Jak wyglądał wykop 15 lat temu?

Jak wyglądał wykop 15 lat temu?

Sporo wartościowych treści i praktycznie zero polityki :)

 •  

  pokaż komentarz

  Problemem jest to ze tak na oko 8/10 informacji to skrajnosci i wyciągane z kontekstu pojedyncze zdania lub zdarzenia. Gdzieś jakiś drogowiec kosi trawę w zimie, gdzieś dziury zalali zammiekkim asfaltem, gdzieś leja siebpo pyskach. Do tego wszystkim gaz zdrożał 1000%, zaraz wybuchnie kolejna wojna światowa, polityk powiedział to, a inny tamto. Ciagle w filmikach tylko chamstwo i agresja i idiotyzm. Kilka filmikow o lekarzach czy jakiejkolwiek grupie wystarczy do nadania łatki idiotów i tak już jest z każdą grupa, nauczycielami, wojskiem, policją, profesorami itd Zostali praktycznie tylko jeszcze strażacy. Ale wystarczy ze vega podchwyci i zrobi film ze osp tylko pije na akcjach po krzakach i sami podpalają i gotowe.
  Życie nie składa sie ze skrajnosci, tylko portal do klika ja. Spójrz przez okno, przejdź sie, wyluzuj, spotkaj z kimś, po prostu trochę zwolnij. Do tego jakiś sposób na spędzanie czas poza pracą, tylko nie na komoie. Taki reset z tego szlamu który nas otacza.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś, kiedy zakładałem konto, to było na prawdę ciekawe miejsce. Agregat do na prawdę ciekawych treści ale też mniej ciekawych, ale przynajmniej śmiesznych.
  Dziś to kilka głównych nurtów: mizoginia, zły Tinder i "mieszkania będą tańsze", w których nawet nie ma sensu zaczynać dyskusję. Ciekawe ile jeszcze tych trendów mnie omija, mając kilkadziesiąt tagów na czarnej liście.

  •  

   pokaż komentarz

   @jqs1984: COVID a w szczególności szczepienia cię omijają. To chyba 70% treści. Oczywiście polityka (antypisowska) tez cię chyba omija jeśli nie piszesz o tym.

   Masz racje. Kiedyś mam wrażenie wykop był bardziej treściwy. Jestem tu od początku. Trzecie konto. Usuwałem kiedy poziom spadał. Szczególnie kiedy dyskusja zamieniała się w inwektywy, co niestety teraz jest standardem.

 •  

  pokaż komentarz

  Póki nie było pieniędzy w internecie to były lepsze czasy. Zresztą siedzieli tam ludzie młodzi, zainteresowani światem, była kultura. A dziś to taplanie się w błocie, pogoń za klinięciami reklam, wszędzie ktoś nagabuje się na oglądanie jego treści, pełno trolli, polityka przeniosła się do internetu całkiem zatruwając kulturę

  •  

   pokaż komentarz

   @alteron: wydaje mi sie, że Ci młodzi ludzie dojrzeli i zaczęli obserwować scenę polityczną. Sam jak miałem 18-20 lat (a w sumie to nawet później) to się polityką nie interesowałem. Dzisiaj obserwuję, co się dzieje i być może to jest właśnie odzwierciedlenie zmian. Młodzi ludzie dojrzeli i priorytety się zmieniły.

  •  

   pokaż komentarz

   @alteron: pamietam czasy pierwszych tematycznych for internetowych, IRCa, pierwszych portali i blogów. Nie miało znaczenia czy masz 13 lat czy 43, każdy kto coś publikował starał się żeby to miało sens, było logiczne i było wartościowe - po prostu użytkownicy internetu wtedy nie mieli na tyle śmiałości żeby wrzucać byle co, bo też mieli chyba większy szacunek do drugiego człowieka. Dzisiaj już tego nie ma i masz rację, skończyły się fora czy portale tematyczne tworzone z pasji, reklama albo dwie by z nich pokryć koszta hostingu a zaczęły się maszynki do zarabiania pieniędzy.

   Złożony temat, ale sam często tęsknię do tej nostalgii raczkującego internetu, który dopiero trafiał do domów w sposób powszechny.

 •  

  pokaż komentarz

  Proboszcz z wibratorem w odbycie na głównej xD. Rzeczywiście 'kiedyś było lepiej' i wysoki poziom ¯\(ツ)

 •  

  pokaż komentarz

  Nie był potrzebny uBlock ( ͡° ʖ̯ ͡°)