•  

  pokaż komentarz

  masz akcje, są twoje i je sprzedajesz bo masz ochotę - dlaczego ludzie uważają że mogą decydować co ktoś robi ze swoim majątkiem?

 •  

  pokaż komentarz

  a jeszcze rok temu Szumowski opowiadał jak to jego żona bieduje procując na etacie za 4 tys. albo na kontrakcie za 6 tys. xD

  źródło: Beztytułu.png

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: 6 tys czy 6 milionow
   co sie czepiasz

   btw za 6tys to tylko idiota albo zlodziej pracuje

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:
   Szumowski był ministrem zdrowia a lekarze narzekali na niskie wynagrodzenia. Szumowski chciał żeby lekarze utkali dupy więc wymyślił, że powie jak to on zna ten ból, bo przecież on i jego żona też są lekarzami. Zapomniał tylko powiedzieć, że w sumie to z te fistaszki z pracy lekarza na nic mu nie są potrzebne, bo dorobił się inwestując razem z bratem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: ale w jaki sposób to zmienia, że jako lekarka jego żona nie zarabiała dużo? nie wiem jak w jakim wymiarze robiła ta babeczka ale 4 czy 6k za pracę specjalisty to nie jest dużo.
   Wygląda na to że faktycznie mogła rzucić pracę na etat i żyć z majątku, ale z punktu widzenia klientów to chyba dobrze że jednak pracuje jako lekarz skoro takich brakuje i to jeszcze zgodziła się na niską stawkę. osobiście jakbym miał miliony na koncie w gotówce to bym nie pracował, i to w trudnych warunkach, za 4 czy 6k brutto.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:
   Wyobraź sobie, że jesteś lekarzem. Mówisz ministrowi zdrowia, że pomimo kilkunastu lat edukacji, staży i szkoleń dalej musisz zap#%$%?$ać jak głupi po 200-250h w kilku miejscach żeby utrzymać siebie i swoją rodzinę. Na co minister ci mówi, że on wie, że jest ciężko utrzymać się z pracy lekarza. Tylko w sumie to zapomniał przy tym powiedzieć, że on to pracuje bardziej hobbystycznie, bo majątek zbudował w inny sposób i mogliby mu płacić nawet 1 zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: no ale pracuje i w tym wypadku prędzej należałoby im podziękować że tyrają mimo że absolutnie nie muszą. Większość ludzi nie pakowałaby się w tak trudną pracę, dla tak małych pieniędzy względem tego co już mają. Gdzieś mi umyka zarzut że ciężko pracowali kiedy już byli na tyle bogaci że niby nie musieli. To jest złe?
   Mi to brzmi jak coś pozytywnego dla społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Mówisz ministrowi zdrowia, że pomimo kilkunastu lat edukacji, staży i szkoleń dalej musisz zap!$%@##ać jak głupi po 200-250h w kilku miejscach żeby utrzymać siebie i swoją rodzinę.

   @bojar: no i tutaj jeszcze jest ten element, że to jest teatr z obu stron, bo minister sam będąc lekarzem wie że jak jesteś po kilkunastych latach w branży (nawet wliczając studia) to jesteś na najlepszej drodze do bycia bogatym Polakiem, to jak ktoś ci manipuluje prosto w oczy to też mu możesz sprzedać jakąś bajeczkę i nikt nie powinien się obrażać.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:
   Może i miałbyś rację gdyby tylko Szumowski nie pełnił funkcji ministra zdrowia mówiąc to co powiedział i gdyby nie ukrywał faktu ile posiada majątku (przepisał udziały w spółce brata na żonę żeby nie musiał pokazywać tego w zeznaniu).
   Mówiąc takie rzeczy jako minister zastosował po prostu tani i kłamliwy chwyt PRowy.

   Na koniec zwrócę też uwagę, że jeśli ktoś zgadza się pracować na stawki niższe niż rynkowe to psuje tym samym rynek pracy dla innych. Dlatego właśnie darmowe staże dla absolwentów są takie szkodliwe - bogate dziecko może sobie pozwolić na staż bez wynagrodzenia podczas gdy jego kolega musi pracować zarobkowo, bo starych nie stać na utrzymanie dzieciaka podczas stażu.

  •  

   pokaż komentarz

   btw za 6tys to tylko idiota albo zlodziej pracuje

   @deni28s: ale wiesz czego dotyczył ten cytat z którym tak właściwie trzeba sie zgodzić, tylko że jest źle używany ?

  •  

   pokaż komentarz

   @petersen06: bo ludzi boli że ktoś może uczciwie zarobić :D i do tego pracować, jak to może być żeby bogaty pracował

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: to tak, polityczna zagrywka z ukrywaniem majątku jest słaba. Szczególnie że to kreuje postawy żeby się wstydzić majątku. Jeżeli uczciwie pracowali i to w takim zawodzie jak lekarz to moim zdaniem powinni się chwalić że udało im się dorobić nie lada majątku i to by mogło być napędzające dla innych ludzi.

   Na koniec zwrócę też uwagę, że jeśli ktoś zgadza się pracować na stawki niższe niż rynkowe to psuje tym samym rynek pracy dla innych

   @bojar: trochę tak, ale jak nie ma lekarzy to da mnie jako klienta liczy się jednak dostępność. Plus akurat lekarze w Polsce na koniec dnia są bogaci. To czepianie się ze student mało zarabia jest bezsensu skoro potem sobie odbijają z nawiązką. Popatrz na p. Szumlewskich :D
   i tak, niektóre branże wymagają wsparcia od rodziców i jak ktoś musi zarabiać od 1 dnia to medycyna może nie być dla niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:

   to tak, polityczna zagrywka z ukrywaniem majątku jest słaba. Szczególnie że to kreuje postawy żeby się wstydzić majątku. Jeżeli uczciwie pracowali i to w takim zawodzie jak lekarz to moim zdaniem powinni się chwalić że udało im się dorobić nie lada majątku i to by mogło być napędzające dla innych ludzi.

   Szumowscy nie dorobili się na pracy jako lekarz ale z pracy jako przedsiębiorcy w branży biotech/drug discovery. Ale to już są szczegóły.
   W każdym razie zgadzam się, że dorobienie się majątku nie powinno być powodem do wstydu. Robienie z siebie biedaka na papierze w celach politycznych jest naganne.

   i tak, niektóre branże wymagają wsparcia od rodziców i jak ktoś musi zarabiać od 1 dnia to medycyna może nie być dla niego.

   To jest prawda i to jest też niestety coś bardzo złego. Kończy się to tym, że dostęp do niektórych zawodów mają ludzie mierni albo przeciętni ale urodzeni w dobrych domach a nie ludzie bardzo zdolni i pracowici ale biedni.
   Pomyśl jak fatalnie coś takiego wpływa na rozwój społeczeństwa i gospodarkę w długim okresie.

  •  

   pokaż komentarz

   Szumowscy nie dorobili się na pracy jako lekarz ale z pracy jako przedsiębiorcy w branży biotech/drug discovery

   @bojar: no ale jest to dość blisko związane, nie było tak że zaczęli jeździć na taksówce jako puzoniści.

   Kończy się to tym, że dostęp do niektórych zawodów mają ludzie mierni albo przeciętni ale urodzeni w dobrych domach a nie ludzie bardzo zdolni i pracowici ale biedni.

   @bojar: tak by mogło być, ale nie jest. Na medycynę sa bardzo wysokie progi żeby się dostać, potem żeby zrobić uprawnienia trzeba zdać trudny egzamin. To jak ktoś jest za słaby to po prostu wyda kupę kasy od rodziców a na koniec nie zostanie lekarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:

   tak by mogło być, ale nie jest. Na medycynę sa bardzo wysokie progi żeby się dostać, potem żeby zrobić uprawnienia trzeba zdać trudny egzamin. To jak ktoś jest za słaby to po prostu wyda kupę kasy od rodziców a na koniec nie zostanie lekarzem.

