Reakcje kierowców na mandaty 1500 zł

Styczeń 2022

 •  

  pokaż komentarz

  Jordle jedziesz sobie 50 km/h i uważasz na przejściu, na pasie obok jedzie ktoś jak c?## 20 km/h i masz nagle gwałtownie zwalniać i jechać jak ten ktoś albo wolniej bo 1500 zł i 10 punktów. Dobrze to rozumiem? To ja dzisiaj będę tak jeździł przed przejściem 10 km/h i każdy kto będzie jechał powyżej tej prędkości będzie łamał przepisy bo tak mi się podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: Tak, bo może akurat zwalnia bo widzi pieszego. I to jest akurat słuszne.

   Gorzej jak ktoś jedzie 45 a Ty 50 i jest dzień, puste przejście i cyk 1500. To jest chore.
   Albo jak jest pas skrętny zaraz za przejściem i tworzy się na nim korek. To Ty musisz wtedy stanąć przed pasami.I to też jest chore

  •  

   pokaż komentarz

   @pangkor:

   Albo jak jest pas skrętny zaraz za przejściem i tworzy się na nim korek. To Ty musisz wtedy stanąć przed pasami.I to też jest chore

   Nie musisz. Możesz to zrobić jeśli nie masz pewności czy tam jakiś pieszy nie wchodzi na przejście.

   Kierującemu pojazdem zabrania się:
   1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
   2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1:

   Mam nadzieję, że nie masz kamerki i nie wysyłasz nagrań na policję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   To ja dzisiaj będę tak jeździł przed przejściem 10 km/h i każdy kto będzie jechał powyżej tej prędkości będzie łamał przepisy bo tak mi się podoba

  •  

   pokaż komentarz

   Gorzej jak ktoś jedzie 45 a Ty 50 i jest dzień, puste przejście i cyk 1500. To jest chore.

   @pangkor: To nie jest chore a zdrowe, bo uczy bardzo dobrego nawyku, jakim jest wypatrywanie przejścia dla pieszych. Nie jest to nadludzka zdolność żeby odpuścić gaz i na chwilę zrównać się z innym pojazdem, mi to już weszło w nawyk dawno temu i w żaden sposób nie przeszkadza to w płynnej jeździe.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest chore a zdrowe, bo uczy bardzo dobrego nawyku, jakim jest wypatrywanie przejścia dla pieszych. Nie jest to nadludzka zdolność żeby odpuścić gaz i na chwilę zrównać się z innym pojazdem, mi to już weszło w nawyk dawno temu i w żaden sposób nie przeszkadza to w płynnej jeździe.

   @PajonkPafnucy: jednak sprawia, że w sytuacji drogowej jest łatwo dać się złapać na takie wyprzedzanie. takich sytuacji może być wiele, nawet nie wynikających z nieznajomości tego przepisu przez kierującego. np.: kiedy pojazd obok zwolni nawet o 5 km/h bez większego powodu albo, tak jak jest to często w wielu miejscach - mamy obok przejścia zatokę autobusową. Tak więc kiedy autobus np. dopiero rusza to musimy według przepisu zwalniać do prędkości autobusu obok, który ledwo co wyjechał ale już znajduje się na pasie ruchu. często to może być konieczność zwolnienia z 50 do np. 15 km/h, kiedy mamy na tylnym zderzaku inny samochód już nie tak bezpiecznie jest wciskać ten hamulec... ponadto interpretacja przepisu często wynika z postawy policjanta. podobnie rzecz ma się kiedy wyprzedzimy np. 50 m przed przejściem, to znajdzie się policjant, który stwierdzi, że było to bezpośrednio przed, jednak przepisy nie regulują ile to jest "bezpośrednio przed przejściem". poza tym, imho jest to lubiane miejsce do wyciągania mandatów od kierowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: nie powinieneś jeździć samochodem jak podstawy stanowią dla Ciebie trudność. Nie odpowiadaj bo niema po co.

  •  

   pokaż komentarz

   @DinguMkembe masz rację ale obowiązuje to tylko wtedy kiedy omijasz czyli samochody na pasie do skrętu stoją. Gdy się poruszają nawet 2km/h to to już jest wyprzedzanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze to rozumiem?

   @kidi1: rozumiesz dobrze, ale to debilna interpretacja tej (durnej) bagiety.
   W sądzie bez problemu uwalasz ten debilizm. Gość ewidentnie nie rozumie pojęcia 'wyprzedzania', a jazdę lewym pasem z prędkością wyższą niż ten z pasa prawego.

  •  
   k....u via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @DinguMkembe ciekawe jak z interpretacją policji w sytuacji gdy jest na pasie skrętnym korek i samochody stoją jeden za drugim zostawiając przejście dla pieszych wolne a ty jedziesz na wprost ?Wystarczy zwolnić ? Wtedy to się już nie nazywa wyprzedzanie ? Co gdy korek trochę ruszy a ty w tym momencie "wyprzedzasz" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @hornat89: Jeżdżę i nigdy nie zj$!@łem tego manewru (może przy nauce na L-ce). Wystarczy obserwować co się dzieje. Raz nawet policja zwolniła do 20 z 50 to ładnie się przy niej turlałem, aby mandatu nie dostać. Problem zazwyczaj u kierujących jest taki, że oni nie uważają, że robią coś źle. Wystarczy uważać i serio to żaden wielki wyczyn.

   z 50 do np. 15 km/h,
   Owszem, bo typa przechodzącego jak ci autobus wyjezdza możesz przetrącić. To serio nie jest głupi przepis. Inna sprawa, że zdecydowanie lepiej byłoby to zamienić na światła. W Wawie brat opowiadał, że kiedyś było przejście z 3 pasami (3, wysepka 3). Tam to była mordownia.

  •  

   pokaż komentarz

   @pangkor: omijać można jeśli na pasie obok jest korek a nie ma pieszego

  •  

   pokaż komentarz

   na pasie obok jedzie ktoś jak c@?$ 20 km/h i masz nagle gwałtownie zwalniać

   @kidi1: A ile razy Ci się zdarzyło, że ktoś na pasie obok jechał 20km/h (a nie było korku)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MajoZZ nie chcę negować sensu tego przepisu. chodzi mi po prostu o to, że nawet niechcący jest łatwo się nadziać na mandat bo czasem jest po prostu ciężko dostosować prędkość do ciągle zmieniających się warunków na drodze, tak żeby było ok, no a policja jest mocno zerojedynkowa w tym przypadku

  •  

   pokaż komentarz

   @DinguMkembe: a skąd wie że za autem w korku nie stoi pieszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: Patrz bo za takie coś z innego paragrafu w kodeksie dostaniesz mandat .Jak wątpisz to przejrzyj dokładnie kodeks drogowy.

  •  

   pokaż komentarz

   nawet niechcący jest łatwo się nadziać na mandat

   @hornat89: w okolicy przejścia dla pieszych masz OBOWIAZEK zachowac SZCZEGOLNA ostroznosc. Tu nie ma miejsca na "niechcacy".

  •  

   pokaż komentarz

   @PajonkPafnucy: no i zobacz, tutaj dyskusja, milion przepisów itd, a mnie uczyli że jak wchodzisz na przejście to najpierw się trzeba rozejrzeć... i druga zasada, nie wychodzimy na jezdnię jak nam pojazd zasłania xd

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: jeśli jechał wcześniej 20km/h to miałeś czas żeby go wyprzedzić. A jeśli zwolnił przed samym przejściem to hmm, ciekawe dlaczego...

  •  

   pokaż komentarz

   @hornat89: Niestety trzeba uważać.

   Inny motyw, który też jest niebezpieczny.

   Zobacz sobie jak jadą kierowcy kiedy na pasie 1/1 bez wysepki po drugiej stronie jest korek. Auta zasłaniają przejście. Zobacz ile aut jadących twoim pasem zwolni do np. 20/15 km/h (wtedy coś można ogarnąć jak ci ktoś wyskoczy). Śmiem twierdzić, że bardzo mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @kidi1: W tea sytuacji skirts facet now powinien przyjac mandatu. Jako linia obrony, powinien powiedzieć, że na drodze dwupasmowej kierujący pojazdem bez przyczyny znacznie zwolnił. O wyprzedzaniu nie może być mowy, gdy nie przyspiesza albo nie jedzie z prędkością stałe wyższą. Przy logice policjantów to na zakazie wyprzedzania jak ktoś będzie cofać koło Ciebie dostaniesz mandat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   mamy obok przejścia zatokę autobusową. Tak więc kiedy autobus np. dopiero rusza to musimy według przepisu zwalniać do prędkości autobusu

   @hornat89: No właśnie w takim przypadku szczególnie trzeba zwolnić i uważać, bo jeśli autobus dopiero co wyjeżdża z przystanku a przed nim są pasy, to jest wysokie prawdopodobieństwo że ktoś właśnie z tego autobusu wysiadł i będzie przez te pasy przechodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @takJakLubimy:

   Oceniasz cały świat ze swojej perspektywy, co jest błędem... Wyobraź, że w korku stoi kilku motocyklistów, a Ty siedzisz kilka metrów nad ziemią w wielkiej ciężarówce i patrzysz na resztę pojazdów z góry... W takiej sytuacji widzisz doskonale czy jest tam pieszy czy go nie ma.

   a skąd wie że za autem w korku nie stoi pieszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @DinguMkembe: nic nie oceniam podałem tylko przykład
   Ty podałeś inny

   Dla mnie po prostu infrastruktura nie dorosła do XXI w i przepisy łatają niedomaganie
   A teraz policaje zrobili sobie robinhoodowe skórki

 •  

  pokaż komentarz

  XXI wiek a banda idiotów nadal nie wie, że wyprzedanie odbywa się także bez zmiany pasa.

  źródło: Kierowcy.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: Normalka. Większość nie odróżnia omijania od wyprzedzania. Akurat mandaty za wyprzedzanie na przejściu popieram w 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   XXI wiek a banda idiotów nadal nie wie, że wyprzedanie odbywa się także bez zmiany pasa.

   @sargento: idiotą to na pewno jesteś tutaj ty. Bo nie rozumiesz, że co innego jest 'wyprzedzanie' wg prawa drogowego. A co innego jazda z wyższą prędkością, ale przepisową na lewym pasie, niż pojazd na pasie prawym.

   To jest taki sam debilzim, jak orzeczenie pewnej sędzi, która uniewinniła kierowcę od zarzutu potrącenia pieszego na pasach. Bo... jak tłumaczył ten kierowca.. przepisy ZABRANIAJĄ zatrzymywania się na pasach. Dlatego go potrącił, bo nie mógł się (wg przepisów) zatrzymać.

   Ale nie martw się... jak widać po komentarzach, takich debili jak ty jest tutaj cała masa. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @aditol: o kolejny 'znafca'. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: ale jak to panie władzo? przecież wyprzedzanie to jest wtedy, kiedy przez chwilę jadę pod prąd, a potem już nie

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Głupszego wytłumaczenia nie słyszałem !!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Głupszego wytłumaczenia nie słyszałem !!!!

   @mrgcypher: napisał to gość co nie rozumie różnicy między 'słyszeć', a 'czytać'!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)(。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @sargento: idiotą to na pewno jesteś tutaj ty. Bo nie rozumiesz, że co innego jest 'wyprzedzanie' wg prawa drogowego. A co innego jazda z wyższą prędkością, ale przepisową na lewym pasie, niż pojazd na pasie prawym.

   @szopa123: wrzucę ci wycinek z pord, a ty zastanów się czy masz racje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Art . 2 o ruchu drog.
   28) wyprzedzanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;


   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @tajek: ale nie rozumiesz?
   (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @tajek: już lepiej, ale ta definicja jest 'stara' i nie uwzględnia tego co obecnie w prawie
   obowiązuje. Tutaj masz opisany 'manewr wyprzedzania', który obowiązuje.

   https://motoklub.pl/wymijanie

   Wyprzedzanie – jeden z najtrudniejszych manewrów!

   Wyprzedzanie nazywane jest najbardziej skomplikowanym manewrem. Dlaczego? Trudność wyprzedzania polega na tym, że podczas manewru kierujący pojazdem musi wjechać na przeciwległy pas. Prawidłowo wykonany manewr wyprzedzania składa się z trzech faz:

   faza I – dojeżdżanie;
   faza II – przejeżdżanie obok;
   faza III – powrót na lewy pas.


   Manewr wyprzedzania regulują oznakowania drogowe, szczególnie B-25 zakazujący wyprzedzania, B-26 zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe i B-27 koniec zakazu wyprzedzania.
   Manewr wyprzedzania – o czym należy pamiętać?

   Jak już wspomnieliśmy, ale chcemy również podkreślić, manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych. To właśnie podczas wyprzedzania zdarza się największa liczba wypadków, często tragicznych w swych skutkach. Aby wyprzedzić jadący przed nami pojazd należy przyspieszyć, a także jechać przez pewien czas pod prąd. Nieprawidłowo wykonany manewr może doprowadzić do zderzenia czołowego. Zanim zdecydujemy się na wyprzedzania auta, warto najpierw:

   upewnić się w lusterku, że pojazd z tyłu nie sygnalizuje chęci bądź nie rozpoczął już manewru wyprzedzania przed nami;
   sprawdzić widoczność;
   zweryfikować czy przed pojazdem, który chcemy wyprzedzić jest dostateczna ilość miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @tajek: już lepiej, ale ta definicja jest 'stara' i nie uwzględnia tego co obecnie w prawie
   obowiązuje. Tutaj masz opisany 'manewr wyprzedzania', który obowiązuje.


   @szopa123: gdzie obowiązuje? zacytuj proszę cię ustawę albo rozporządzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   bo to jak wyprzedzanie powinno wyglądać w praktyce to ja doskonale wiem, ale nie o tym dzisiaj rozmawiamy

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie obowiązuje? zacytuj proszę cię ustawę albo rozporządzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @tajek: W ORZECZNICTWIE!! Wiesz co to jest 'interpretacja przepisów' czy w ogóle nie masz o tym zielonego pojęcia?
   Czy ty jesteś z tym co dosłownie wszystko interpretują i będą na pasach potrącać pieszych, bo przecież przepisy mówią, że na pasach ZATRZYMYWAĆ SIĘ NIE WOLNO! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 jaki lewy pas? To jakieś tłumaczenie z angielskich przepisów?

  •  

   pokaż komentarz

   @tajek: W ORZECZNICTWIE!!

   @szopa123: szczerze powiedziawszy chciałbym poznać jakiś wyrok w podobnej sprawie, bo nie słyszałem o takich przypadkach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: a teraz najlepsze:
   Jedziesz sobie autkiem jezdnią, a obok jezdni jest droga dla rowerów, taka normalna, separowana. Jest obok jezdni więc leży w tym samym pasie drogowym a co za tym idzie należy do DROGI (wg. ustawy PoRD). Tą drogą dla rowerów jedzie sobie pedalarz, w tym samym kierunku co ty w swoim paseratti tyle że wolniej. I teraz zgadnij jaki to manewr drogowy wykonujesz kiedy przejeżdżasz obok niego? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: "diotą to na pewno jesteś tutaj ty. Bo nie rozumiesz, że co innego jest 'wyprzedzanie' wg prawa drogowego. A co innego jazda z wyższą prędkością, ale przepisową na lewym pasie, niż pojazd na pasie prawym."

   O k$!#a. Kto cię uczył przepisów? Nie mogę mieć pretensji do ciebie, że takie brednie powtarzasz bo ktoś musiał ci je przekazać i to on jest głupkiem. Ale ty nie bądź i nie powtarzaj już tego dalej pls.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę że po zmianie władzy milicjanci powinni pracować do 65 lat jak wszyscy

 •  

  pokaż komentarz

  głupie prawo, jest jeszcze gdzieś na świecie pierwszeństwo pieszych na 2pasmówce? pieszy powinien mieć tylko pierwszeństwo na 1pasmówce a na dwupasmówce światła,estakady albo niech czeka

  •  

   pokaż komentarz

   @krakataw: Masz racje. Tez śledziłem przepisy w innych krajach i faktycznie jest jak opisujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @krakataw: ale jak sa na dwupasmowce swiatla to mozesz wyprzedzac

  •  

   pokaż komentarz

   @Pawel993: jak nie umieją pisać prawa to niech skopiują Niemieckie przepisy a nie dawać najwyzsze mandaty w Europie w stosunku do zarobków

  •  

   pokaż komentarz

   głupie prawo

   @krakataw: narażę się pewnie na minusy, ale mam wrażenie, że przepisy, np. o ruchu drogowym tworzy się w Polsce od dłuższego już czasu tak, jakby z góry zakładano, że wszyscy ludzie są debilami. A zatem nie zostawiono uczestnikom ruchu interpretacji, czy droga jest jedno, czy dwupasmowa. Wygląda to tak, jakby obawiano się, że przeciętny Polak nie potrafi policzyć do dwóch.
   Prawdopodobnie przez takie nas traktowanie zorganizowano także skrzyżowania bezkolizyjne, co odmóżdża kierowców do tego stopnia, że wyzbyli się myślenia i na skrzyżowaniach równorzędnych ludzie zatracili zdolność stosowania "zasady prawej ręki". Nie chcę być tu też męskim szowinistą, ale domyślam się dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   Owszem i ja uważam, że to głupie prawo, ale obawiam się, że gdy pozostawić Polakowi konieczność interpretacji, to będzie ich tyle ile dorosłych obywateli razy pewnie ze 3. Obserwuję to np. przy niedawno wprowadzonym przepisie o jeździe na zamek - przepis mówi, że aby mieć przy włączaniu się do ruchu pierwszeństwo, muszą być spełnione pewne warunki (np. pojazdy muszą poruszać się powoli), natomiast kierowcy wymuszają pierwszeństwo przy włączaniu się do ruchu nawet wtedy gdy korka nie ma.
   To potwierdza tylko moją teorię, że Polakom trzeba albo tak, albo siak, bo inaczej nie rozumieją.
   Nie pochwalam, ale obawiam się że właśnie tak o nas myślą ci co to wymyślają.

   Inna sprawa, że jeśli w innych krajach Europy pieszy nie ma pierwszeństwa na dwupasmówce, to i u nas powinno być tak samo, bo bądź np. Niemcem i przyjedź do nas, gdzie pieszy pierwszeństwo na dwupasmówce ma, i Niemiec różnicy nie ogarnie, a pieszy chętnie wp$%@!$!i się nawet pod tira, bo "on ma prawo i chuj".

  •  

   pokaż komentarz

   Inna sprawa, że jeśli w innych krajach Europy pieszy nie ma pierwszeństwa na dwupasmówce,

   @mdesign: podasz konkretny przykład? Jeżdżę po zachodzie Europy i piesi mają zawsze pierwszeństwo na pasach, nawet na drodze dwupasmowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @krakataw: Nie wiem jak z pierwszeństwem, ale można domniemywać że pieszy ma pierwszeństwo - bo to Holandia, kraj antysamochodziarski - takie przejścia dla pieszych bez świateł są. Sam się zdziwiłem bo słuchanie 'kierowców' w internecie, zwłaszcza na wykopie ryje banie że niby takich rzeczy nie ma. A są

  •  

   pokaż komentarz

   @krakataw: ale jak sa na dwupasmowce swiatla to mozesz wyprzedzac

   @Pawel993: ale jest niestety pełno miejsc gdzie tych świateł nie ma, a dodatkowo nie są dobrze oświetlone

  •  

   pokaż komentarz

   @krakataw: ja mam lepszy przykład z mojego osiedla xD była wylotówka z miasta z 3 pasami i przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej... to co zrobili żeby mogły wejść nowe przepisy?
   ...zwęzili drogę do 2 pasów 50m przed i za przejściem xD tadaaa i teraz w tym miejscu sa korki żesz ja p!@%@?#e

  •  

   pokaż komentarz

   @michono: Odwołałem się do wpisu OPa, któremu odpowiadam.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma pieszych w promieniu nawet 100 metrów od przejścia... trochę nieżyciowe podejście policjantów.
  To tak jakby analogicznie karać pieszych za przejście na czerwonym świetle mandatem 1500 zł podczas gdy... nie było żadnego samochodu na horyzoncie. Trzeba wtedy stać, marznąć i czekać kilka minut na pustym skrzyżowaniu, bo inaczej jeb - mandat.
  Policja z pomocą przepisów powinna dbać o zwiększanie bezpieczeństwa, a nie utrudniać życie i być maszynką do ściągania kasy z uczestników ruchu i ratowania budżetu państwa.
  Druga sprawa to na ruchliwej drodze, a tym bardziej na dwupasmówce, powinna być sygnalizacja świetlna. Pieszy powinien móc wcisnąć guzik, poczekać i przejść. Bez tego, ciemnym wieczorem, w deszczu, gdy będzie ubrany na czarno (jak większość Polaków) to będzie kompletnie niewidoczny i o nieszczęście łatwo

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna

Dodany przez:

avatar kamilek_bambinek dołączył
200 wykopali 33 zakopali 6.8 tys. wyświetleń