PiS miał nas chronić przed terroryzmem

PiS miał nas chronić przed terroryzmem

Ale to zwykli obywatele są traktowani jak terroryści.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli w Polsce domniemanie niewinności nie istnieje? Wszyscy są domyślnie przestępcami? Super kraj. Nie ma to jak rozj**ać do reszty społeczne zaufanie i jako-tako funkcjonujące państwo...

 •  

  pokaż komentarz

  No przeca rejestracja prepów miała tylko inwigilację obywateli na celu a nie arabów-zamachowców.

 •  

  pokaż komentarz

  Poczytalem trochę tego bloga i widzę że jedzie po lokalnych (i nie tylko) strukturach PIS. Ciekawe się robi w tym kraju.
  Zaraz każdy kto w internecie ma "niepoprawna" opinie doświadczy tego samego .

 •  
  color1

  +44

  pokaż komentarz

  "Adwokat natomiast odradza mi składania zażalenia, mimo że to prawo mi przysługuje, ponieważ wszystko było zgodne z prawem" - zmień adwokata. Zażalenie to pierwsze co należało zrobić.

 •  

  pokaż komentarz

  @Cukrzyk2000 w którymś ze wpisów napisałeś, że:

  Policjanci sprawdzili mój numer IMEI i okazało się, że był taki sam jak z połączenia.

  Dowiedziałeś się czegoś więcej o tym IMEI? Jesteś pewny że chodziło właśnie o numer IMEI telefonu a nie o zwykły numer?

  •  

   pokaż komentarz

   @0xFEE1DEAD: ja już sam nie wiem. Kontaktowałem się ze specami od cyberbezpieczeństwa i mówią, że te rzeczy, które mówiła mi policja niekoniecznie są prawdziwe. Możliwe, że w jakiś sposób chcieli bym się przyznał do winy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cukrzyk2000: pewnie że chcieli, dla nich to łatwa robota wtedy. Standardem jest że wchodzisz jako świadek a wychodzisz jako oskarżony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cukrzyk2000:

   Możliwe, że w jakiś sposób chcieli bym się przyznał do winy?
   Nie wiem czego chcieli może blefowali że IMEI jest takie samo, chociaż no to byłoby dość dziwne bo ta Twoja sprawa jest raczej dość prosta do rozwikłania. Twój operator przecież doskonale wie czy to Ty dzwoniłeś czy ktoś przy pomocy bramki VoIP zrobił spoofing. Zdobycie takiej informacji przez policję nie powinno być niczym nadzwyczajnym i w sumie jestem zdziwiony że tak długo trzymają ten sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @0xFEE1DEAD: To nie ma być proste w rozwiązaniu tylko uciążliwe dla zainteresowanego XD

  •  

   pokaż komentarz

   Twój operator przecież doskonale wie czy to Ty dzwoniłeś czy ktoś przy pomocy bramki VoIP zrobił spoofing

   @0xFEE1DEAD: Według mnie to nie bramka. A pegasus albo podobne oprogramowanie i sprawcy nie do wykrycia. Kiedyś czytałem o jednym wydziale esbecji który miał za zadanie działać w dezinformacji oni mieli proste metody na takie telefony wpinali się do szafy telekomunikacji stojącej na ulicy czy przy drodze i dzwonili z wybranego numeru robiąc prowokację albo podając się za kogoś innego. Dziś jeśli mają takie oprogramowanie esbecy może nie trzeba do szafy chodzić.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz:

   A pegasus albo podobne oprogramowanie i sprawcy nie do wykrycia.

   No tak, bo Jarosław Kaczyński sam osobiście nakazał służbom specjalnym akcję przeciwko potężnemu działaczowi lewicy z Łęcznej. Bądźmy powazni, z tego co sie ostatnio dowiedzielismy to licencje na taki soft kosztują pieniądz i to spore i wątpe żeby akurat to był przypadek na tyle istotny by angażować takie środki.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, bo Jarosław Kaczyński sam osobiście nakazał służbom specjalnym

   @0xFEE1DEAD: No i całość mojego wpisu próbujesz ośmieszyć takim absurdalnym zdaniem. Nie to nie Jarosław oprócz niego służbami zajmuje się paru ministrów, kilku dyrektorów departamentów, trepów, mundurowych, wysokich oficerów służb. I żaden z nich nie musi pytać o pozwolenie Jarkacza wystarczy że uzyska je od swojego bezpośredniego przełożonego. Napisałem że kiedyś był od tego specjalny departament MSW i widocznie teraz też jest. Esbecja na swoje czasy robiła różne akcje mające zdyskwalifikować oponentów politycznych. Siedzieli po więzieniach, byli szantażowani, wrabiani, rozsyłano o nich plotki albo nękani a niektórych nawet zabijano. Jeżeli wam się wydaje że to wszystko było minęło bo upłynęło 30 czy 40 lat to jesteście w błędzie. W krajach takich jak Polska nic się nie zmienia. Tak samo jak w Rosji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: no tylko ostatnia afera z pegazusem pokazuje że to wymaga pewnych środków finansowych, a ja wątpię że komuś chciałoby sie zużywać licencję która kosztuje spore pieniądze w tym przypadku, gdzie podobny efekt mozna uzyskac spoofingiem przy pomocy bramki VoIP za kilka dolarów.

  •  

   pokaż komentarz

   @0xFEE1DEAD: Nie wiadomo co i za ile kupili skoro tyle czasu udawało im się ukryć tego pegasusa, mogą też mieć inne programy do urządzania takich prowokacji i wrabiania wybranych osób. Według mnie program jest jednak nie doskonały, no chyba że Panda pójdzie siedzieć jednak za ten alarm bombowy. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) wtedy może się okazać że oprogramowanie włamuje się do sieci operatora i stamtąd dzwoni jako abonent albo rozsyła smsy. Chyba jedynie czego nie przeskoczą jeszcze technologicznie żeby wrobić go do końca to jego głos dlatego używają ivone albo rozsyłają smsy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: no okej teoretycznie jest możliwość, że użyli super-hiper-tajnego oprogramowania żeby włamać się do telefonu Pandy ale jaka jest na to szansa, że akurat to się stało? Moim zdainem tworzysz teraz przekombinowaną hipotezy mając znacznie prostsze i prawdopodobne wytłumaczenia pod ręką. Według mnie najprostszą hipotezą, która tłumaczy inne przypadki jest to, że ktoś zwyczajnie sobie trolluje bramką VoIP. Wątpię, że akurat teraz gdy rozkręciła się ta cała afera pegazusowa ktoś w pissie wpadł na pomysł dolewania ogniwy do ognia. Podszywanie się pod czyjś numer i dzwonienie z alarmami to porceder który toczy się od dwóch lat (w którymś z portali o security pojawiła się taka informacja, jeśli dobrze pamiętam), i teraz troll ma świetną okazję do zrobienia chaosu, tym bardziej zabawną dla niego że takie przypadki zyskują duży rozgłos teraz i tworzą teorie spiskowe o tym co rzekomo robią służby pissowskie. Delikatnie mówiąc nie przepadam za pissem ale nie przypisywałbym im teraz takich działań bo wydają mi się one nieracjonalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: nie mamy możliwości kupowania nowych licencji na pegasusa, może to inne oprogramowanie. Jest mały problem to jest cholernie drogie, a ten Mirek nie jest wybitnie znany. Więc zdecydowanie taniej byłoby mu jakieś betonowe buty założyć i dać popływać. Za czasów esbecji i tego uszytatego tak to chyba załatwiano skutecznie i tanio. Nie?