca wraz ze świadkiem to sądy najczęściej to przyklepują bez problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Rozumiem że niemożliwa jest pozycja nie zgadzania się zarówno z banem na aborcję jak i banem na aborcję prawną? IMO obie te kwestie powinny być dozwolone. Zamiast traktowania tego jako jakiejś wojny (chuj, my poszkodowani to ta druga grupa też ma być!) może lepiej próbować się dogadać? Bo na takim Wypoku nie widziałem takich prób. Tylko ataki w stronę pro-choice BO MY POSZKODOWANI HURR. Co oczywiście wywołuje kłótnie w drugą stronę - bo jak ma tak nie być?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: ciekawe a ja się spotkałem na wielu uczelniach z programami stypendiów tylko dla kobiet xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Sinity:w mojej ocenie powinna być możliwość aborcji chorych płodów/dzieci ale o tym powinni decydować rodzice i z tym zyc. Oczywiście w PL wpisali co innego do konstytucji a co innego funkcjonowało i o ta fuszerkę jest teraz całą awantura. Mnie z kolei strasznie triggeruje wszelkiej masc śmieć ludzki na wysoki, który wrzuca zdjęcia rodzin z dziećmi z zespołem Downa i sugerują onskrobaniach itp itd. dwa w Polsce powinna zostać przywrócona kara śmierci no i oczywiście eutanazja/aborcja dla wszelkiej maści żuli, cpunow@Sinity@Sinity

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: "Mężczyzna chce zrzec się praw do dziecka-nie ma takiego prawa."

   - No to chyba się nazywa odpowiedzialność za swoje czyny?

   "Kobieta chce urodzić-ma takie prawo. Kobieta nie chce urodzić ma takie prawo, a ty w jednym i drugim wypadku musisz się dostoswać."

   -Może dlatego, że to ona nosi w sobie dziecko, a nie facet?

   Dalej mi się już nawet nie chce komentować, bo przedstawiasz sposób myślenia 13 letniego dzieciaka. Kwestia rodzicielstwa, związanych z tym kwestii prawnych, etycznych, biologicznych, społecznych etc. jest tak szeroka i ma tysiące niuansów, których w ogóle nie dostrzegasz. Kompletnie pomijasz w swoim piekle mężczyzn, że na koniec to kobieta zostaje z dzieckiem, alimenty w naszym kraju to fikcja, a chuje uchylają się od płacenia. Sprawdź sobie statystyki odnośnie alimenciarzy, i ilosci samotnych matek w Polsce. A ty jeszcze piszesz jakieś głupoty o tym, że jak to? Facet nie może się zrzec praw do dziecka xD Zejdź na ziemię i zobacz jak wyglądają suche fakty, a nie twoje wymysły.

   Owszem, trzeba też powiedzieć, że wiele rzeczy w kwestiach prawnych należałoby poddać pod publiczną ale merytoryczną dyskusję i w niektórych aspektach to prawo zmienić, usprawnić. Tylko, że ciebie merytoryczna dyskusja nie interesuje, bo nawet nie pofatygowałeś się, żeby sprawdzić jakiekolwiek dane związane z tym tematem.

   Kończąc już, biologicznie kobiety różnią się od facetów, to one zachodzą w ciążę, ze wszystkimi tego konsekwencjami i przywilejami. Oczekiwanie, że prawo będzie w tym aspekcie jednakowo traktować kobiety i mężczyzn to jakaś aberacja myślowa i nie dostrzeganie różnic biologicznych między płciami.

  •  

   pokaż komentarz

   -Może dlatego, że to ona nosi w sobie dziecko, a nie facet?

   @SzejdiSlimSzejdi: I to dziecko się tam samo magicznie pojawiło? Jak za sprawą dotknięcia czarodziejską różdżką?

  •  

   pokaż komentarz

   największe kukoldy tylko na wykopie
   @CzarnobrodyCapitan:

   Musiałbyś wejść na reddita aby poznać, co znaczy określenie "cucki". Tam lewicowe tzipy męskie udawały, że przecierają oczy ze zdumienia, gdy pisałem o normalnym, męskim spojrzeniu na sprawy prawa rodzinnego i relacji damsko-męskich. Tam pod filmem młodego cuckolda nawołującego, aby mężczyźni poddali się "dobrotliwej" ideologii feminizmu, po kilkunastu moich komentarzach zostałem zbanowany za ... "przejawianie nieukrywanej nienawiści do kobiet".

   Zlewaczała kultura zachodnia i wzorujący się na niej reddit to właśnie takie zobrazowanie neomarksistowskiego szamba, gdzie prym wiedzie mała garstka wrzaskliwych ideologów zakrzykujących, wyśmiewających, banujących i zakazujących jakiekolwiek przejawy wolnej myśli. Szambo cenzury marksistowskiej, na którą starsi Polacy są już uodpornieni, a karne społeczeństwa zachodnie poddają się temu jak owce idące na rzeź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla Krecenie i wymuszanie L4 to w Polsce norma bez względu na płeć ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdyby dowody anegdotyczne kogokolwiek obchodziły powiedziałabym że wypisuje więcej zwolnień na mężczyzn z udawanym bólem pleców, albo że u męża w pracy w korpo jest tyle samo babek z długotrwalej nieobecności z powodu ciąży co facetów na długotrwałym L4.

   Po ocenach widać że typowo polskie podejścienie mnie dyskryminować źle, że innych to chuj. Ja nie neguje dyskryminacji mężczyzn w prawach rodzicielskich, wy bezczelnie negujecie dyskryminacje kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: > No tak bo iście do sądu pracy to taka zajebista łatwość i potem z pewnością w robocie będą cię witać z uśmiechem na ustach ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Ale masz możliwość iść do sądu pracy tak? A chłop ma możliwość jakkolwiek decydować o dziecku w wypadkach które zostały wymienione? Porównujesz ewidentną nierówność regulowaną prawnie do nierówności zwalczanej prawnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @gnt_1 I to też jest dyskryminacja. Tak trudno uznać że dyskryminuje się obie płcie w zależności od sytuacji i sfery życia? Nieee ch%# ja mam gorzej i nie obchodzi mnie druga strona medalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Pracowałem w kilku miejscach i nigdy nie spotkałem z dyskryminacją płac że względu na płeć, nikt z mojego otoczenia też nie. Sam spotkałem się też z tym że kobieta na tym samym stanowisku ma większą pensję mimo takiego samego stażu.
   Nie twierdzę, że tego niema ale myślę że to margines i teraz patrzy się na inne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej.

   @dr_Batman: xDDD Geniuszko gdyby tak było na prawdę to te firmy zatrudniłyby same kobiety skoro to jest taki sam pracownik a w dodatku tańszy od mężczyzny.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Tak ma prawo iść do sądu. Ma prawo dochodzić swoich praw w sądzie. Twój argument jest niepełnosprawny ( ͡° ʖ̯ ͡°) to jakie jest orzecznictwo to inna sprawa ale tak ma takie prawo

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: człowieku uciekaj szybko z tych lat 60 ubiegłego wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @darandol No ja miałam z tym do czynienia w pracy swojej i swoich znajomych ( ͡° ʖ̯ ͡°) to że ty się nie spotykasz nie znaczy że nie istnieje, nie uważasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @proszebardzo2 Bardzo ograniczone myślenie reprezentujesz. Preferencyjne zatrudnianie mężczyzn to również dyskryminacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @aromsar: Jeśli stawiasz znak równości między uprawianiem seksu, a 9 miesiącami ciąży, z możliwościami różnych komplikacji, a następnie z porodem i możliwością późniejszych powikłań, lub samotnym wychowywaniem tego dziecka to nie mamy o czym gadać ziom, bo nie kumasz nic a nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej.

   @dr_Batman: xDD to czemu firma nie zatrudnia samych kobiet? Przecież płacą mniej praca ta sama, a by mogli oszczędzić w uj pieniędzy. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi: Spoko, tylko później nie płacz jak będziesz musiał łożyć na nieswoje dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: no doladnie co druga mialaby dziecko z Kulczykiem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @d1sconn3cted Bo na przykład w zabiegówce albo w budowlance jest mniej kobiet ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Jak chciałabyś walczyć z dyskryminacją? Czy podstawą nie jest istniejące równe prawo? Teraz chłop nawet nie ma jak spróbować, także niepełnosprawne jest twoje porównanie. Przyrównujesz sytuację gdzie są regulacje (które nie wiem czy są przestrzegane, jeśli nie to podaj proszę przykłady tego typu spraw w sądzie pracy, które zostały odrzucone) do sytuacji w której regulacje są ewidentnie krzywdzące dla jednej ze stron zainteresowanych. Dla dyskusji przyjmuję, że są nierówności płacowe, chociaż nigdy z tym się nie spotkałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Nadal czekam na te twarde dane, bo dowód anegdotyczny, jak już sama zdążyłaś zauważyć, niewiele wnosi do tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: kolega nie doprecyzował. Jesli jakas kobieta sie nagle pojawi i w sadzie bedzie chciala od ciebie alimenty na dziecko i wskaże ze jestes ojcem dziecka i wskaże świadków to sąd moze zlecić badania dna. Jeśli mężczyzna nie zgodzi sie na badania to sad na podstawie opinii świadków uzna twoje ojcostwo.
   Oczywiście w drugą strone to tak nie działa i jeśli bedziesz chcial udowodnić ze nie jestes ojcem i masz na to świadków ale matka nie zgodzi sie na testy dna to nic nie wskurasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi piwrniczysz jak nie powiem kto. Samotne matki? Często z wyboru chcą być. Sądy praktycznie zawsze przyznają dzieci matce stąd twoja statystyka opartą na szambie jakie jest w naszych sądach rodzinnych.

  •  
   C........s via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @dr_Batman

   Kobiety są dyskryminowane w innych dziedzinach życia. Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej. Na przykład u mnie na uczelni spotykałam się głównie z sexizmem i mobbingiem wobec kobiet

   Nawet nie chce mi się tego fikoła skomentować...

   Nie, nie płacą ci mniej za to że jesteś kobietą, tylko dlatego że mniej/gorzej pracujesz.
   Różnice płac w Polsce są najmniejsze, na tle unii.

   To że spotykasz się z rzekomym mobbingiem. Wobec facetów nikt nie będzie się nawet zastanawiał czy nazwać zachowania skierowane do nich mobbingiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo na przykład w zabiegówce albo w budowlance jest mniej kobiet ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @dr_Batman: ale ty wiesz co to wgl znaczy pay gap? Pay gap jest wtedy gdy pracownik płci męskiej oraz pracownik płci żeńskiej posiadający bardzo podobne lub takie same kwalifikacje zawodowe, pracujący na tym samym stanowisku zarabia mniej. To jest pay gap, to że kobiet w budowlance jest mniej, a tam się lepiej zarabia niż będąc nauczycielką w szkole to nie jest pay gap.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Na przykład przez uznawanie że są bez rzucania się do gardła niedyskryminowanej stronie. To że prawo kogoś dyskryminuje jest wina systemu, a nie kobiet tak jak kobiety nie powinny mieć pretensji że kolega z pracy więcej zarabia bo to wina pracodawcy, a nie mężczyzn.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixieman: juzngdzies wyżej pisałem, w PL sąd dobiera dowody do jego wizji wyroku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Żadne dowody, fakty nie są mu do tego potrzebne. Jak czytałem uzasadnienie wyroku napisana przez sądowa qurew od mojego ziomka to byłem w szoku i dopytywałem czy to pisał adwokat powódki czy sąd "najwyższy" :).

  •  

   pokaż komentarz

   @d1sconn3cted Ale ty weź nadążaj nad swoimi własnymi wypowiedziami dobra? Spytałeś czemu firmy nie zatrudniają samych kobiet skoro jest taniej, to Ci odpowiedziałam że w akurat tych zawodach w których jestem zaznajomiona z dyskryminacją płacową nie ma dużo kobiet więc nie da się zrobić z tego oszczędności ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: ok to mówisz że kobieta na budowlance przerzuci tyle cementu co chłop? ( ͡º ͜ʖ͡º) a jak nie przerzuci tyle co chłop to czemu się dziwisz że zarabia mniej?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Ale gdzie ja napisałem coś o winie kobiet w dyskryminacji mężczyzn? Ja pisałem o tym, że dyskryminacja którą ty wymieniasz (która przyjąłem jako istniejącą tylko żeby dyskusja miała sens) jest zwalczana prawem które istnieje, natomiast dyskryminacja z tego wykopu jest w całkowicie odwrotnej sytuacji, jest regulowana prawnie na niekorzyść mężczyzn. Ty z kolei obie przyrównujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi jak mam ci dać dane do tego? Trzeba by było wziąć ilość rozpraw o władzę rodzicielska przegrana przez mężczyzn. Myślisz że w każdym przypadku facet był gorszym wyborem? Nie po prostu tak się utarlo o tak jest wygodniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs XDD Jak może kobieta mniej, gorzej pracować na przykład w biurze projektowym?

  •  

   pokaż komentarz

   @d1sconn3cted Budowlanka to nie tylko praca fizyczna ( ͡° ʖ̯ ͡°)Budowlanka to również projekty a w projektach kobiety mniej zarabiają i preferuje się mężczyzn, nawet przy oszczędnościach płacowych na kobietach.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota Nie popierając prawa aborcyjnego żywcem wziętego z republik islamskich jestem feminista ty k$!#a głupku?

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo ograniczone myślenie reprezentujesz.

   @dr_Batman: xD to Ty powielasz obalone wielokrotnie mity. Jest wiele czynników które wpływają na różnicę w zarobkach na takim samym stanowisku, m.in. to że mężczyźni są bardziej skłonni brać nadgodziny i dłużej pracować, i uśredniając są mniej otwarci i bardziej asertywni dzięki temu mają predyspozycje by lepsze pensje wynegocjować.
   Nawet faceci mogą mieć różne zarobki na tym samym stanowisku. Świat nie jest zero jedynkowy.

   w budowlance jest mniej kobiet

   Jak uważasz że kobieta na budowie jest tak samo wydajna jak facet, to już zdrowo odleciałaś. Nawet przepisy zabraniają wam tyle dźwigać co nam.

  •  

   pokaż komentarz

   mężczyźni dalej nie zdają sobie sprawy że dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.
   @dr_Batman:

   Feministyczne postrzeganie tej dyskryminacji, to takie spojrzenie na zasadzie "jak mały Kaziu wyobraża sobie relacje w podmiotach gospodarczych oraz relacje wzajemne samych podmiotów gospodarczych".

   Zwykle ta krytykowana przez feministki "dyskryminacja" dotyczy sporej wielkości korporacji tworzonych w stylu zachodnim, których na polskim rynku pracy jest relatywnie bardzo niewiele. Tamże możliwa jest dyskryminacja przez przełożonych, którzy nie z własnej kasy płacą wynagrodzenie i są skłonni wynagradzać tych, których lubią a dyskryminować tych, których lubią mniej. W biznesie prywatnym z właścicielem i małą liczbą pracowników niesprawiedliwie wysokie wynagrodzenia obciążają bezpośrednio kiesę właściciela a on nie jest skłonny płacić więcej niż wymagają tego rynkowe uwarunkowania.
   W korporacji dyskryminowane mogą być kobiety, mogą być ludzie starsi, mogą być przyjezdni, mogą być ci z prowincji, z zagranicy itd.. Wprowadzanie do korporacji organizacji, które promują "swojaków", to znów chory pomysł na dyskryminację odwrotną (promowanie swoich kobiet, swoich starszych i ustawionych itp.).

   Próby tworzenia systemów idealnych wg wskazań "organizacji walczącej", to pomysły rodem z totalitarnych reżimów.

  •  

   pokaż komentarz

   @proszebardzo2 Ja j!@#? już w trzecim komentarzu muszę tłumaczyć że rozmawiamy. O wykwalifikowanych pracownikach umysłowych, o architektach, inżynierach, logistykach.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: To tylko zwykle cioty w czarnych rurkach albo pedały.

  •  

   pokaż komentarz

   i preferuje się mężczyzn

   @dr_Batman: w jaki sposób się ich preferuje? i dlaczego skoro kosztują więcej?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: no tak nie ma to jak odnieść się do czynników o których pisałem xD
   Poza tym co to tylko faceci mają tyrać fizycznie na budowie? niezła dyskryminacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dreamek:

   Samotne matki? Często z wyboru chcą być.

   Czym to poparłeś poza "wydaje mi się"?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: a jakie to niby firmy podasz dowody? Czy to standardowe niczym nie podparte feministyczne brednie

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Nie feminiści, a simpy, nazywajmy rzeczy po imieniu.
   Oni tam nie są dla walki czy dla sprawy, tylko z nadzieją, że cucki zamoczą w końcu.
   A będą zwykłym margotem.

  •  

   pokaż komentarz

   @proszebardzo2 Ale czytamy ze zrozumieniem, na samym początku pisałam o sytuacjach gdzie mamy taką samą pracę i doświadczenie, a płeć jest jedyną zmienna. Jak jeden przewali 10kg a drugi 20kg to oczywiste że nie jest to ta sama praca i nie powinna być ta sama płaca. Jak jeden przerobi 10 projektów, a drogi 20 to też mamy różnice. Ale jak oboje zrobią 20, a jedno dostaje mniej bo jest kobietą to jest dyskryminacja i takie rzeczy się zdążają.

  •  

   pokaż komentarz

   @TEDMAJER A widzisz, jesteś jak czarny narzekający na rasizm. Ch$# wszyscy są rasistam i nas dyskryminują. A przy okazji negują że biali też mogą być dyskryminowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Czytaj ze zrozumieniem:

   Jest wiele czynników które wpływają na różnicę w zarobkach na takim samym stanowisku, m.in. to że mężczyźni są bardziej skłonni brać nadgodziny i dłużej pracować, i uśredniając są mniej otwarci i bardziej asertywni dzięki temu mają predyspozycje by lepsze pensje wynegocjować.
   Nawet faceci mogą mieć różne zarobki na tym samym stanowisku. Świat nie jest zero jedynkowy.

   Zamiast marudzić na wykopie, rozwijaj umiejętności i bądź bardziej asertywna to będziesz lepiej zarabiać. To jest proste jak konstrukcja cepa.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi znowu liczysz na statystyki? A skąd się biorą samotne matki? Ile spraw rozwodowych jest zakładanych przez faceta? Alimenty to teraz fajna sprawa dla kobiet jak niania jeszcze płaci za wychowanie dzieci.
   Nie jest tak kolorowo jak myślisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @proszebardzo2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) A widzisz ja nie mam z tym problemu bo ja jestem asertywna, twarda w negocjacjach i zarabiam tyle ile wynegocjowałam. Tylko że ja patrzę dalej niż koniec mojej własnej dupy i zdaje sobie sprawę że są miejsca gdzie problem istnieje i jest realny, nawet jak istnieje gdzie indziej niż na końcu mojego nosa.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun

   Szkoda o tym pisać. Wykopwe spermiarzy daliby sobie oczy wydłubać za bronienie praw kobiet

   Ja bronię praw kobiet, ale nie uważam, że należy do nich m. in. alimentowanie dziecka. Właśnie dlatego, że nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko. A ciąża jest stanem w 100% poza kontrolą mężczyzny. W związku ze stanem faktycznym mężczyzna nie powinien mieć nic do gadania dokładnie tak samo jak za nic odpowiadać - chyba, że rodzice ustalą między sobą inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: > ͡° ʖ̯ ͡°) A widzisz ja nie mam z tym problemu bo ja jestem asertywna, twarda w negocjacjach i zarabiam tyle ile wynegocjowałam. Tylko że ja patrzę dalej niż koniec mojej własnej dupy i zdaje sobie sprawę że są miejsca gdzie problem istnieje i jest realny, nawet jak istnieje gdzie indziej niż na końcu mojego nosa.

   Dupa tam, według tego co piszesz, zarabiałabyś 20% więcej jakbyś była facetem, bo płeć się liczy, bazując oczywiście na twoich doświadczeniach:).

   I nadal mnie rozwala, że porównujesz regulowaną prawnie dyskryminację mężczyzn, do nielegalnej nawet jeśli istniejącej dyskryminacji kobiet.

   I nadal też mnie ciekawi w którym miejscu obwiniałem kobiety:).

  •  

   pokaż komentarz

   A widzisz ja nie mam z tym problemu bo ja jestem asertywna, twarda w negocjacjach i zarabiam tyle ile wynegocjowałam

   @dr_Batman: czy Ty właśnie tutaj potwierdziłaś, że nie ma dyskryminacji kobiet, a płaca zależy od umiejętności?

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis: Nieeee oszukują ją, ale dopiero teraz zdaje se sprawę:D

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis Nie, płaca zależy od tego ile jest Ci skłonny zapłacić pracodawca.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 W mojej branży nie ma dyskryminacji, co nie zmienia faktu że są takie gdzie jest.

   Może w żadnym, ale taka jest tutaj w całej tej dyskusji retoryka.

  •  

   pokaż komentarz

   dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.

   @dr_Batman:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Dreamek: No czyli, wydajesz opinie oparte na "wydaje mi się".

   Gwarantuję ci, że statystki (nawet z marginesem błędu) znacznie lepiej odzwierciedlają rzeczywistość, niż to co ci się wydaje. Doucz się, poczytaj, a potem wygłaszaj jakiekolwiek opinie. Bo siedzicie w jakichś swoich bankach informacyjnych, gdzie prawda miesza się z fantazją. A potem takie nieboraki noszą w sobie jakąś dziwną agresję, frustrację, która nie kompletnie odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale prowadzi do konfliktów między ludźmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: no to chyba kobiety by nie chciały, żebyś bronił ich praw( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, płaca zależy od tego ile jest Ci skłonny zapłacić pracodawca.

   @dr_Batman: przecież Ty kolejny raz potwierdziłaś, że nie ma dyskryminacji kobiet, a płaca zależy od czegoś innego (w tym wypadku podałaś możliwości finansowe pracodawcy).

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis: @dr_Batman: Z tego co rozumiem, to chodzi jej o to, że w innych branżach pracodawca jest skłonny zapłacić więcej mężczyźnie, a mniej kobiecie. Tak czy inaczej rozwiązaniem tego jest szukanie innego pracodawcy lub sąd pracy jeśli masz dowody i podstawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzejdiSlimSzejdi oj, w przypadku wyroków ciężko o statystykę. Jest wyrok jest statystyka tu będzie zawsze na korzyść twoja więc sorry... Rzeczywistość jest taka że sądy sa za kobietami czy ci się to podoba czy nie a statystyki jak wyżej wspomniałem ma jakie są bo taka mamy dyskryminacje.

  •  

   pokaż komentarz

   zdaje sobie sprawę że są miejsca gdzie problem istnieje i jest realny

   Ten realny problem został już dawno obalony, statystyki na które oparto ten "problem" nie uwzględniały jakichkolwiek dodatkowych czynników takich jak czas pracy albo doświadczenie. https://www.forbes.com/sites/karlynborysenko/2020/03/31/great-news-ladies-the-gender-pay-gap-is-a-myth/
   Nie ma żadnego spisku przeciwko kobietom żeby płacić im mniej niż mężczyznom.

   wykwalifikowanych pracownikach umysłowych, o architektach, inżynierach, logistykach.
   pisałam o sytuacjach gdzie mamy taką samą pracę i doświadczenie,


   @dr_Batman: poza tym nie ma czegoś takiego jak takie samo doświadczenie u wykwalifikowanych pracowników umysłowych. Nawet jeżeli przepracowali tyle samo lat to doświadczenie jednego pracownika umysłowego zdobyte w firmie A, B i C nie jest takie samo jak doświadczenie drugiego pracownika z firmy D, E i F.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888: padła teza, że płaca zależy od wielu cech, a ona odpisała, ze nie ma z tym problemu, bo jest asertywna i dobra w negocjacjach, czyli wychodzi na to, że ona twierdzi (w tym poście), że ona zarabia tyle co facet, bo wynegocjowała sobie taką pensję.

   5 minut później jednak zmienia zdanie i twierdzi, że zarabia tyle co facet w swojej branży, bo w jej branży nie ma dyskryminacji?

   No nie wiem, ja nie mam czasu analizować tych wszystkich bzdur co ona wypisuje, przeczytałem tylko dwa ostatnie posty i to co ona pisze jest mało spójne.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: pokaż mi badania, dowody, wyroki sądowe które potwierdzą twój fakt że kobieta dostaje mniej za tą samą pracę z samego faktu że jest kobietą

  •  

   pokaż komentarz

   @stannis Moje wypowiedzi są mało spójne? Jeśli pracodawca jest skłonny zapłacić więcej mężczyźnie niż kobiecie to jakby nie była asertywna i tak dostanie propozycje na mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   A to że napisałam że ja jestem asertywna ma się do dyskryminacji tak że mam możliwości żeby kazać sp$%%#@%ać potencjalnemu pracodawcy przy ofercie zaniżającej moją wartość rynkową. Niezależnie czy by wynikało to z mojej płci czy januszostwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun

   @Grothar: no to chyba kobiety by nie chciały, żebyś bronił ich praw( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pewnie że by nie chciały, bo ja bym im pozwolił żyć swoim własnym życiem i wziąć sprawy ich ciąż we własne ręce, a im jest wygodnie wrzeszczeć o swoje prawa, które są logiczne, orzy jednoczesnym pozostawieniu przywilejów, które już logiczne nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @high_tower: To i tak lepsze niż zostać ojcem z automatu, tak jak to jest w małżeństwie. W przypadku podejrzeń o bycie ojcem nie swojego dziecka odkręcanie tego to droga przez mękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: heh jestem na 100% pewien, że by nie chciały tego o czym piszesz. Alimenty i skrobanie i pełną odpowiedzialność wszystkich za ich macice( ͡° ͜ʖ ͡°)@Grothar

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun

   heh jestem na 100% pewien, że by nie chciały tego o czym piszesz.

   Gówno mnie obchodzi, czego by chciały. Fakty są takie, że macice są ich i tylko one, jako wolni ludzie mogą o nich decydować. Co sprawia, że należy z mężczyzn zdjąć odpowiedzialność za coś, co nie jest w ich władaniu.

   Alimenty i skrobanie i pełną odpowiedzialność wszystkich za ich macice

   Przypominam, że to właśnie mężczyźni wymyślili te nielogiczne zasady, podobnie jak teraz to mężczyźni mają najwięcej do powiedzenia w sprawach, o których nie mają pojęcia. Prawo rodzinne do tej pory nie trzymało się kupy. Teraz nie trzyma się kupy jeszcze bardziej, bo niczego głupiego nie odkręcono, za to zabroniono dodatkowo wolnemu człowiekowi decydować o sobie.

   Pomysł w stylu "pozwólmy jeszcze ojcom mieć coś do powiedzenia" jest wobec powyższego posrany na tak wielu płaszczyznach, że nie wiem gdzie zacząć.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Polecam zawsze używać gumek i liczyć się z tym że brak gumki to próba poczęcia dziecka. Jeśli partnerka ma z tym problem to odradzam współżycie, chyba że chcesz zostać tatusiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej.

   Jakie to firmy? Dlaczego w takim razie nie zatrudnią samych kobiet skoro tańsza siła robocza?

   Na przykład u mnie na uczelni spotykałam się głównie z sexizmem i mobbingiem wobec kobiet. Przypadków mobbingu w stosunku do studentów jest znacznie mniej niż studentek.

   @dr_Batman: A jak ja byłem na uczelni, to wystarczyło, że dziewczyna się popłakała i już dostawała wyższą ocenę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla jak się okaże twoje to cyk alimenciki

  •  

   pokaż komentarz

   @SzlachcicPolny A u nas wykładowcy darli mordy na kobiety aż się popłakały. Ciekawy dysonans.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grothar: no to się zgadzamy w 100% .@Grothar

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: @proszebardzo2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) A widzisz ja nie mam z tym problemu bo ja jestem asertywna, twarda w negocjacjach i zarabiam tyle ile wynegocjowałam. Tylko że ja patrzę dalej niż koniec mojej własnej dupy i zdaje sobie sprawę że są miejsca gdzie problem istnieje i jest realny, nawet jak istnieje gdzie indziej niż na końcu mojego nosa.

   Czyli wynegocjowalas sobie 20% mniej niż inni na tym samym stanowisku i teraz płaczesz na wykopie? High quality négociation. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @LaylaTichy Ja nie płacze, nie mam do tego powodu. Zarabiam świetnie i bez dyskryminacji. Tak jak również wyżej pisałam to zasługa tego że mogłam sobie pozwolić na niezatrudnianie się w miejscach które chciały mnie dyskryminować. Ja dostrzegam problem. A większość was tutaj zachowuje się jak oburzeni czarni w ameryce, niedopuszczający do siebie myśli o rasizmie poweb białych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Nie masz pojęcia o czym piszesz z sądem pracy. Chcesz żyć na zasadzie "niech ktoś coś... Zrobi za mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Jeżeli masz twardy dowód, robisz zgłoszenie i po 2 tygodniach sprawa jest w pełnym biegu. Jesli racja jest po Twojej stronie, są ugotowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja prdl 2020 a mężczyźni dalej nie zdają sobie sprawy że dyskryminacja płacy naprawdę istnieje.

   @dr_Batman: nie, nie istnieje i zostało t już wielokrotnie udowodnione. na zachodzie już się nawet nie dyskutuje w poważnych rozmowach z ludźmi, którzy wywlekają ten "argument".
   Tak, kobiety średnio mogą zarabiac mniej niż mężczyźni nawet na tych samych stanowiskach, ale nie jest to spowodowane tym, że sa kobietami. Gdyby tak było, to janusze zatrudnialiby same kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: bronienie praw kobiet to jedno, a walka o mozliwosc "zrzeczenia sie ojcostwa" to drugie. Zreszta, to nie jest kwestia bronienia praw kobiet sensu stricte co raczej prawa do bycia rozumnym i samodzielnym czlowiekiem. To, ze szeroko pojeta grupa mezczyzn gowno robi zeby zmienic swoj los to tez totalnie inna bajka.

  •  

   pokaż komentarz

   @max1983 Tak tak tylko mniesza aserywnoscia ta? Super. Napewno tak jest i nigdzie w Polsce nie ma. Miejsc gdzie kobietom płaci się mniej. Cieszę się że żyjemy w takim równym kraju ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: ponieważ kobiety przepracowują średnio o 20% mniej niż mężczyźni. Dlatego jako pracodawca dyskryminowałbym mężczyzn płacąc im tyle samo co kobietą które pracują mniej. Wiem, że opiekują się dziećmi ale to nie jest problem mój jako pracodawcy. Praca = płaca. Dlaczego to ja mam dokładać do ogólnie przyjętego interesu społecznego ( wychowywania dzieci ).

  •  

   pokaż komentarz

   Tak tak tylko mniesza aserywnoscia ta?

   @dr_Batman: między innymi, ale nie tylko, bo powodów jest dużo więcej. Zostało to już przeorane i opisane chyba ze wszystkich stron. To co się ma między nogami powodem nie jest.
   A jeśli rzeczywiście znasz firme, gdzie z klucza kobiety dostają mniej, to ich zgłoś, bo jest to nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman inspektor pracy - kontrola (-/+ 2 tygodnie). Najczęściej sprawa (JEŚLI masz rację) najczęściej rozwiąże się bez udziału sądu. Między pracownikiem a pracodawcą (czytaj wypłacą Ci kasę). No ale kariery już tam raczej nie zrobisz... To naturalne i normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Willk Nie to nie jest naturalne i normalne. Nie powinno się tak robić i nie jest normalne że trzeba to załatwiać przed sądem. Bo to równoznaczne z koniecznością szukania nowej pracy. Zresztą po co ta dyskusja? Praw rodzicielskich mężczyzn się też nie powinno dyskryminować i nie jest normalne i naturalne że trzeba dochodzić tego w sądzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Zgłaszając pracodawcę - wyrażając mu błąd (najczęściej celowy) nie zrobisz w tej firmie kariery. Równie dobrze możesz chodzić w koszulce "stop wojnie"... Ale konflikty zbrojne i tak będą miały miejsce. Jak tak z Tobą dyskutuję to jest mi was/Ciebie szkoda. Liczycie na to że świat dostosuje się do waszego widzimisię. To urocza acz naiwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Belzebub: ponieważ kobiety przepracowują średnio...

   @Rizz: to chyba nie do mnie komentarz i nie wiem o co chodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Willk No chyba nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak mi się coś nie podoba to zap#@$#@%am z transparentem po Warszawie, jak na rozmowie proponuję mi się stawki poniżej mojej wartości to każe im sp#@$#@%ać i idę na kolejną. Nie wszyscy mają ten komfort na rynku pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman bo na uczelniach rządzi czerwona ekipa, która chce karać za poglądy innych rektorów, jednym słowem czerwona hołota męska jest warta tej hołocie żeńskiej...mają takie same poglądy taki sam światopogląd

  •  

   pokaż komentarz

   @bater79 Czyli jednak dochodzimy do tego że dyskryminacja jest zła bez względu na płeć ofiary ta?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Zmieniasz kontekst. Zaczęliśmy rozmowę od mobbingu i zachowań niezgodnych z kodeksem pracy. Teraz mi wyskakujesz ze swoją wartością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Willk Mój kontekst od początku był taki sam ze takie rzeczy się zdarzają. To ty wyjechałeś mi z tym że mam życzeniowe myślenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Bo klepiesz bzdury. Jesli masz REALNĄ wiedzę na temat KONKRETNYCH przypadków to wystarczy to zgłosić. Nie ma problemu najmniejszego, tylko trzeba chcieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Willk Więc dla ciebie nie jest problem to że idzie na w otwardy komflik z pracodawcą? Że można się obawiać o np nie przedłużenie umowy, zwolnienie i tak dalej. Jasne rzeczywiście to żaden problem, ale ty jesteś asertywny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman Ja sam w sobie jestem. Ale świat to nie bajka. I to o czym ty piszesz czyli otwarty konflikt z pracodawcą skończyłby się tak samo dla mężczyzny jak i kobiety. Podejrzewam że nie ma kraju na świecie gdzie skończyłoby się to inaczej. Albo się dopasujesz albo wylecisz. Tak to działa niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Willk Prawo nie jest po to by dochodzić w sądzie, jest po to by go przestrzegać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Już nawet wykop zdominowali feminiści.

   @lewackiantypatriota: Czyli lewackie soyboye ( ͡º ͜ʖ͡º).

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4

   Są firmy które na tym samym stanowisku z zasady płacą kobietom 20% mniej. I nie mówię o pracy fizycznej. Na przykład u mnie na uczelni spotykałam się głównie z sexizmem i mobbingiem wobec kobiet

   U niej na uczelni wykładowcy zarabiali więcej co wykładali przedmioty ścisłe albo techniczne a kobiety wykładające miały identyczne dyplomy co team z pobliskiego McDonalda i co roku uczelnie wypluwają tysiące lasek z gownodyplomami po kobiecych kierunkach.

   Na mojej uczelni nie było jednej dosłownie jednej kobiety wykladajacej jakikolwiek przedmiot techniczny czy zawodowy, do tego spierdlały z u czelni jak parzone bo nie daj Boże któryś przyjdzie po wpis.

   Zarabiają mniej bo są gorsze od mężczyzn.

   Nie rozumiem dlaczego policjantkom płaci się tyle samo co policjantom?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: durny pracodawca, zwolniłbym wszystkich facetów, i zatrudnił same kobiety.

   W Polsce nierówność płacowa jest najmniejsza w całej Europie jeśli dobrze pamiętam.

  •  

   pokaż komentarz

   @azazelson A czy to że jest mała znaczy że tego problemu nie ma?

   @Przemysluaw XD

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Nie no niesamowite, czyli liczysz na to, że magicznie zniknie każda dyskryminacja i niepotrzebne są żadne prawa. Sama przyznajesz, że w sądzie pracy można wygrać, ale teraz Ci nie pasuje, że trzeba tam iść. To jak se to wyobrażasz? Zakazane już są nierówne płace, co jeszcze mają zrobić ustawiający prawa? Nak$@$iać kontrole na potęgę, żeby porównać doświadczenie, rzeczywiste umiejętności, czas realny pracy, żeby kobieta, czy ktokolwiek inny czasem nie musiał sam ruszyć dupy, bo się pracodawca na niego obrazi? Do tego sama piszesz, że żeś se sama wynegocjowała stawkę, bo nie bałaś się odrzucić innych ofert. Zgadnij jak ja osiągnąłem tę sprawiedliwość - podpowiem tak samo, czy ktoś kobietom broni tego? Bo chyba jesteś przykładem, że nie. Chyba, że koniec końców Cię w c#??$ robią i masz -20%?

   Wcześniej porównałaś jakiś komentarz do "czarnuchów z blm", a co ty odp?##%@!asz koleżanko? Masz prawo ustawione nierówno i porównujesz to do sytuacji, gdzie kobiety nie dochodzą swoich praw które MAJĄ. Tak chwileczkę się zastanów, czy bardziej nie przypomina Ci twoje gadanie murzynów? Proszę te same cechy:
   1. tu i tu są równe prawa, czasem według Ciebie nieprzestrzegane, czasem według nich nieprzestrzegane.
   2. nie wiem jak wygląda skala dochodzenia swoich praw u murzynów, z tego co piszesz, kobiety tego nie robią.
   3. Gadanie, że to problem systemowy, gdzie system jest wręcz ustawiony dla kobiet/murzynów (chociażby parytety, stypendia dla kobiet, dofinansowania, ale to c#??$ warte nie?)
   4. Ochrona pracownika, trzy razy łatwiej zwolnić chłopa, właśnie przez dyskryminacje która występowała

   A tu już co do czego innego
   Macierzyński - gadasz bzdety, że skala L4 na lewo u mężczyzn wyrównuje tę różnicę. Sprawdź sobie kto przepracowuje więcej godzin w tygodniu, chłop czy baba, chłop jest też mniej skłonny do L4, chłop nie weźmie L4 na okres. Ogólnie ten urlop to jest też mocny powód, dlaczego pracodawcy wolą chłopów i nie chodzi tu o normalne kobiety które po prostu zachodzą w ciąże. Sam znam z 5 przypadków gdzie dziewczyna szła do roboty, podpisywała umowę i sp?##%@!ała na macierzyński, blokując etat(tu prawo powinno się zmienić, kobieta na macierzyńskim nie powinna być liczona do wielkości firmy), dlatego pracodawcy są uprzedzeni.

   Co do twojego pay gapu, masz se przeczytaj: https://eige.europa.eu/gender-statistics/dgs/data-talks/what-lies-behind-gender-pay-gap

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Coraz bardziej agresywne te komentarze widze. To sobie sprawdź jaki komentarz porównałam do blm, nigdzie nie napisałam "czarnuchów" bo mam kulturę osobistą.

  •  

   pokaż komentarz

   Na mojej uczelni nie było jednej dosłownie jednej kobiety wykładającej jakikolwiek przedmiot techniczny

   @Przemysluaw: Ciesz się. Mnie matmy uczyła Kobieta. Obrzydziła mi ten przedmiot a jej tok nauczania był taki że ledwo miałem 3. Po zmianie na Matematyka bez problemu miałem 4-5. Kobiety nie potrafią uczyć Mężczyzn matmy...

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman

   Prawo nie jest po to by dochodzić w sądzie, jest po to by go przestrzegać

   Zlikwidować sądy i policję!

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Matko, jestem kobietą uznaje problemy z dochodzeniem praw rodzicielskich w Polsce. Nie podoba mi się przy okazji dochodzenia tych praw jechanie po kobietach jakby nigdy nie doświadczały dyskryminacji. Jestem zakrzyczana przez mężczyzn że nie mam prawa uważać ze istnieje dyskryminacja bo kobiety to święte krowy. Bądź tu rozsądnym centrystą w kraju oszołomów.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman
   Niezły z ciebie centrysta skoro widzisz dyskryminację kobiet w sądach rodzinnych.

   Możesz być alkoholiczką, bzykać się codziennie z innym facetem, być chora psychicznie, nie przyjść na rozprawę a i tak dostaniesz prawa do opieki nad dzieckiem i alimenty.

   Widzicie wszędzie dyskryminację bo życia nie znacie i ciągle chcecie więcej.

   Za mało zarabiacie?
   Zapytaj kolegów ile godzin tygodniowo pracują.
   Potem zapytaj koleżanek.

   Żadna z was nie zwiąże się z mężczyzną który nie zarabia co na 1,5 tego co ty.
   Przez co mężczyźni zap$$!$%@ają dłużej i ciężej, wtedy wkraczają takie lalki jak ty z pretensjami, że zarabiają mniej w swojej pracy biurowej grając całymi dniami w candy crush saga.

   Pokaż mi gdzie kobiety wykonują ta samą pracę co mężczyźni?
   Jest ich promil, bo nie nadają się do męskich zawodów.
   Oprócz prac biurowych i oświaty nie ma nic wspólnego ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Gdzie ja napisałam że widzę dyskryminacje kobiet w sądach rodzinnych, jestem i zawsze byłam przeciwko wyrokom zawsze orzekającym na korzyść matki.

   Ja pracuje dokładnie tyle ile kolega z gabinetu obok i zarabiam tyle ile on. Ja nie jestem dyskryminowania ale doświadczają dyskryminacji kobiety w wielu zawodach zdominowanych przez mężczyzn, kobiety w medycynie zabiegowej, kobiety w inżynierce, logistyce, architekturze. Tak kobiety tych zawodach pracują tak samo i tyle samo jak mężczyźni.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman
   Znam kilka kobiet pracujących w iście męskich zawodach.
   Inżynierskie stanowiska są opłacane identycznie co męskie posady.
   Znam też osobiście laskę pracującą na stanowisku kierowniczym w dużej korporacji, ma podobne zdanie co ja.

   Kobiet po prostu nie ma dużo w tych zawodach.

   Pracujesz na stanowisku takim samym jak kolega on ma studia inżynierskie a ty socjologię albo pedagogikę.
   Gość trzyma wszystko w garści i ma perspektywy awansu a laska ledwo się orientuje i odbija kartę po 8h.
   Różnica w zarobkach nie jest tu magią tylko odzwierciedla wartość pracy.
   Pomimo takiego samego stanowiska.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: Powiem Ci tak, co do kultury mojego komentarza i agresywności, to ty rzucałaś mięsem praktycznie od początku, także stwierdziłem, że spokojnie możemy zejść we dwójkę na ten poziom, co będziesz sama siedziała:)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: i użyłaś słowa czarnych, co jakby nie było jest też obraźliwe, nie aż tak jak to co ja niby "zacytowałem" także częściowo przepraszam

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: > Matko, jestem kobietą uznaje problemy z dochodzeniem praw rodzicielskich w Polsce. Nie podoba mi się przy okazji dochodzenia tych praw jechanie po kobietach jakby nigdy nie doświadczały dyskryminacji. Jestem zakrzyczana przez mężczyzn że nie mam prawa uważać ze istnieje dyskryminacja bo kobiety to święte krowy. Bądź tu rozsądnym centrystą w kraju oszołomów.

   Ale kto Ci mówi, że nie masz prawa tak myśleć? Wstawiasz komentarze o tym jakie kobiety są biedne w wykopie o ewidentnej dyskryminacji, jakbyś chciała powiedzieć "kij z wami bo my tez mamy słabo", twój centryzm polega właśnie w tej chwili na ślepym wbijaniu rzeczy o dyskryminacji kobiet do wykopu który w żadnym stopniu o tym nie był?

   Do tego tak jak wielokrotnie pisałem, a Ty nie reagujesz, porównujesz dyskryminację nielegalną do dyskryminacji dozwolonej, regulowanej prawnie, na siłę próbujesz sobie wmówić, że kobiety mają tak źle, że mężczyźni powinni zamknąć ryje bo życia nie znają.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Połowa komentarzy w odpowiedzi to że kobiety wcale nie są dyskryminowane a druga że i dobrze bo są gorsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Zaczęłam temat z powodu grafiki i opisu znaleziska który nie odnosi się do problemu a atakuje kobiety.

   Bo nie wiem jak się do tego odnieść, moim zdaniem nie ma to znaczenia dyskryminacja jest dyskryminacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: O w dupę jeża, coś chyba mylisz ludzików. Nigdzie nie napisałem, że kobiety są gorsze, nigdzie nie napisałem, że to dobrze. Pisałem, że jeśli są, to istnieją działania które mogą podjąć, natomiast w przypadku z tego wykopu, mężczyźni takowych nie posiadają. Wcześniej pisałaś też, że pisałem, że to wina kobiet ta dyskryminacja, czego też nie pisałem i sama to przyznałaś. O co kaman wytłumacz mi, przytocz słowa gdzie stwierdziłem, że kobiety są gorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Napisałam że połowa komentarzy w tym wątku ma taki przekaz ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja napisałam że dyskryminacja jest dyskryminacja bez względu na płeć w znalezisku gdzie zamiast bronić praw mężczyzn do świadomego rodzicielstwa w tytule jest najazd na feministki.

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_Batman: No dobra, przeczytałem ponownie znalezisko, rzeczywiście są tam feministki, z tym, że akurat to jest racja. Normalnie myślące kobiety napisałyby to co napisałaś ty, feministki nie chcą równouprawnienia, chcą wsio co fajne, a wsio co złe na chłopa, także też rozumiem zdenerwowanie tego co wrzucał.

   Tak już pomijając to, to hasło piekłokobiet mocno do mnie nie trafia. Jest to przejaw dokładnie tego co opisało znalezisko. Zabroniona została aborcja eugeniczna, która rzeczywiście bardziej dotyka kobiet, ale również jest piekłem dla ojca i kolejny raz jest on całkowicie pominięty. Jest to według mnie przykre i niesprawiedliwe. W sumie ciekawi mnie co ty na to?

  •  

   pokaż komentarz

   @moskal888 Ja zawsze byłam i będę za prawami ojca, do wychowywania, oraz decyzji. Oburzająca jest matkokracja w polskich sądach rodzinnych. Ale trzeba pamiętać w kontekście decyzji o aborcji że te prawa nie są równe i nie mogą być przez swoją naturę do momentu urodzenia. A patrzę na to nie ze względów etycznych, a medycznych. Aborcja jest procedurą medyczną i poród tak samo. Decyzja o procedurze medycznej należy tylko i wyłącznie do osoby podejmującej ryzyko, nikt ryzyka porodu i rozerwania pochwy nie poniesie za kobietę i analogicznie nikt nie może jej zmusić żeby poddała się łyżeczkowaniu macicy. Ale na przykład nie miała bym problemu z aborcją prawną jeśli wcześniej strony orzekły że używają antykoncepcji i ewentualna ciąża nie jest odpowiedzialnością partnera. Wtedy decyzja o porodzie powinna zwalniać z alimentów, a kobieta zgadza się na możliwość rozważenia aborcji w wypadku ciąży.

   Problem z tym jest taki że ludzie stukają się bez ustalenia podstawowych faktów. A nawet w związkach małżeńskich dochodzi do naciągania na dziecko. Odpowiedzią jest wazektomia, antykocepcja stała jak wkładki oraz moim zdaniem umowy między małżonkami i partnerami o wzajemnych prawach i obowiązkach.

 •  
  l..........e

  +276

  pokaż komentarz

  Ważny temat, ale zupełnie pomijany i nierzadko wręcz wyśmiewany. Sprobuj go poruszyc z jakakolwiek kobieta, masz spore szanse ze zacznie sie na ciebie wydzierać jak przedstawisz racjonalne argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: drugi to alimenty na byłą żonę a na zachodzie alimenty na byłą dziewczynę a nawet utrzymankę ( ͡° ͜ʖ ͡°) vide głośna sprawa z Kanady

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: a spróbuj zaproponować żeby sama płaciła za zabieg to dowiesz się jak wyglądają "Himalaje hipokryzji", bo wybór wiadomo jest jej ale koszty już "wspólne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   l..........e

   +20

   pokaż komentarz

   @jojo-adwentures: Cos jak z prywatyzacja zysków i nacjonalizacja strat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   masz spore szanse ze zacznie sie na ciebie wydzierać jak przedstawisz racjonalne argumenty.

   @less_is_more: to akurat niezależnie od tematu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   l..........e

   +3

   pokaż komentarz

   o akurat niezależnie od tematu( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Koller: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: problem jest taki że żadnej publicznej dyskusji z kobietą mężczyzna nigdy nie wygra, bo ta jedyne co musi zrobić to nazwać przeciwnika incelem i jest zaorane xD kiedyś, kilka lat temu, przynajmniej musiała się wysilić i jakoś to z subtelnością ciosu w morde zaimplikować, a teraz po prostu otwarcie można powiedzieć że "hehe morda tam incelu" i to jest pełnoprawny argument do którego ty się teraz musisz odnieść :D I co, spermiarze którzy liczą na seksy ci pomogą? faceci którzy sami mają dziewczyny ci pomogą, gdy wiedzą że potem kolacji i ruchania nie będzie? Mężczyźni mężczyznom zgotowali ten los, gdy jest sprawa jak z TK gdzie jest obostrzenie dla 1000 kobiet to są k%@#a zamieszki w całej polsce, ale jak już np. są, nie wiem, staże tylko dla kobiet, stypendia tylko dla kobiet, prawa rodzicielskie tylko* (w 99%) dla kobiet to już "hehe nie popłacz się incelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a będzie tylko gorzej

  •  

   pokaż komentarz

   @onepropos: pracuje w korpo m.in z rumunami, oto co mnie zaskoczyło jak rozmawiałem z rumunką o alimentach w naszych krajach (za google):
   The amount of the financial maintenance support shall be set to maximum a quarter of the salary of the non custodal parent - for one child, a third for two children, and one half for three or more than three children.

   Czyli jeśli nie interesujesz się dzieckiem (opieka naprzemienna jest jak zrozumiałem, sugerowana na wejściu) to za 1 dziecko maksymalnie płacisz 25%, za dwójkę 33%, za trójkę lub wiecej dzieci 50% swoich zarobków

  •  

   pokaż komentarz

   @Koller: żonaci w cyrku się nie śmieją ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   l..........e

   +1

   pokaż komentarz

   a będzie tylko gorzej

   @KhaDori: Mam nadzieje, ze nie i ze jednak obie plce beda mieć równe prawa i obowiązki. Niestety po wojnie role wychowawcza przejęły głównie kobiety i mamy potem wysyp facetow, którzy myślą kategoriami kobiecymi.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jeśli nie interesujesz się dzieckiem

   @marcinnosek: pisałem o raku jakim są alimenty na byłą żonę czy nawet byłą dziewczynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @onepropos: racja, alimenty na byłą żonę czy ex dziewczynę to w ogóle jazda bez trzymanki :)

   pokaż spoiler odwracając role to równie dobrze Jesus Luz (20+), były chłopak Madonny (50+) też mógłby od niej (bo bogata) zażądać alimentów...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinnosek: > problem jest taki że żadnej publicznej dyskusji z kobietą mężczyzna nigdy nie wygra, bo ta jedyne co musi zrobić to nazwać przeciwnika incelem i jest zaorane xD kiedyś, kilka lat temu, przynajmniej musiała się wysilić i jakoś to z subtelnością ciosu w morde zaimplikować, a teraz po prostu otwarcie można powiedzieć że "hehe morda tam incelu" i to jest pełnoprawny argument do którego ty się teraz musisz odnieść :D I co, spermiarze którzy liczą na seksy ci pomogą? faceci którzy sami mają dziewczyny ci pomogą, gdy wiedzą że potem kolacji i ruchania nie będzie? Mężczyźni mężczyznom zgotowali ten los, gdy jest sprawa jak z TK gdzie jest obostrzenie dla 1000 kobiet to są k#?%a zamieszki w całej polsce, ale jak już np. są, nie wiem, staże tylko dla kobiet, stypendia tylko dla kobiet, prawa rodzicielskie tylko* (w 99%) dla kobiet to już "hehe nie popłacz się incelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a będzie tylko gorzej

   @KhaDori: 100% racji. Zmieniłoby się gdyby faceci zaczęli sprawdzać swoje związki. 3/4 by się z bomby rozpadło i być może przejrzeliby na oczy

 •  

  pokaż komentarz

  Moja c*pa moja decyzja ale ty za to płacisz XD

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem kobietą i jestem za "aborcją ekonomiczną" dla mężczyzn. Jest tylko jeden problem. Nigdy nie będziecie Panowie mogli decydować o fakcie bycia ojcem jeśli kobiety nie będą mogły w PEŁNI decydować o byciu matkami.
  Jeśli aborcja nie będzie dozwolona, tym bardziej ekonomiczna będzie zakazana.

  Więc zamiast szukać anty-męskich twittów od Julek z 15 followersami, żeby potwierdzić swoją wizję świata i się striggerować jak to mają lewaki w zwyczaju( ͡° ͜ʖ ͡°) zrozumcie: prawo do aborcji jest w waszym interesie. To jest furtka, która umożliwi walkę o wasze prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest furtka, która umożliwi walkę o wasze prawa.

   @obraza_majestatu: Czemu mamy tworzyć furtkę do walki o nasze prawa, a nie wprowadzać względnie równoważne prawa jednocześnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @aromsar: jeśli się to uda za jednym zamachem to jestem absolutnie za. Pełen dostęp do aborcji dla obu płci.

  •  
   l..........e

   +51

   pokaż komentarz

   Więc zamiast szukać anty-męskich twittów od Julek z 15 followersami, żeby potwierdzić swoją wizję

   @obraza_majestatu: Tę wizję świata potwierdzają co chwile moje koleżanki, zarówno z pracy jak i te z lat szkolnych, to nie jest wyuzdany problem i tak ja wspominałem w komentarzu wyżej, problem jest, tylko kobiety doskonale potrafią to wyśmiewać, bagatelizować czego jesteś dokosnalym przykładem i tak wygląda potem dyskusja o bardzo istotnych kwestiach.

  •  

   pokaż komentarz

   @obraza_majestatu: Tak, już widzę jak po zmianie prawa na korzyść kobiet wszyscy się rzucają żeby ułatwić życie mężczyznom. Nie czarujmy się, gdzie były tłumy kiedy mężczyźni demonstrowali przeciwko nieuczciwemu traktowaniu ojców w trakcie rozwodów? Było chyba z kilka osób. Nikogo to nie obchodzi. Dlatego tak mnie denerwują te obecne tłumy mimo tego że jestem zwolennikiem aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @less_is_more: Wyśmiewam bo jest to zabawne, że nie widzicie iż jeśli kobieta będzie zmuszona do rodzenia, wy będziecie zmuszeni do ojcostwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc zamiast szukać anty-męskich twittów od Julek z 15 followersami, żeby potwierdzić swoją wizję świata i się striggerować jak to mają lewaki w zwyczaju( ͡° ͜ʖ ͡°) zrozumcie: prawo do aborcji jest w waszym interesie. To jest furtka, która umożliwi walkę o wasze prawa.

   @obraza_majestatu: Historia pokazuje, że aborcja na życzenie dla kobiet wcale nie polepsza sytuacji mężczyzn, a bywa że pomimo legalnej aborcji sytuacja mężczyzn się pogarsza, jak we Francji czy w Niemczech, gdzie nawet testy na ojcostwo są nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @aromsar: Bo po legalizacji aborcji na życzenie, temat zniesienia alimentów magicznie rozpłynie się w powietrzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego kluczowe jest to, aby obie te decyzje przeszły jednocześnie w tej samej ustawie, referendum itd., a nie jedna po drugiej. Inaczej faceci najpewniej zostaliby wydymani, bo jaki interes miałyby baby, żeby to postulować, jak już klepniemy im aborcję?

  •  
   l..........e

   +29

   pokaż komentarz

   Wyśmiewam bo jest to zabawne, że nie widzicie iż jeśli kobieta będzie zmuszona do rodzenia, wy będziecie zmuszeni do ojcostwa.

   @obraza_majestatu: Nie droga panienko, poruszamy temat ogólnie, który był pomijany. W poprzednim stanie prawnym aborcja finansowa nie istniała, nie istniała tez w mediach i dyskusji publicznej, jak widzisz wystarczy ze facet powie o problemach to jest to bagatelizowane i wyśmiewane.

  •  

   pokaż komentarz

   @n0002: Od czegoś trzeba zacząć. Uważasz, że mężczyźni są prześladowani? Populacja Polski to około 50% mężczyzn.

   Było chyba z kilka osób. Nikogo to nie obchodzi.

   najwyraźniej nie obchodzi to samych mężczyzn. I jest to bardzo przykre. Może zamiast oczekiwać, że to kobiety będą szły w awangardzie o prawa mężczyzn najpierw trzeba przeciągnąć samych facetów na waszą stronę?

  •  

   pokaż komentarz

   Więc zamiast szukać anty-męskich twittów od Julek z 15 followersami,

   @obraza_majestatu: aha, szkoda tylko, że różnica między julkami a troch starszymi kobietami to to, że julki już nie boją otwarcie tak mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @svr_: Julki gadają bo mają 15-18 lat i chcą być edgy i się przeciw czemuś buntować. Kiedyś był punk, skinheadzi, emo... z tego się wyrasta

   Powiem ci też, że gdy kobiety krzyczą "moja macica moja sprawa" nie chodzi im o wszystkich mężczyzn, ani mężczyzn w ich życiu. Chodzi o mężczyzn (księży,polityków) tych, którzy decydują o ich cele za nie. Tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @obraza_majestatu: Ale ja wcale nie chce za nie decydować, ja po prostu wiem, że one chcą za mnie i żadnej aborcji prawnej większość kobiet nie poprze. Więc nie oczekujcie (jako kobiety) poparcia przy waszym podejsciu(mowie o ogole, niekoniecznie o tobie) 'ale to pozniej synek, to trzeba na spokojnie'

  •  

   pokaż komentarz

   @obraza_majestatu: Aha. To w jakim kraju takie prawo obowiązuje bo aborcja na życzenie w wielu?

  •  

   pokaż komentarz

   @obraza_majestatu: coraz bardziej to facetów obchodzi. Świadczy to o tym własnie ten wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   że one chcą za mnie i żadnej aborcji prawnej większość kobiet nie poprze.

   Skąd wiesz? Problem polega, że ten termin nie istnieje w świadomości społecznej. Trzeba ludzi wyedukować, wytłumaczyć. Społeczna zmiana nie zachodzi w jeden dzień.

   Więc nie oczekujcie (jako kobiety) poparcia przy waszym podejsciu

   Oczywiście, że kobiety nigdy nie poprą aborcji prawnej jeśli same nie będą miały dostępu do aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że kobiety nigdy nie poprą aborcji prawnej jeśli same nie będą miały dostępu do aborcji.

   @obraza_majestatu: Oczywiście, że nigdy jej dobrowolnie nie poprą, nawet jakby miały już dostęp do aborcji na życzenie, bo każda (jak zwykle zresztą) nie myślałaby o tym, czy to sprawiedliwe, tylko czy jest zgodne z jej osobistym interesem.

   Dlatego przeforsowany obecnie zakaz aborcji, jakkolwiek kuriozalny by on nie był, to jednak daje facetom silną kartę przetargową w przypadku gdyby kiedyś za x lat rozpoczęły się rozmowy w dyskursie publicznym odnośnie legalizacji aborcji.
   Bo z Wami niestety tylko z takiej pozycji można gadać. Jeśli kiedykolwiek poprzecie aborcję ekonomiczną, to będzie to tylko wówczas, gdy same będziecie miały coś do ugrania. Na pewno nie poprzecie tego tylko dlatego, że to sprawiedliwe, choć na pewno znajdą się frajerzy, którzy w to wierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd wiesz? Problem polega, że ten termin nie istnieje w świadomości społecznej. Trzeba ludzi wyedukować, wytłumaczyć. Społeczna zmiana nie zachodzi w jeden dzień.

   @obraza_majestatu: Patrząc po innych krajach które społecznie są do przodu względem Polski, wskaż gdzie takie prawo jest w europie zachodniej, choćby 1.

   Trzeba ludzi wyedukować, wytłumaczyć. Społeczna zmiana nie zachodzi w jeden dzień.
   Ale kobiety dobrze wiedzą co to znaczy i dlatego im to nie w smak.

   Oczywiście, że kobiety nigdy nie poprą aborcji prawnej jeśli same nie będą miały dostępu do aborcji.

   I właśnie o to chodzi, że wzajemnie. Ja nie będę popierał kobiet w ich dążeniach do wolności bo one wolności dla mnie też nie chcą. I tu wchodzą julki które już się tego nawet nie wstydzą¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @obraza_majestatu:

   najwyraźniej nie obchodzi to samych mężczyzn. I jest to bardzo przykre. Może zamiast oczekiwać, że to kobiety będą szły w awangardzie o prawa mężczyzn najpierw trzeba przeciągnąć samych facetów na waszą stronę

   O to to to. Ale najlepiej obarczyć winą kobiety kiedy to samemu ma się własne sprawy w dupie. Dem zrobił ostatnio o tym mądry filmik.

 •  

  pokaż komentarz

  Spermiarstwo tak popularne wśród lewaków. Straszna choroba.

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna