Kurier Inpost - #czlowiekskur#$%

Kurier Inpost - #czlowiekskur#$%

Znalezione na Facebooku.Jak InPost nie może sobie poradzić przez infolinię z tym problemem to może to znalezisko ich zmotywuje do wyciągnięcia konsekwencji z typa

  •  

   pokaż komentarz

   @Pandzior: ciekawe za co, no za darmo jej nie włączają.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti:to na fb znalezione.
   Babka pisała, że za pierwszym razem jak przyszedł to walił nogą w drzwi tak mocno, że dziecko na drugim piętrze się obudziło (w dwupiętrowym dużym domu) (a rękę do pukania miał wolną) i zwrócili mu normalnie uwagę i od tamtej pory takie problemy

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: Po przeczytaniu tego opisu jestem w 100% przekonany, że babeczka coś podkoloryzowała albo czegoś nie powiedziała.

   Już to widzę, jak kurier ot tak, bez powodu, postanowił sobie ponap?!$?%#ać nogą w drzwi, żeby rozniosło się tak mocno w dużym, dwupiętrowym domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Babka pisała, że za pierwszym razem jak przyszedł to walił nogą w drzwi tak mocno, że dziecko na drugim piętrze się obudziło (w dwupiętrowym dużym domu)

   @klokupk: średnio wierzę w takie rzeczy, to przypomina mi historię jak jakaś nawiedzona madka pisała że jechała autobusem i ktoś miał psa i ten pies tak machał ogonem że robił wiatr i dziecko przeziębił xD

   źródło: img.joemonster.org

  •  

   pokaż komentarz

   @01ab: Ty podajesz historię niemożliwą do sprawdzenia. Z tego co rozumiem w odróżnieniu od sytuacji o której toczy się rozmowa istnieje nagranie, można to sprawdzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: Tak, pisała też, że jak tej paczki nie dostarczy na następny dzień, to wyśle męża do odebrania jej od kuriera, bo wie gdzie go szukać :D A profilowe zdjęcie gdzie jej prawie nie widać bo całuje swojego maczo mężusia w policzek :D Kurier też dupkowaty, ale wygląda na to że obie strony siebie warte, a znamy to tylko z jednej perspektywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToadieGooniedzwiedz: Jeśli tak faktycznie jest to zakop :d Wtedy powód ryzykowania utraty pracy/nagany jest dla mnie bardziej zrozumiały. Oczywiście dla inpostu wizerunkowo słabo, nie realizują usługi. Podejrzewam, że obie strony siebie warte, inpost na tym cierpi, bo pracownik półgłówek uparty a klient cymbał/madka.

   Powinny być czarne listy klientów, żeby kolejnych paczek (czy obojętnie jakich innych usług) do nich nie dostarczać, szkoda, że techniczne niemożliwe na razie.

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: To jakaś przyj?%!na rodzinka. Jak im kurierzy przeszkadzają to niech gówniaka wyprowadzą, albo nie zamawiają paczek.

  •  

   pokaż komentarz

   A profilowe zdjęcie gdzie jej prawie nie widać bo całuje swojego maczo mężusia w policzek :D Kurier też dupkowaty, ale wygląda na to że obie strony siebie warte, a znamy to tylko z jednej perspektywy.

   @ToadieGooniedzwiedz: Takie historie zawsze mają drugie dno. Zapomniała napisać jak wyglądała ta rozmowa męża z kurierem.

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: pewnie tak kopał w te drzwi, że na całym osiedlu odnotowano małe trzęsienie ziemi. wina pewnie po obu stronach, gdyby winny byłby tylko kurier to inpost dawno by zareagował

  •  

   pokaż komentarz

   @Pandzior: Prawda jest taka, że w takich przypadkach są obie strony winne ¯\_(ツ)_/¯

   Tyle przesyłek od 10 lat+ w różnych miejscach i 0 problemu. Nawet ostatnio kurier poczekał z odbiorem na luzie 3 minuty, bo pakowałem paczkę, która miała być na jutro odebrana. Wszystko z dobrym humorem ¯\_(ツ)_/¯ Człowiek człowiekowi człowiekiem, a ch$% komukolwiek chujem.

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: Ciężko uwierzyć, są tacy ludzie którym zawsze jest źle i wszyscy są dla nich niemili i wredni. Serio nigdy w życiu nie miałam problemu ze sklepową, kurierem, dostawcą pizzy, listonoszem no nikim. Dzisiaj np. sobie pogawędziłam z kasjerką w sklepie jak tam pierniczki na święta. Ale to wszystko zależy jacy sami jesteśmy do ludzi. Są takie osoby, które zawsze mają problem i ewidentnie ta Pani do takich należy. Opis z dupy akurat w to uwierzę, że tak mocno kopnął w drzwi że jej dziecko obudził. W dodatku babka sama piszę, że udało się odebrać tylko dzięki temu, żę mąż był w domu. Z opisu to jakaś nowobogacka Grażynka z Januszem i bąbelkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor mogłaby nawet mu nie mowic dzień dobry, czego by nie zrobila to on ma obowiazek jej paczki dostarczyć w zebach bo jest tylko kurierem i za to mu płacą. To co dziwi to czemu jeszcze mąż mu nie wp%#!%@?ił za takie odzywki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ziutek_Grabaz: Wyjdziesz z piwnicy to zobaczysz, że życie nie jest takie proste, oczywiste i jednoznaczne, jak niektórym się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Za dużo razy w życiu przekonywałem się, że podobne historie mają dodatkowe dno, żeby na słowo uwierzyć, że biedna, niewinna pani została poszkodowana przez krwiożerczego kuriera - za każdym jeb*nym razem okazywało się, że jednostronna i stronnicza relacja czegoś nie powiedziała lub coś podkoloryzowała.

   A wracając do kuriera - to, czy w zębach ma dostarczyć, czy nie, zależy od inpostu, a nie pani, która chce załatwiać sprawy mężem, bo jej możliwości kończą się na gdakaniu. Jak to jest, że kurier, który w rejonie moich rodziców jest w opinii moich znajomych z tamtych stron złem wcielonym - moim rodzicom nie robi takich numerów?

   Może dlatego, że z ludźmi trzeba żyć dobrze, zamiast sugerować, że mają cokolwiek, komukolwiek przynosić w zębach?

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor nie moze miec innego dna bo to prosta sytuacja. Klient nie otrzymuje uslugi od pracownika firmy. Firma za to odpowiada a nie klient. Tyle. To ze ktoś sie daje dymac jakiemus patusowi to inna sprawa ale to psi obowiązek kuriera realizować dostawy. Nieistotne czy klient byl niemily czy cokolwiek innego co wymyslaja inne patusy by bronic tego patusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: na pewno tak było a pelikany łykają historie o złym kurierze

  •  

   pokaż komentarz

   nie moze miec innego dna bo to prosta sytuacja.

   @Ziutek_Grabaz: XD no to kończymy dyskusję, jak dla Ciebie wybiórcza i jednostronna relacja to "prosta sytuacja" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nieistotne czy klient byl niemily czy cokolwiek innego co wymyslaja inne patusy by bronic tego patusa.

   Dorośniesz, nabierzesz doświadczenia życiowego, pogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor inaczej niz ze winny jest kurier taka sytuacje moga zrozumiec tylko kurierzy. Nikt inny. Jako ze kurierem byc nie zamierzam to opisz chociaż 1 sytuacje w której kurier ma prawo niedostarczyc paczki i byc tak bezczelny w smsach. Najlepiej ze zrodlem w postaci punktu w regulaminie inpostu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: @klokupk: Byłem 8 lat kurierem i ludzie straszne bzdury czasami wymyślali. Raz do jednej kobiety zadzwoniłem że do niej nie dojadę, bo droga jest oblodzona i po prostu juz od niej nie wyjadę jak tam zjadę (mieszkala w konkretnej dziurze na podkarpaciu) dogadaliśmy się, ze wyjdzie do głównej drogi i tak zrobiła. Za dwa dni wpłynęła na mnie skarga, że w zimie z trzy miesięcznym dzieckiem na rękach zmusiłem ją iść kilometr po przesyłkę bo nie chciało mi się do nie podjechać.
   Kurierzy to też częściowo chamidła, ale z drugiej strony nie mozna sobie dać wejść na głowę i robić z siebie służącego za 2 zł, bo ludzie zaraz to wykorzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   inaczej niz ze winny jest kurier taka sytuacje moga zrozumiec tylko kurierzy. Nikt inny.

   @Ziutek_Grabaz: XD po raz kolejny

   Nie, nie tylko kurierzy, tylko ludzie, którzy podchodzą do takich problemów nieco dojrzalej niż huuurrraaaa i lincz na podstawie szczątków dowodów i opinii jednej strony. Nie wiesz jak było naprawdę, nie wiesz co w tej historii jest przekazane 1:1, a co nieco podkręcone, tak naprawdę nie wiesz nic i być może właśnie łykasz baita.

   Ale nie - prosta sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Najlepiej ze zrodlem w postaci punktu w regulaminie inpostu.

   A masz świadomość, że ta pani nie jest klientem inpostu, tylko ten, kto paczkę nadał (najczęściej, formalnie zleceniodawca i nadawca mogą być różni, ale na pewno nie jest nim odbiorca)? Pani może zgłosić zażalenie czy tam reklamację i na tym kończy się jej rola.

   A jak jej się nie podoba kurier - niech zmieni, firm kurierskich jest od groma. Mi podpadł DHL, więc zamawiać odbiór za ich pośrednictwem, w czym problem?

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikWesolek: Oczywiście, że tak. Mnie nie irytuje sam hejt na jedną ze stron tych sporów, tylko to, że przedstawia się jednostronne relacje, jako jakąś prawdę objawioną i potem takie gagatki jak @Ziutek_Grabaz tworzą wyidealizowany obraz świata

  •  

   pokaż komentarz

   @01ab:
   nigdzie nie napisali że robił wiatr ogonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor wlasnie przez to ze ta pani nie jest klientem inpostu nie obowiązują jej żadne zobowiazania wobec kuriera. Dlatego nie ma możliwości zeby to ona byla winna niedostarczenia paczki i buractwa kuriera. Oczywiście ze mozna gdybac jak wygladala sytuacja z perspektywy kuriera, ale to nie zmienia faktu ze to on jest odpowiedzialny za dostarczenie paczki i nie moze sobie wybierać odbiorców ktorzy mu pasuja a ktorzy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Kurier zgłosił agresywnegp klienta/brak dojazdu/klient pracuje w godzinach dostarczania. Niepotrzebne skreślić

  •  

   pokaż komentarz

   @klokupk: musisz w aplikacji odhaczyc ptaszka "wieczne awizo"

  •  
   T...........r

   0

   pokaż komentarz

   Nie, nie tylko kurierzy, tylko ludzie, którzy podchodzą do takich problemów nieco dojrzalej niż huuurrraaaa i lincz na podstawie szczątków dowodów

   @bodziodestruktor: ale co ty p##!?!!isz. Paczka ma być dostarczona nawet jak mąż tej Pani nazwał matkę kuriera ścierą, co za różnica czy relacja jest stronnicza czy nie? Jak im się nawzajem coś nie podoba to mogą iść do sądu nawet. Jeszcze tego by brakowało żeby kurier dyskutował z klientem. Ze sprzątaczka tez byś dyskutował jakby jej się nie spodobało ile mydła zużywasz do mycia rąk?

  •  

   pokaż komentarz

   Trzymac sie z dala od kazdego wsioka co jezdzi jako "kurier". Paczkomaty tylko i PP w odbiorem w oddziale. Przeciez patola robi prawie zawsze sceny i laske z tego jaka szlachetna i trudna maja robote.

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziodestruktor: tym bardziej że z opisu wynika że na monitoringu zobaczyli że wali nogą jeszcze zanim odjechał. Jak to możliwe? Mieli obraz z kamery w TV w salonie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Thomas_Kimber: ale prostak z ciebie wychodzi, jaśnie Pan Hrabia się znalazł, a @bodziodestruktor: ma oczytwiście rację.

   Paczka ma być dostarczona nawet jak mąż tej Pani nazwał matkę kuriera ścierą (...)
   - no oczywiście, po takim czymś to jedyne na co byś zasłużył to wielkie g... pod drzwiami.
   Bo widzisz snowflake, to że ktoś wykonuje dla Ciebie jakąś pracę czy jakąkolwiek usługę za którą mu płacisz, nie znaczy że kupiłeś sobie niewolnika który ma Ci służyć. Zasada jest prosta - każdemu, kto robi coś dla Ciebie należy się szacunek, tak jak Ty chciałbyś żeby Ciebie szanowano. Ja do tego staram się też być zawsze miły i uprzejmy - w przypadku np. kuriera szczerze dziękując mu za to że mi tą paczkę przywiózł - oczywiście nie muszę, bo przecież ma płacone żeby "tą paczkę w zębach przynieść", ale dzięki temu wszyscy są zadowoleni, jemu się lepiej pracuje i pomaga to budować pozytywną relację na przyszłość. Ty natomiast po odzywce w stylu "twoja stara to..." osiągniesz jedynie tyle, że następnym razem gdy będzie miał dla Ciebie paczkę, zapali mu się w głowie powiadomienie "a to pewnie dla tej kuwy" i z czystej niechęci żeby musieć oglądać twoją mordę, na pewno coś wykombinuje: żeby nie mieć przypału w razie skargi, ale Ty na pewno tej paczki nie dostaniesz i po 2 dniach co najwyżej sam sobie odbierzesz z punktu wydawania.
   Wracając jeszcze do powyższego cytatu, Ty z takim podejściem do wszystkich? Że np. wynająłeś firmę budowlaną do remontu, to wpadasz z rana w stylu: "co jest nieroby piedolone, zapiedalać z tymi ścianami bo za to wam płacę, a że umowa spisana to o 18 ma być skończone, tępe chje"? Albo siadasz u fryzjera: "- Jak ścinamy? - Srak, zapiedalaj kuwo j@$$na tymi nożyczkami, bo się na spotkanie spóźnię. - Wypraszam sobie, co to za słownictwo? - A chj cię obchodzi, płącę ci ku*wo za ścinanie, to ma być elegancko obcięte i wyj@$$ne śmieciu jak się odzywam..." :-D
   No może za bardzo podkręcona ta rozmowa, ale tak jak kurier paczki nie przywiezie gdy mu matkę od szmat zwyzywasz - tak tu byłbym mocno zdziwiony, gdybyś na środku bani nie miał wygolonego kutasa lub coś w ten deseń.
   Morał z tego taki: więcej szacunku i życzliwości w stosunku do innych, nie ważne czy ty robisz coś dla nich, czy ktoś wykonuje coś dla Ciebie, choćby tylko pomagał i nawet wtedy, gdy wchodzi to w zakres jego obowiązków za które otrzymuje wynagrodzenie...

  •  

   pokaż komentarz

   @HAka: a wiesz co jest najlepsze? Gosc pisze o usłudze, za którą placi 10 zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: np. za próbę wymuszenia odszkodowania - klienci czasami, zwłaszcza gdy miało miejsce tzw. doręczenie pośrednie - przez ochronę, sąsiada itd mając już paczkę w ręku zgłasza na złość kurierowi że przesyłki nie otrzymał i liczy na zwrot kasy od firmy kurierskiej

  •  
   T...........r

   -1

   pokaż komentarz

   Zasada jest prosta - każdemu, kto robi coś dla Ciebie należy się szacunek, tak jak Ty chciałbyś żeby Ciebie szanowano.

   @HAka: No i super, mam nadzieję, że dobrze Ci się żyje z taka zasadą, mi się średnio żyło dlatego przestałem być dla wszystkich miły. Natomiast ludzi wykonujących proste zawody i świadczący mi usługi traktuje normalnie aczkolwiek przeważnie nie są dla mnie partnerami, co nie oznacza że nic nie robie tylko ich obrażam i jestem niegrzeczny. Po prostu mam ich w dupie. Dlatego uważam ze w tej historii j$@#c kuriera.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nadia_: kiedys do pewnej rozowej przyjechal kurier wieczorem ale byla juz w pizamce #pdk

   pokaż spoiler wiec nie otworzyla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ale prostak z ciebie wychodzi, jaśnie Pan Hrabia się znalazł, a @bodziodestruktor: ma oczytwiście rację.

   Paczka ma być dostarczona nawet jak mąż tej Pani nazwał matkę kuriera ścierą (...)

   - no oczywiście, po takim czymś to jedyne na co byś zasłużył to wielkie g... pod drzwiami. Bo widzisz snowflake, to że ktoś wykonuje dla Ciebie jakąś pracę czy jakąkolwiek usługę za którą mu płacisz, nie znaczy że kupiłeś sobie niewolnika który ma Ci służyć. Zasada jest prosta - każdemu, kto robi coś dla Ciebie należy się szacunek, tak jak Ty chciałbyś żeby Ciebie szanowano. Ja do tego staram się też być zawsze miły i uprzejmy - w przypadku np. kuriera szczerze dziękując mu za to że mi tą paczkę przywiózł - oczywiście nie muszę, bo przecież ma płacone żeby "tą paczkę w zębach przynieść", ale dzięki temu wszyscy są zadowoleni, jemu się lepiej pracuje i pomaga to budować pozytywną relację na przyszłość. Ty natomiast po odzywce w stylu "twoja stara to..." osiągniesz jedynie tyle, że następnym razem gdy będzie miał dla Ciebie paczkę, zapali mu się w głowie powiadomienie "a to pewnie dla tej kuwy" i z czystej niechęci żeby musieć oglądać twoją mordę, na pewno coś wykombinuje: żeby nie mieć przypału w razie skargi, ale Ty na pewno tej paczki nie dostaniesz i po 2 dniach co najwyżej sam sobie odbierzesz z punktu wydawania.
   Wracając jeszcze do powyższego cytatu, Ty z takim podejściem do wszystkich? Że np. wynająłeś firmę budowlaną do remontu, to wpadasz z rana w stylu: "co jest nieroby piedolone, zapiedalać z tymi ścianami bo za to wam płacę, a że umowa spisana to o 18 ma być skończone, tępe chje"? Albo siadasz u fryzjera: "- Jak ścinamy? - Srak, zapiedalaj kuwo j$%!na tymi nożyczkami, bo się na spotkanie spóźnię. - Wypraszam sobie, co to za słownictwo? - A chj cię obchodzi, płącę ci ku*wo za ścinanie, to ma być elegancko obcięte i wyj$%!ne śmieciu jak się odzywam..." :-D
   No może za bardzo podkręcona ta rozmowa, ale tak jak kurier paczki nie przywiezie gdy mu matkę od szmat zwyzywasz - tak tu byłbym mocno zdziwiony, gdybyś na środku bani nie miał wygolonego kutasa lub coś w ten deseń.
   Morał z tego taki: więcej szacunku i życzliwości w stosunku do innych, nie ważne czy ty robisz coś dla nich, czy ktoś wykonuje coś dla Ciebie, choćby tylko pomagał i nawet wtedy, gdy wchodzi to w zakres jego obowiązków za które otrzymuje wynagrodzenie...


   @HAka: Bardzo przemyślany komentarz, chyba najmądrzejszy jaki widziałem tutaj w tym tygodniu. Tak jak napisałeś wiele ludzi ma taką mentalność, że skoro zamówili jakąś usługę to mają swojego prywatnego niewolnika (ja raczej myślę tutaj w kategoriach, że takie chamidło, taki kiep, który pewnie jak 98% społeczeństwa wywodzi się z biednego chłopstwa nagle w swoim mniemaniu wchodzi w buty pana szlachcica i myśli, że kelnera, kuriera czy sprzątaczkę może traktować jak chłopa pańszczyźnianego). Ja jakoś jestem dla ludzi miły i nigdy żadnych problemów nie mam - czy to w sklepie, czy z kurierem czy w urzędzie. Trafiają się lepsi i gorsi ludzie, kto musi mieć w pracy do czynienia z klientem ten się w cyrku nie śmieje ale taki osobnik jak ten powyżej to najgorszy podgatunek podczłowieka - w swoim mniemaniu pewnie jest równy królom, w rzeczywistości jedyne do czego może aspirować to naciągana klasa średnia (że tak pojadę klasami bo ta hierarchiczność i to, że można kogoś traktować jak gówno aż boje z jego wiadomości).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ziutek_Grabaz: W zeby to kiedys wylapiesz za takie podejscie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Na grupie na fb kurierzy wrzucają takie screeny i liżą się po chujach kto komu bardziej dopiekł. Jestem zdania, że pracę trzeba szanować albo zmienić.

 •  
  a..........r

  +737

  pokaż komentarz

  Jedyną dobrą rzeczą jaką wprowadziła ta firma to paczkomaty, resztę zaorać.

 •  
  p................w

  +310

  pokaż komentarz

  Wiecie co jest najśmieszniejsze w tym wszystkim?
  Że różowej argument to "mąż się tym zajmie" XDDDDDDDD

  Zawsze tak jest. Baba każe mężczyźnie się czymś zająć co ją przerasta. Nie złamie się, nie przeskoczy swoich ograniczeń, barier, ale woli wysłać męża.
  A jak mąż też nie wie co zrobić w jakiejś sprawie? To nazwie go tzipą, nieudacznikiem.

  Wieczna beka z was różowe paski.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic mu nie zrobią, właściwie wszystkie firmy kurierskie mają taki deficyt pracowników, że tych którzy chcą pracować trzymają i za jakieś spięcie z jednym klientem nie będą ryzykować jego utraty. A przesyłek przez pandemię jest taka ilość, że jak Twoje nie będą do nich trafiać, to ich to za bardzo nie ruszy.

  Doskonale wiedzą też, że podobne sytuacje są we wszystkich pozostałych firmach, więc zapewne jeśli nie będziesz korzystać z inpostu, to po jakimś czasie obrazisz się tak samo na resztę... dpd, dhl, itd... a jak już będziesz obrażona na wszystkich, to albo przestaniesz zamawiać całkowicie, i wtedy i tak jesteś bezwartościowym klientem, albo będziesz zamawiać i tak mimo że jesteś obrażona, bo jakoś trzeba dostarczać towary... a najwięcej problemów będziesz robić co najwyżej sprzedawcom którzy wybrali tego a nie innego kuriera do obsługi swoich wysyłek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Offik: Sama prawda to co piszesz, poza tym, że firmy kurierskie nie zatrudniają kurierów. Dostarczaniem paczek zajmują się podwykonawcy i to oni decydują o zatrudnieniach i zwolnieniach swoich ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Offik: ja p#!#%#!e biedne firmy kurierskie ;( tyle roboty, a pracowników brak ;(
   Skoro ludzie korzystają z usług kurierów jak poj%!#ni to przecież firmy kurierskie mają teraz swój złoty okres i pieniądze sypią się z każdej strony. Branża kurierska na pandemii tylko zyskała, mogliby podnieść stawkę kuriera jak nikt nie chce tam robić na wolontariacie, a nie trzymać zjebów w firmie, "bo kto będzie robił za niego". j%!#ne januszpostexy.
   Głupie mamy czasy, że takie rzeczy nie godzą w dobre imię firmy. Lepiej żeby mówili źle, niż żeby wcale nie mówili...

  •  

   pokaż komentarz

   Dostarczaniem paczek zajmują się podwykonawcy i to oni decydują o zatrudnieniach i zwolnieniach swoich ludzi.

   @pokustnik: i naprawdę myślisz, że jeśli firma kurierska nie chce u siebie jakiegoś konkretnego człowieka, to nie mają narzędzi, które umożliwiłyby jego zwolnienie? Poza tym, często zdarza się, że podwykonawca jest jednocześnie kurierem.
   Nie byłem kurierem, ale pracowałem przez jakiś czas w tym bajzlu. Jeśli firma nie chce u siebie jakiegoś kuriera, to podwykonawca będzie musiał go zwolnić. Jeśli podwykonawca by się stawiał, to zaraz zaczęłyby się noty obciążeniowe za każdą możliwą pierdołę. Inna rzecz, że firma raczej nie zwolni dobrego (pod względem skuteczności doręczeń i godzinówek) kuriera, nawet jeśli będzie niemiły dla klientów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZohanTSW: No nie do końca jest to takie proste. Mamy konkurencję na rynku i jak jedna firma podniesie koszt przesyłki to klienci będą wybierać inną. Wiadomo że wysokość płacy kurierów ma przełożenie na koszt przesyłki dla klienta. Takich zjebów, którzy zamawiają z wysyłką pocztą albo ruchem (bo jest taniej) trafia się mnóstwo. Potem zdziwienie, że paczka nie idzie jeden dzień tylko cztery. Każdy by chciał zapłacić 2 zł za wysyłkę i mieć dostawę w 5 minut.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZohanTSW: to że branża kurierska ma złoty okres, nie znaczy że podwyższy pracownikom pensję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna