Uwiecznili aktywność miliona neuronów jednocześnie.

Uwiecznili aktywność miliona neuronów jednocześnie.

Z artykułu opublikowanego na łamach Nature Methods wynika, że Alipasha Vaziri z Uniwersytetu Rockefellera oraz jego współpracownicy zobrazowali aktywność miliona różnych neuronów wchodzących w skład mysiego mózgu.

 •  
  wykopzakopanetematy

  +14

  pokaż komentarz

  Nie klikajcie. Na tej stronie tak samo jak na chip.pl trzeba klikać kilaset razy SPRZECIW żeby nie dać zgody podmiotom powiązanym na przetwarzanie wszystkiego. RODO to legalizacja przekazywania danych.

  źródło: Zrzut ekranu 2021-09-27 o 22.42.44.png

 •  

  pokaż komentarz

  Ehh przypomina mi to struktury w kosmosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szklankazeszkla
   MI też. Może nasz wszechświat jest tylko drobinką czegoś większego?

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: https://youtu.be/ZxSxuRWlHCs na chwile obecna doszliśmy do takiej struktury, ale to i tak pewnie domysły. Możliwe, ze to cześć czegoś jeszcze większego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szklankazeszkla
   Nie całkiem domysły lecz obserwacje. Oczywiście metodologia badań jest bardzo złożona i modele wymagają "uzupełnień" bo sporo zasłania nam droga mleczna ale w zasadzie mamy pewność, że wszechświat wszędzie dookoła ma podobną trukture.

   Gromady milionów galaktyk tworzą strukturę podobną do struktury gąbki lub sieci neuronowej z niewyobrażalnie pustymi obszarami. Już odległości między galaktykami są ogromne ale w tej skali tworzą punkty. W zasadzie gromady galaktyk to punkty.

   Największa zagadka to wielkość wszechświata. Wiemy, że jest większy niż obszar obserwowalny wynikający z wieku wszechświata i czasu jakki miały fotony do dotarcia do nas.

   Struktura sugeruje, że końca nie widać ale nieskończoność jest najmniej akceptowalna ponieważ w fizycenie występuje (oprócz "pozornej" nieskończoności lub w równaniach, ale wtedy wiemy, że równania nie działają w danej skali).

   Najbardziej prawdopodobny model zakłada, że nasza trójwymiarowa przestrzeń jeet powierzchnią czterowymiarowej sfery. Niektóre obserwacje wykazują lekkie zakrzywienie wszechświata.

   Na tym poziomie badań w zasadzie szuka się matematycznych możliwych rozwiązań a potem szuka potwierdzenia w obserwacjach.

   Najgorzej bo nie mamy pewności do jakich skali wielkości działają nasze dwie teorie: grawitacja Einsteina i Kwantowa Teoria Pola. Działają świetnie w naszych obserwacjach ale gdy chcemy opisać osobliwość w czarnej dziurze to OTW załamuje się pierwsza, bo pojawiają się nieskończoności i matematycznie nie ma to sensu.
   KTO działa dłużej ale zbliżając się do osobliwości są tak duże energię, że nie wiemy jakie cząstki tam powstają, bo najniżej zeszliśmy do kwarków, ale całkiem spory elektron, który wydaje się nierozbijalny tam nie bardzo pasuje.

   Może być podobnie jak z teorią Newtona, która nie działa przy dużych prędkościach. Być może przy dużych skalach wzory dają złe wyniki bo jest jakiś efekt, którego nie znamy.

   Nowe badania teoretyczne sugerują, że osobliwość jest dwuwymiarowa ale panuje tam względność przyczyny i skutku więc nie ma tam jednej strzałki czasu. I czapa bo czas jest zaszyty w naszycj teoriach wszędzie: energii, prędkości it'd.

   Więc Kwanty w osobliwości nie dość, że mają nieoznaczone liczby kwantówe dające tylko prawdopodobienstwo możliwej wartosci to jeszcze każde zdarzenie, proces czy oddziaływanie może być przyczyną lub Skutkiem poprzedzającego.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster
   Tam poprawka. Niekonczoność nie występuje w fizyce.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety stwierdzono iż u coviidiotow takie procesy nie występują ( ͡° ͜ʖ ͡°)