   To prawda, że w Polsce mamy dosyć dobre warunki dla ludzi biedniejszych. Przynajmniej w porównaniu do UK czy USA. Ale z medycyną problem akurat dalej istnieje:
   1) Jak masz zbyt niski wynik na maturze to może iść na medycynę w ramach płatnych studiów.Tam limity są niższe. Ceny są jednak zaporowe dla większości. Możesz też przez rok po liceum nie robić nic tylko przygotowywać się do poprawki matury. Czy możesz sobie na jedno z wymienionych rozwiązań pozwolić decyduje zasobność portfela twojego starego.
   2) Największy problem pojawia się po studiach. Jak chcesz dobrze zarabiać jako lekarz to musisz zrobić specjalizację z jakiejś "dobrej" dziedziny. Tam miejsc jest bardzo mało. Ludzie, którzy się nie dostaną mogą robić specjalizację w ramach wolontariatu. Zgadnij kto może sobie na to pozwolić?

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadnij kto może sobie na to pozwolić?

   @bojar: jak ktoś zaciśnie zęby i jest faktycznie mądry to każdy. Mam akurat w rodzinie 1 lekarza, rodzice nauczyciele na wsi i dało radę. To to są takie opowieści dla ludzi których oburza to że nie jest od razu wygodnie. Wiadomo, że niektórym będzie ciężko, ale kto powiedział że ma być łatwo. Wtedy dopiero byśmy mieli problem jakby medycyna gwarantowała miejsce dla każdego, nawet słabego ucznia, a następnie gwarantowała wysoki zarobki od 1 dnia pracy. System gdzie są wysokie wymagania blokuje takie zaniżenie poziomu.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:

   Mam akurat w rodzinie 1 lekarza, rodzice nauczyciele na wsi i dało radę

   A we wsi obok pewnie jakaś inna równie zdolna dziewczyna czy chłopak musiała/musiał jednak zadowolić się pracą w jakimś innym zawodzie. Chodzi o cały system a nie pojedyncze przypadki.

   Wtedy dopiero byśmy mieli problem jakby medycyna gwarantowała miejsce dla każdego, nawet słabego ucznia, a następnie gwarantowała wysoki zarobki od 1 dnia pracy.

   Nic takiego nie sugerowałem. System powinien dążyć do tego, żeby każdy człowiek mógł wykonywać zawód w jakim najlepiej się sprawdzi, niezależnie od tego w jakiej urodził się rodzinie. Równość szans.
   Wtedy będziemy mieć optymalny efekt gospodarczy i najszybszy rozwój cywilizacyjny.
   Nam w Polsce pod tym względem daleko do patologii jak np. USA ale mogłoby być lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1: zarabiam mniej niż jego żona. Najwięksyz dochód się robi z tego jak obracasz tymi pieniędzi, nie sam stały zarobek.
   Każdy odpowiedzialny człowiek dba o dochód z więcej niż jednego źródła.

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: no to przecież teraz w Polsce masz równość szans poprzez rekrutacje na podstawie wyników matur (wszyscy takich samych) i potem tego samego egzaminu zawodowego. Nigdy ci się uda tak zrobić żeby wszyscy uczniowie mieli taki sam majątek. 1 pójdzie na korepetycje, 2 pójdzie na 2 razy droższe korepetycje i jak chcesz to zrównać? a 3 nigdzie nie pójdzie i sam będzie czytał podręcznik po szkole. jeszcze 4 urodzi się bez ręki.
   Moim zdaniem źle interpretujesz równość szans i chcesz wprowadzić jakąś utopijną sytuację gdzie wszyscy by mieli być tacy sami, co jest niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @stan-tookie-1:
   Przecież mówiłem, że w Polsce nie jest tak źle. Dalej jednak mamy wiele do zrobienia.
   Wymieniając tylko kilka rzeczy to m.in.:
   - poprawa systemu edukacji przedszkolnej - dostęp do przedszkoli w niektórych gminach jest fikcją a to bardzo ważny etap w rozwoju dzieci
   - lepszy transport publiczny - bardzo dużo zdolnej młodzieży nie może iść do lepszej szkoły, bo nie ma jak dojechać
   - powinien być też zakaz prowadzenia bezpłatnych programów stażowych - żeby student czy absolwent z biednego domu nie musiał rezygnować z możliwości podjęcia stażu zawodowego

  •  

   pokaż komentarz

   @bojar: co to w sumie ma do rzeczy?

   @stan-tookie-1: a ty zarabiając 4k pln za ile byłyś w stanie kupić akcji? Załóżmy, że wydawała biedne 2k pln miesięcznie, czyli żyła jak biedak, no ale załóżmy, to przez rok była by w stanie odłożyć 20k pln
   chyba nawet najlepszy inwestor miałby problem, żeby w ciągu roku i to w czasie niestabilności spowodowanej pandemią w ucziwy sposób wygenerować 5mln zł na giełdzie z tych 20k złotych. No chyba, że całkiem przypadkiem dowiadywała się o wszystkich nadchodzących wydarzeniach takich jak:
   -zamknięcie danej gałęzi (inni dowiadywali się dzień przed zamknięciem)
   -otwarcie danej gałęzi
   -nadchodzące ogromne wsparcie finansowe z budżetu państwa

   Problem jest taki, że jeśli wiedziała o tym zanim zostalo to oficjalnie ogłoszone to sprawą powinna zająć się CBA. A całkiem przypadkiem przypominam jest żoną osoby która te wszystkie decyzje o zamknięciach, otwarciach, dofinansowaniach itd wydawała. Ona nie miała prawa tych pieniędzy w uczciwy sposób zarobić

  •  

   pokaż komentarz

   @LuxEtClamabunt:
   W życiu Szumowskiego i jego żony jest dużo brzydkich rzeczy: związanie się z partią zamordystów i kłamców, głupie decyzje Szumowskiego jako ministra zdrowia, PRowe p%@%#?!enie o tym jakim to jest biednym lekarzem, ukrywanie majątku żeby nie wyszło, że jest bogaty czy wreszcie szemrany deal dotyczący respiratorów.

   Ale akurat historia tych 5 mln i samej spółki Oncoarendi raczej nie jest naganna a nawet jakoś szczególnie podejrzana. Taki zysk to po prostu efekt ponadprzeciętnego sukcesu biznesowego i naukowego połączonego z inwestycją na wczesnym etapie. Coś czego w Polsce brakuje a na świecie takich historii jest dosyć sporo.

   Łukasz z żoną weszli zapewne w inwestycje w spółkę brata na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie było jeszcze pewności czy pomysł na nowy lek wypali. Wyceny takich spółek są wtedy bardzo niskie. Kiedy po latach badań okazało się, że cząsteczka jest warta dosyć sporo to wtedy mała inwestycja zyskała dużo na wartości.

   W branży biotech takich historii jest dużo. Z drugiej strony zdarza się też dużo wtop kiedy po latach badań i wydanych milionach okazuje się, że cząsteczka jaką badano jest nic nie warta. Wtedy taka spółka jest warta tylko tyle co sprzęt laboratoryjny, który posiada minus zadłużenie. Dla wielu firm oznacza to bankructwo.
   W tym przypadku też mogło tak się zdarzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @LuxEtClamabunt: chyba błędnie zakładasz że ona cały życie zarabiała max 4/6k. no i z tego co pisali to ona akcji nie kupowała tylko dostała od męża, a i on mógł ich nie kupować tylko mogł dostać jakiś przydział menadżerski.
   zobacz sobie historię podbitki wyceny tej spółki OAT, ogłosili że znaleźli grubego prywatnego inwestora i cena akcji wystrzeliła. Czy miała jakieś wewnętrzne info? na pewno tak, jak to insiderzy. Wygląda na to że mylisz zdarzenia i myślisz że ta spółka się wybiła na koronawirusie przez jakieś info od ministra, ale jesteś w błędzie. wyżej linkowałem informację do komunikatu który nakłonił p. Szumlewicz do sprzedazy akcji na górce.
   Najgorzej że ci blogerzy puszczają takie artykuły właśnie żeby ludzie jak Ty podsycali jakieś swoje przekonanie i już nawet sobie nie zawracali głowy sprawdzeniem kalendarze co kiedy miało miejsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla przypomnienia, państwo z tektury.

  źródło: wykop.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna