Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba poświęcić wygodę seniorów którzy powinni siedzieć w domu do momentu aż ich zaszczepią - z dwojga złego tak lepiej niż upadła gospodarka - a wojsko i policję zaangażować by robili im zakupy i kupowali leki.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: no tak by było jakby była prawdziwa pandemia smiertelnego wirusa. 'Góra' siedziałaby pokitrana po bunkrach czy gdzie tam się przebywa w takich sytuacjach. A tak to mamy plandemię pełną nielogicznosci i niespójności. Codzienne bombardowanie newsami, ryciem bani, zastraszaniem i efekty widać gołym okiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: mówisz, że młodsi nie chorują i niektórzy nie mają konkretnych powikłań?

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: nie trzeba, znam seniorow, ktorzy maja juz przeciwciala, sa ozdrowiencami. Niech ci co sie boja siedza w domu, a reszta niech zyje w miare normalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter 90% u seniorów w stosunku do 10% u młodych. Dziadek mój złapał covid i odkryłem że w tym kraju z g*wna nie ma opieki geriatrycznej. Taka osoba 90lat jest w Polsce skazana na śmierć nawet jak przechoruje to musi być całą dobę pod tlenem. Jak na nieszczęście ma 87letnia żonę to lepiej ją zabić wg MOPS bo jest doskonałym opiekunem nawet jak na demencję i jest schorowana. DPS nie przyjmą osoby niestabilnej pod tlenem MOPS może zaoferować 2x godzin pomocy w tygodniu po ciężkich negocjacjach że babcia babcia ma demencję i reumatyzm.

   Jak dziadek będzie stabilny DPS działa w ten sposób że niedobór muszą spłacić osoby jak córka/wnuk - 8k w DPS dla dwóch osób... Nawet jak dziadek ma 4k emerytury to tobie jako osobie wg prawa musi zostać tylko 1900zł na przeżycie miesiąca.... Więc w takim DPS siedzi patologia/ludzie bez rodziny i okazuje się że trzeba prywatnie prywatnie bo taniej 3500 na osobę i jakoś może uda się dopiąć jak się wynajmie mieszkanie dziadków to może pensji wnukowi wystarczy. Dlatego lepiej starszyznę wykluczyć z życia i służby wojsko/policja powinny robić za glovo by reszta mogła spokojniej żyć do czasu aż zaszczepia najbardziej konająca grupę wśród młodych przeżywalność i komplikacje są na dużo lepszej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: Ja pytałem o młodszych. Nie pytałem o dziadków.

   PS. są ograniczenia żeby służba zdrowia wytrzymała. Chcesz zamknąć emerytów w domu, żebyś Ty mógł sobie chodzić i żyć normalnie? Kto następny? Małe dzieci? O czym Ty w ogóle piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter lepiej zamknąć starych na parę miesięcy aż ich zaszczepią i otworzyć gospodarkę. Bo za miesiąc nikt nie będzie miał jak płacić na ich emerytury oddziały covidowe pełne są ludzi 65+. I lepiej by ludność w przedziale dziecięco-produkcyjnym działałala normalnie a służby państwowe dostarczały żywność i leki takim osobom niż by wszyscy umarli jak Łotysze z halucynacji i śmierci z niedożywienia

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: No tak. Logiczne. Cały kraj tyra na emerytury seniorów i teraz to jeszcze seniorzy maja mieć lepiej. Na emeryturze już jesteś czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: Nie wiem o jakich Łotyszach mowa.
   To może wybijmy osoby 65+ i będzie po problemie?

   xD

   Od roku (prawie) słyszę, że raz nie będzie miał kto płacić, że upadniemy, że umrzemy z głodu itp.
   Jaki % gospodarki jest zamknięty? Dysponujesz statystykami? Czekam.

   @sebek1987: Co no tak i co jest logiczne? Co w związku z tym tyraniem? Bo nie rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter wiesz sobie stalinizm Łotysze dokładnie jak rządy PiS gospodarka się mocno kurczy inflacja galopuje. Z punktu widzenia gospodarki emeryci to pasożyty - jest szczepionka więc te 10mln 65 lat+ w ciągu roku by zaszczepili. Lepszy ich rok w izolacji niż zrujnowana gospodarka i brak pieniędzy na ich utrzymanie w przyszłości. Efektem że ich się wypuszcza będzie exodus staruszków bo młodzi nie mają środków by utrzymywać chorych starców potrzebujących opieki 24h dziennie a państwo nie oferuje żadnej pomocy w tej materii. No chyba że taki jest cel państwa by wybić emerytów

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios ludzie zapamiętają rządy PiS że zamordowały im dziadków bo nie ma żadnej pomocy dla emerytów chorujących na covid19 po tym jak wyjdą że szpitala lub konaja leżąc na podłodze w swoich mieszkaniach

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeba poświęcić wygodę seniorów

   @dancios: Pozwól, że poprawię.
   Trzeba poświęcić życie seniorów i wielu innych młodszych ludzi, ktorzy będa mieli pecha i wpadną pod samochód, albo dostaną zawału. Golonka z piwkiem ważniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @dancios: Heh, u mnie wygląda to tak. Pracuję poprzez home office, toteż robię zakupy o dogodnych dla mnie porach. Godzina 9 z kawałkiem? Godzina 13? Biedronka, którą mam w bloku, jest pełna seniorów. Kasy samoobsługowe puste lub maksymalnie jedna / dwie osoby, a kolejki do kas normalnych bardzo długie. Przeważają starzy luzie. Oni mają serdecznie w dupie wszelkie zalecenia, a nawet zdrowy rozsądek. Osoba z mojej rodziny pracuje w urzędzie, potwierdza tę tezę - tak butnych, zarozumiałych i "wszechwiedzących" osób jak seniorzy, nie spotyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @SheikhYoas dlatego lepiej tylko ich wyizolować do czasu zaszczepienia -mój dziadek sam przytargal covid - ludzie powyżej 70 są jak ociemniałe dzieci co myślą że są wszystko wiedzace a tak naprawdę intelektualnie cofają się w rozwoju tylko nikt z grzeczności im tego nie mówi. Od strony epidemiologiczno-sanitarnej są sami dla siebie zagrożeniem bo nawet jak przechoruje covid19 ogrom z nich wymaga całodobowy opieki pod tlenem - ani mnie ani państwa na to nie stać. Nie ma w Polsce też żadnych programów geriatrycznych systemowo - u nas jest założenie że rodzina się zajmie a okazuje się że sporo nie ma rodziny. Dalej okazuje się że nawet jak jest rodzina to jej nie stać na opiekę nad seniorem. A na końcu nawet jak jest rodzina to nie ma wierzy medycznej jak zajmować się taka osoba bo w szkole zamiast 1 szej pomocy nauki jak opiekować się ludźmi uczymy się o Żydzie co sprzedał swoją wiarę za paczkę fajek. A na końcu jak gospodarka padnie to ci ludzie wylatują na ulicy bo nie będą mieć środków bo nie będzie miał kto płacić na ich opiekę i emerytury. A gospodarczo już wiadomo że gospodarka skurczyła się o 7%
   https://www.gov.pl/web/oecd/skutki-covid-19-dla-polskiej-gospodarki

   To są dane rządowe mechanizm naczyń połączonych mówi że nawet jeśli założymy że turystyka/gastronomia to niewiele okazuje się że firmy produkujące jedzenie muszą zwolnić pracowników bo się rynek kurczy i impakt jest na całą gospodarkę.
   Do tego dodruk pieniądza i inflacja zamieniają nas powoli w drugą Wenezuelę

  •  

   pokaż komentarz

   Z punktu widzenia gospodarki emeryci to pasożyty - jest szczepionka więc te 10mln 65 lat+ w ciągu roku by zaszczepili. Lepszy ich rok w izolacji niż zrujnowana gospodarka i brak pieniędzy na ich utrzymanie w przyszłości. Efektem że ich się wypuszcza będzie exodus staruszków bo młodzi nie mają środków by utrzymywać chorych starców potrzebujących opieki 24h dziennie a państwo nie oferuje żadnej pomocy w tej materii. No chyba że taki jest cel państwa by wybić emerytów

   @dancios: Z punktu widzenia gospodarki? Emeryci nigdy nie pracowali? Nie płacili i nie płacą teraz podatków? Ty też będziesz pasożytem w wieku 65+? Co to za brednie? W takim wypadku pasożytem jest każdy kto nie pracuje, ma jakiś przywilej, dzieci są pasożytami itp.
   Ilu niby jest emerytów, którzy potrzebują opieki 24/24? Co Ty za brednie wypisuejsz?
   Są domy do których można oddać emeryta, tylko trzeba zapłacić. Mieszkanko po babci by się chciało, ale bez żadnych konsekwencji? Nie odpisuje Ci więcej. Chętnie bym Ci dał w ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: Emeryci zarabiali ekwiwalent 30$ miesięcznie - można powiedzieć ze gro z nich dostaje 100x więcej ale tak trzeba by nie ginęli z głodu na ulicach - jest to umowa pokoleniowa.
   W obecnej sytuacji złotówka jest dużo silniejsza waluta i pieniądze które tam trafiają są rynkowe - jak rzad nie sp#$@?##i i nie będzie hiperinflacji pieniądze będą mieć jakakolwiek wartość.
   Obecnie człowiek sam odkłada na własne konto wiec ciężko się nazwać pasożytem.
   Pytasz ilu potrzebuje opieki 24/24 właściwie każdy po 80 z covid kończy z obowiązkowym tlenem bo saturacja lub zapalenie płuc które w 50% jest śmiertelne w tym wieku.

   Tu masz przyklad:
   https://wroclaw.wp.pl/biskup-adam-dyczkowski-nie-zyje-mial-komplikacje-po-covid-19-6595791225695136a?amp=1
   Domy przyjmują tylko stabilnych pacjentów - osoby po covid musisz oddać do ZOL bo domy starości i inne placówki nie przyjmują takich pacjentów. Do hospicjum się nie nadaje bo nie jest to zdiagnozowany koniec.
   Na ZOL są kolejki 50 osób+ wiec właściwie czeka się na miejsce 2lata a pacjent musi tam trafić cito.
   https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23571715,dramatycznie-dlugie-kolejki-do-zol-ow-na-pomorzu.html
   Gadasz jak potłuczony bez znajomości materii i Twój avatar dobrze opisuje twój stan - zwarcie w mózgu - feministki to w porównaniu do twojego bełkotu jak perły przed wieprzem .

   Idziemy dalej bo poruszasz temat dziedziczenia - owszem jest sobie nieruchmosc mozna ja sprzedac by koszt 10k miesięcznie na dwóch emerytów wydać jak łatwo policzyć starczy na 3-4 lata komercyjnego Domu starców.
   Sytuacja zwiazana z DPS jest jeszcze gorsza i tak naprawdę jest to miejsce tylko dla patologi bez pieniędzy lub ludzi naprawdę bez rodziny(wtedy gmina dopłaca) - oczekiwanie 6-10 miesięcy do takowej placówki. Ceny 6-8K na miesiąc czyli 16k dla dwóch osób - państwo zstępnym zostawia 1900zł na bytowanie bo trzeba opłacić różnice: koszt - emerytura - różnica od wstepnych.
   Gadasz jak typowy bezmózgi naziol który chce bić ludzi bo maja wiedze i postrzegają inaczej rzeczywistość mając bardziej rozlegly i mniej prymitywny obraz rzeczywistosci. Stawiasz tezy bez pokrycia i jesteś prymitywem. Usuń konto

  •  

   pokaż komentarz

   Stawiasz tezy bez pokrycia i jesteś prymitywem. Usuń konto

   @dancios: zamknij pysk pajacu. Więcej ci nie odpisuje. Jesteś śmieciem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: Klatkersie wracaj do ziomków na Trzepak - bo odpisujesz gorzej niż Troglodyta bez kultury. Endekom mógłbyś buty lizać oni choć reprezentowali kulturę i retorykę dyskusji bez inwektyw.

 •  

  pokaż komentarz

  zaraz będą trąbić w tvpis że dzięki skutecznej walce z epidemią mogą luzować obostrzenia tacy są wspaniali.

 •  

  pokaż komentarz

  No i k*** prawidłowo, rząd powiedział lockdown i nie zaoferował nic aby pomóc im przetrwać tak długi lockdown.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Prawidłowo! Niech odpalają coś w Trójmieście!
  Wpadnę na tatara i gorzałe!