Paszporty szczepionkowe od czerwca w Polsce

Taką informacje przekazał Bartosz Grodecki - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji na antenie Radia Wnet

 •  

  pokaż komentarz

  Zwrócił ktoś uwagę, że mamy od roku swego rodzaju powtórkę z początku XX wieku?

 •  

  pokaż komentarz

  I potem będą ingerowac w twoje zycie seksualne i mowic kiedy mozesz ile czasu i ile dzieci. Bedziesz mogl zrobic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: Amerykańska lewica z początku XXw. juz miała takie właśnie pomysły. Całkowita kontrola dzietności przez urzędnicze zarządzanie populacją. Stworzyli podwaliny eugeniki którą adaptowała kilka dekad później nazisci do segregacji ludzi na lepszych i gorszych.

   Polecam przeczytać sobie cześć cytatów jednaj z najistotniejszych i wpływowych lewicowych feministek z tamtych lat.

   https://pubmedinfo.org/2020/02/22/21-cytatow-margaret-sanger-zalozycielki-planned-parenthood/

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_1759.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07:

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: IMG_1760.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   I potem będą ingerowac w twoje zycie seksualne

   @ojejku07: W sensie dadzą mi zniżki na roksę??

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: polityka jednego dziecka w Chinach była od 1977 do 2015r

  •  

   pokaż komentarz

   @Creed-Bratton: I to przymusowo bez gumy. Ja bym się nie śmiał bo jak będzie trzeba podnieść dzietność bo niewolników będzie za mało to będziesz pod przymusem musiał obracać jakieś niedomyte ścierwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Creed-Bratton: Nie, będziesz miał apkę w telefonie, twoja potencjalna partnerka też. Apka będzie ci dawać zielone światło na segzy z tą osobą albo nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: Ile dzieci, to już prekursorzy wszelkiego zamordyzmu Chińczycy wprowadzili jakiś czas temu. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: Nie mam z tym problemu. Ilość urodzeń i ich jakość należy kontrolować - ludzie ze skrajnymi schorzeniami genetycznymi oraz co nie mają pieniędzy na utrzymanie dziecka (jak ta słynna baba z ósemką bachorów co dostała za darmo dom) nie powinni ich mieć. Im szybciej wprowadzimy to w zachodnim świecie tym będzie mniejszy opór społeczny i zniwelujemy oskarżenia o rzekomy "rasizm" gdy trzeba będzie to wprowadzić w Afryce, gdzie kraje dublują swoje populacje w przeciągu dwóch dekad. Niestety słynny malarz z wąsem i Chińczyki zrobili to źle stąd taka zła opinia o eugenice. Jest to jedyne wyjście, aby powstrzymać przeludnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejku07: chip pod skórą z łatwością wykryje podniecenie i uruchomi algorytm 'miekka-faja-v2.0.9', który wyśle odpowiednie sygnały organizmowi, żeby się odechciało i poruchane

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Przecież wiele z tych cytatów to 100% RiGCzu, szczególnie te o zapobieganiu wielodzietności wśród osób, które się do tego nie nadają, ja to nie wiem, ale wykopki są dziwne, bo jak pojawi się na wykopie znalezisko z jakąś patusiarską rodziną wielodzietną, która ciągnie kasę z zasiłków, gdzie rodzice nie opiekują się dziećmi, które są niedożywione i pozostawione samym sobie, wychowywane przez smartfona, nie mają żadnych szans na szczęśliwą przyszłość, no bo czy się uczą nikt nie pilnuje, a na studia i tak nie byłoby kasy, to każdy tutaj pisze, że tak to nie powinno być, tylko dzieci narobią, a potem się nimi nie zajmują, psa bym im nie oddał pod opiekę, a z kolei tutaj pod tym znaleziskiem komentarz krytykujący Sanger, która chciałaby właśnie, żeby ludzie bardziej planowali rodzicielstwo, zbiera plusy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @azen2: ciekawe co powiesz gdy się dowiesz że taki prawnik jak Hans Glokbe wzorując się na powyższych cytatach i akademickich badaniach eugenicznych które forsowała ówczesna amerykańska lewica, napisał Norymberskie Przepisy Rasowe. Pisał je będąc pracownikiem ministerstwa spraw wewnętrznych 3 Rzeszy. Na ich podstawie Niemcy zbudowali swoją ideologie czystej rasy i wymordowali miliony ludzi.

   Nie bez przypadku Norymberga została wybrana na miejsce procesu Nazistów za zbrodnie przeciwko ludzkości. A z kolei oskarżani nazisci bronili się tym że swoją ideologie zbudowali czerpiąc właśnie z amerykańskiej lewicowej eugeniki.

   Pewnie zapytasz się a co się stało z Hansem Globke? Został stracony na smierć?

   Nie, niestety ale nie poniósł żadnej odpowiedzialności. Od 1953 r. był szefem urzędu kanclerskiego w rządzie Konrada Adenauera, dokładnie tego samego który wspólnie z kilkoma innymi decydentami założył obecną UE.

   Widać niedaleko masz do nazisty, możesz wziąć stare cytaty, pozamieniać Żydów na takich których obecnie uważasz za niewygodnych i lecisz z tematem jeszcze raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Dobre. Gdy człowiek ma już wszystkiego dość i myśli, by palnąć sobie w łeb, jakaś k$?$a popija kawkę i rozmyśla nad depopulacją i widzi w tym jeszcze zysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Piszesz tak dużo o amerykańskiej lewicy sprzed 100 lat, a ja widzę, że obecnie (na wykopie na przykład) to polska prawica jest podatna na rozumowanie eugeniczne, no bo kto tutaj się bulwersuje o związki mieszane między białymi a czarnoskórymi na tagu #kolorowaagitacja, lewaki/neuropki? Oczywiście że nie, to konfederaci. A krytyka związków międzyrasowych to też eugenika

  •  

   pokaż komentarz

   @azen2: ciekawe co powiesz gdy się dowiesz że taki prawnik jak Hans Glokbe wzorując się na powyższych cytatach i akademickich badaniach eugenicznych które forsowała ówczesna amerykańska lewica, napisał Norymberskie Przepisy Rasowe. Pisał je będąc pracownikiem ministerstwa spraw wewnętrznych 3 Rzeszy. Na ich podstawie Niemcy zbudowali swoją ideologie czystej rasy i wymordowali miliony ludzi.

   @cerastes: tak samo zrobili chrześcijanie i islamiści, przeczytali to co chcieli przeczytać i mordowali w imię religii. To, że ktoś zinterpretował te słowa po swojemu i wyrządził wiele krzywd, nie oznacza, że są złe same w sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paruwkowy__Skrytorzerca: To jeszcze mi przetłumacz ten cytat na bardziej zrozumiały.

   Nie chcemy, aby się wydało, że chcemy eksterminować ludność murzyńską.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: ale ja nie bronię tego, tu nie ma co tłumaczyć. Jest napisane czarno na białym. Jakkolwiek to brzmi.

   Tak jak napisałem - każdy przeczyta to co chce, a są tam dobre rzeczy jak i złe. Ograniczenie dzietności i zapewnienie im godnych warunków, nie sprowadzanie dzieci, które urodzą się z poważnymi wadami genetycznymi. To jest złe?

   I co, mamy przerzucać się przykładami? To bez sensu.

   Ja tylko napisałem komentarz dotyczący całości, nigdzie nie napisałem, że wszystko jest dobre ani, że wszystko jest złe.

 •  

  pokaż komentarz

  Będę się szczepić - ale jestem całkowicie przeciwny takim paszportom.

  Czemu? Już ktoś pisał o metodzie małych ustępstw. W dobie internetu ciężko nie zauważyć jak powoli testuje się ludzi pt. "co możemy a czego nie"

  -> Przebąkiwanie o paszportach covidowych
  -> ustawa antyterrorystyczna o usuwaniu treści internetowych TERREG
  -> ustawa unijna o czarnych skrzynkach w aucie, która musi zapisywać wszystkie możliwe dane z auta
  -> ogólna inwigilacja w sieci (facebook, google, wyszukiwarki, zbieranie danych przez rządowe aplikacje itp)

  I zapewne masa innych projektów o których pojęcia nie mamy. Póki co nic się nie dzieje, ale na przestrzeni następnych 20-30 lat wystarczy jeden mały błąd przestraszonych ludzi w głosowaniu i ktoś dostaje najpotężniejsze narzędzia do inwigilacji każdego jakie były na tej ziemi.

  A ja chciałbym tylko żyć spokojnie nie musząc patrzeć na politykę, robić to co lubię, zarabiać na tym, mieć na chleb i dach nad głową ¯\_(ツ)_/¯ Nie da się.

  Najsmutniejsze dla mnie jest to, że całe życie wierzyłem i wierzę w naukę. To najpotężniejszy i najlepszy system jaki stworzyliśmy, metoda naukowa to wg. mnie najlepsze co mogliśmy zrobić i mamy wszystkie narzędzia jakie potrzebujemy by żyć na ziemi... Dobrze.

  Osiągnęliśmy taki poziom, że jesteśmy w stanie korzystając z naszych zasobów (zarówno ziemi, jak i tych fikcyjnych jak pieniądze) żeby żyć spokojnie. Ale od paru lat jestem przekonany, że jednak my jako gatunek po prostu jesteśmy zbyt głupi żeby to wszystko ogarnąć. Ja jestem zbyt głupi żeby też umieć wykorzystać system tak, by mieć wszystko w dupie a jednocześnie starać się poprawić coś co mogę poprawić w mikroskali (czyli chociażby w moim otoczeniu)

  Masy nie wierzą w naukę. Bo ona nie daje komfortu psychicznego. Ona nie da Ci odpowiedzi na każdy możliwy temat, nigdy nie będziesz mieć pewności, wszystko może się zmienić. Ludzie, w tym ja nie rozumieją chyba tej prawdziwej nauki która daje nam odpowiedzi od paru dekad. Zapominamy też, że ludzkość dopiero właśnie od może 40 lat zaczęła prawdziwie prowadzić "naukowy tryb badań" - bo wcześniej więcej było domysłów, a mniej badań i analiz nie mówiąc już o problemie gromadzenia i przetwarzania informacji.

  Nie wiem, od czasu pandemii jestem wściekły, zły i smutny na to, jak świat pop#$#@!!iło. Albo ja się zmieniłem i widzę za dużo rzeczy zawalając niepotrzebnie mózg internetem a nie życiem.

  Ale wracając do tematu paszportów to jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł i ja jechałem na rowerze i go spotkałem i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.

  ...bo szkoda strzępić ryja xD Ten cały komentarz miałem usunąć ale co mi tam.

  •  

   pokaż komentarz

   Już ktoś pisał o metodzie małych ustępstw. W dobie internetu ciężko nie zauważyć jak powoli testuje się ludzi

   @bkwas: przede wszystkim wkurza mnie postawa rzadu "szczepienia sa dobrowolne".
   no to nie robmy zadnych paszportow, albo osiagniemy prog szczepienia zeby odwolac lockdowny albo nie i tyle.

   Czy szef w pracy pyta mnie jaki mam wynik testu na hiv, czy szczepilem sie na odre itp?
   Od tego sa badania okresowe i ksiazeczka sanepidowska zeby pracowac w miejscu X miec zrobione badania na Y. Jak chca to niech sobie wprowadza wymog szczepienia na covid w takich badaniach dla osob pracujacych z ludzmi ale niech nie p#?@?%#a ze jest to dobrowolne a jednoczesnie szczuja ludzi na siebie, daja przywileje zaszczepionym i coraz bardziej naciskaja na pracodawcow zeby ci naciskali na pracownikow.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Cel od dawna jest znany: Skłócić społeczeństwo.

   Idzie perfekcyjnie, w Polsce zresztą od dekad i nie umiemy już inaczej (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas: Ogólnie teraz, jak nigdy przydał by się taki przycisk bezpieczeństwa dla obywateli. Gdy tylko jakiś polityk, mówi, że coś jest dla naszego dobra, wciskasz "Abort mission" i taki delikwent zsyłany jest do gułagu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas: piękny komentarz. A najgorsze jest to, że ludzie z podonymi przekonaniami unikają polityki i przez to nie ma dobrego wyboru. Stronilem od polityki przez ostatnie 15+ lat, tj. od ukończenia liceum. Przez ostatni rok dosłownie się nie da. I tak sobie pomyślałem - w końcu pierwszy raz w życiu pójdę na wybory, bo trzeba chociaż spróbować przerwać tę obecną padakę. Zagłosuję i tak, ale alternatywy są równie beznadziejne, jak to, co mamy.

   I w ten sposób zasady wg których żyjemy kreują ludzie, którzy potrafią wykorzystać system i możliwości do swoich potrzeb. I te narzędzia, o których wsomniałeś, się zwyczajnie marnują.

  •  

   pokaż komentarz

   Będę się szczepić - ale jestem całkowicie przeciwny takim paszportom.

   @bkwas: "Paszport" w rozumieniu jednolitego dokumentu poświadczającego szczepienie, pozwalającego na zwolnienie z kwarantanny/wjazd do państw, które szczepień wymagają - tak.
   "Paszport" jako dokument segregujący uprawnionych do korzystania z usług wewnątrz kraju - nie.

   W rozmowie jest mowa o tym pierwszym.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas:

   Nie wiem, od czasu pandemii jestem wściekły, zły i smutny na to, jak świat pop$%@!$@iło. Albo ja się zmieniłem i widzę za dużo rzeczy zawalając niepotrzebnie mózg internetem a nie życiem.

   Nie tylko ty.
   Świat się zmienił. Ta zmiana spodobała się ludziom przy władzy, ludziom bogatym i chcą ją wykorzystać. Trzeba zrobić wszystko, żeby im na to nie pozwolić. Trzeba trzymać się starej wersji świata.
   Inwigilacja i kontrola to bardzo, ale to BARDZO niebezpieczne narzędzia. Czasem są potrzebne, wręcz niezbędne, ale w tym wypadku to tylko pretekst dla zwiększenia władzy silnego nad słabym.
   Covid to nie koniec świata i to nie powód by na zawsze wprowadzić cykliczne lockdowny i kontrole szczepień.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas: jak się szczepisz to już popierasz. Będziesz jak Gowin co głosuje ale się nie cieszy. Za parę miesięcy powiesz, że w sumie nie zgadzasz się z tym, ale w sumie już jesteś zaszczepiony to co ci szkodzi dostać ten paszport, przynajmniej wyjedziesz za granicę. Parę miesięcy po tym, powiesz że co za problem pokazywać paszport przy wejściu do restauracji, kina, przecież już i tak ten paszport masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas: To co ty piszesz to też w kontekście polski gdzie jest to nadużywane czy chiny które nie mają w ogóle praw człowieka.

   no ale w sumie świat taki jest że coraz groźniejsze są tu choroby ze względu na mutacje, a jakoś to trzeba ogarnąć. Mam wrażenie że jakby ludzie się chcieli szczepić dobrowolnie czyli zaufali nauce itp to by nie było takiego cyrku, a inne państwa to logiczne np w australii paszporty będą bo oni wyeliminowali wirusa i jeszcze raz go nie chcą.

   Tak patrząc na to chłodno to rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

  •  

   pokaż komentarz

   W dobie internetu ciężko nie zauważyć jak powoli testuje się ludzi pt. "co możemy a czego nie"

   @bkwas: ale że co? przecież to ludzie na których ty i twoja rodzina głosowali te ustawy wprowadzają jak np. tereg

   Będę się szczepić - ale jestem całkowicie przeciwny takim paszportom.

   @bkwas: jedno z drugim się wyklucza, ja szczepię się po to żeby szury nie wychodziły z piwnic więc jestem całym sercem za jak najszybszym wprowadzeniem przywilejów dla zaszczepionych a czy to będzie paszport czy będzie to sprawdzane po nr. dowodu to nie ma dla mnie znaczenia bo i dlaczego miało by mieć?

   ogólna inwigilacja w sieci

   @bkwas: to po co używasz tych serwisów? do przeglądania internetu nie jest ci potrzebny insta, fb, whatsapp,

  •  

   pokaż komentarz

   @bkwas: Nie słyszałem o czarnych skrzynkach w aucie. Co w tym złego? Na tą chwilę myślę, że dopóki to nie będzie udostępniane i widoczne, albo wręcz niemożliwe do wglądu bez zniszczenia, to wydaje mi się ok.

  •  

   pokaż komentarz

   Na tą chwilę myślę, że dopóki to nie będzie udostępniane i widoczne

   @pozytrum: Polecam poczytać ile informacji zbiera Volvo w nowych autach :) Mi to osobiście nie przeszkadza, póki jest to jawne i póki rząd nie ma do tego dostępu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie słyszałem o czarnych skrzynkach w aucie. Co w tym złego? Na tą chwilę myślę, że dopóki to nie będzie udostępniane i widoczne, albo wręcz niemożliwe do wglądu bez zniszczenia, to wydaje mi się ok.

   @pozytrum: A czemu miałoby nie być udostępniane? Liczysz na dobrą wolę władzy? Niedawno z pociągu wyrzucono dwie dziewczyny jadące na protest bez żadnej podstawy prawnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @haxx: idealne podsumowanie, postawa gowinowa - powinno to być wpisane do słowników

 •  

  pokaż komentarz

  Here we go again.

  źródło: lh3.googleusercontent.com

 •  

  pokaż komentarz

  Po co wam wolność?

  źródło: consent.youtube.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna