Watykańskie struktury przeżarte korupcją

Watykańskie struktury przeżarte korupcją

Co zrobił Jan Paweł II, by ukrócić przestępstwa seksualne w Kościele?

 •  

  pokaż komentarz

  Czasami a ochotę napisać, że to gniazdo grzechu trzeba przetrzepać gorącym żelazem.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1:

   Czasami a ochotę napisać, że to gniazdo grzechu trzeba przetrzepać gorącym żelazem.
   I za takie podejście do tematu ks. Dariusz Oko jest ciągany po niemieckich sądach.
   "Oko zapewnił jednak, że swoim tekstem nie zaatakował wszystkich homoseksualistów. Miał na myśli tylko homoseksualistów molestujących w Kościele katolickim"
   Na wykop.pl wygląda to jednak tak że krytyka środowisk LGBT... jest bardziej passé niż krytyka kościoła stąd treści antyklerykalne znajdują poklask a te rozprawiające się z przyczynami złego stanu rzeczy w kościele nie bo uderzają głównie właśnie w te środowiska. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   I za takie podejście do tematu ks. Dariusz Oko jest ciągany po niemieckich sądach. "Oko zapewnił jednak, że swoim tekstem nie zaatakował wszystkich homoseksualistów. Miał na myśli tylko homoseksualistów molestujących w Kościele katolickim

   @irrelevant: jestem prawie pewien że @titus1 nie miał na myśli homoseksualizmu wśród księży :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiktor1975: miałem na myśli grzechy heteroseksualnych hierarchów.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   miałem na myśli grzechy heteroseksualnych hierarchów

   @titus1: Lawendowa mafia to nie tylko hierarchowie, choć oczywiście molestowanie kleryków czy też "seks za awans" wiąże się z władzą.
   Lawendowa mafia to też tuszowanie spraw księży którzy molestowali przez ich przełożonych na dość niskich stanowiskach.
   Ks Oko powiedział prawdę że to homoseksualne lobby bo nie chodziło o to że ksiądz złapał za pośladek zakonnice, ofiarami lawendowej mafii są/byli inni księża, klerycy, ministranci itd.
   Za to dostał wyrok, homoseksualiści w KK są chronieni przez same struktury KK(lawendową mafie) i niemiecki sąd który uważa że jak homoseksualista molestuje to nie można o tym głośno mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogito-sum: A czy ów ksiądz Oko wspomniał o tym, że homoseksualistów jest wśród księży tym więcej, im bardziej społeczeństwo nie lubi gejów? Że gdy społeczeństwo nie lubi gejów, to wtedy wielu młodych gejów wstępuje do seminariów, gdzie w towarzystwie bezżennych mężczyzn czuje się bezpiecznie? I czy Oko wspomniał coś o tym, że bez celibatu i zakazu kapłaństwa kobiet raczej nie byłoby problemu z "homoseksualnym lobby" w KK?
   Jakoś w krajach zachodnich tzw. kryzys powołań zbiegł się w czasie z emancypacją gejów. Po prostu geje przestali mieć powód, by wstępować do seminariów.
   Jest oczywiste, że środowisko bezżennych mężczyzn przyciąga gejów. Pytanie tylko, czy dla księdza Oko też jest to oczywiste.
   Czy ksiądz Oko popiera zniesienie celibatu, emancypację gejów i wprowadzenie kapłaństwa kobiet? Jeśli nie, to jest tępym hipokrytą.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy ów ksiądz Oko wspomniał o tym, że homoseksualistów jest wśród księży tym więcej, im bardziej społeczeństwo nie lubi gejów?

   @Trojden: Tak się składa że największe afery dot lawendowej mafii to USA, gdzie od lat 70-80tych geje mają komfortową sytuacje.( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Czterech biskupów chroniło całą siatkę lawendowej mafii, sam Watykan to przyznał w raporcie dot molestowania.
   Także wybacz, ale jesteś w całkowitym błędzie.¯\_(ツ)_/¯

   Jakoś w krajach zachodnich tzw. kryzys powołań zbiegł się w czasie z emancypacją gejów.

   @Trojden: Jw, ale powiem ci dlaczego to mniej więcej tak szło.
   Nastąpiła rewolucja seksualna, która jednocześnie wyemancypowała gejów i odsunęła młodych z kościołów.
   Jedna z przyczyn obydwu zjawisk jest ta sama, ale nie ma między nimi zależności w linii prostej.

   Kto chciałby przestrzegać kościelnych zasad typu "seks po ślubie" jak przyszła oferta "pieprzcie się jak króliki"? Oferta dotycząca w równiej mierze hetero jak i homo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cogito-sum: USA są bardzo zróżnicowane pod względem poszczególnych stanów, a pełne równouprawnienie dla par homo i hetero wprowadzono tam na poziomie federalnym w 2016. Do tego czasu wyświęcono mnóstwo księży i biskupów mających stare nawyki i przekonania. A osławiony Theodore McCarrick przyjął święcenia w 1958, czyli zdecydowanie wcześniej. Do seminarium tym bardziej wstąpił wcześniej. Do dziś żyje wielu biskupów wyświęconych na księży przed tzw. rewolucją obyczajową.

   Kościół, sprzeciwiając się emancypacji gejów, działa we własnym interesie. Nie przeszkadzają mu homoseksualni księża i hierarchowie, o ile nie mówią publicznie o swojej orientacji. A jednocześnie przeszkadza mu emancypacja gejów, bo im bardziej społeczeństwo akceptuje gejów, tym geje mają mniej powodów do wstępowania do seminariów. Gdy geje nie wstępują do seminariów, to wtedy do seminariów wstępuje mniej ludzi, za to będących albo hetero, albo aseksualnymi. Kwestia ilość vs jakość.

   Ksiądz Oko opiera się na błędnym podejściu. Na fałszywym założeniu, jakoby homoseksualizm był czymś, co przyszło do KK "z zewnątrz". A przecież gdy katolicyzm gardzi kobietami i przypisuje im podrzędne i ograniczone role, a najwyższe stanowiska powierza bezżennym mężczyznom, to wtedy jasne jest, że część tych ważnych ludzi to geje. Jak napisałem, nieuniknione jest, że środowisko bezżennych mężczyzn przyciąga gejów. Celibat księży i brak kapłaństwa kobiet są tu częścią równania. Oczywiście Kościół oficjalnie powtarza wzniosłe frazesy o wstrzemięźliwości, wyrzeczeniach dla Boga, sublimacji popędu, poświęceniu się dla Boga itd., jednak w praktyce są to bajki dla naiwnych, którzy są gotowi w nie wierzyć, bo i tak są ślepo posłuszni dogmatom i autorytetom.

  •  

   pokaż komentarz

   @irrelevant: Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się pod Twoim komentarzem obiema rękami.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Ich zamki i potęgę, zburzy tylko ludzka ignorancja, zbudowana na wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Djangobango
   Nawet z tego wykopaliska wynika, że JP2 zaczął sprzątać ale musiałeś oczywiście dać debilny opis
   "W zasadzie byli oni zgodni z opinią, wyrażoną tego dnia w obszernej analizie Katolickiej Agencji Informacyjnej, że „Jan Paweł II był papieżem, który zapoczątkował systemową odpowiedź na ujawniane, niekiedy po wielu latach, przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele katolickim. Był to początek drogi, którą kontynuowali
   jego następcy: Benedykt XVI i Franciszek”."

   @AnalnyNiszczyciel , @PanManieglev: @MglawicaKraba

   @zarowka12 wrzucił wam listę:
   1983 - Nowy Kodeks kanoniczny
   1988 - Pastor bonus
   1989 - Konwencja ONZ o prawach dziecka
   1994 - Indult dla USA
   1996 - Indult dla Irlandii
   2001 Sacramentorum sanctitatis tutela. i t De delictis gravioribus
   2002 - Karta ochrony dzieci i młodzieży

  •  

   pokaż komentarz

   Czasami a ochotę napisać, że to gniazdo grzechu trzeba przetrzepać gorącym żelazem.

   @titus1: za późno, oni już to zrobili z duuużym wyprzedzeniem. Pomijając ich obecne zakłamanie i obłudę, to zabawne, że po tym co na przestrzeni wieków robili ludziom, których sobie oskarżali o szatana, czary i herezję, teraz udają to święte oburzenie, jak ktoś im choćby wypomni co teraz odwalają.

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Niestety. Od momentu założenia kościoła soborowego, pod przykrywką katolickiego, w Watykanie jest siedlisko zła. Gorące żelazo to za mało. Prawdziwi katolicy w ten kościół nie wierzą, bo to karykatura kościoła katolickiego.

 •  

  pokaż komentarz

  byłem w kościele 7 lat temu na komunii córki, za rok też będę na komunii drugiej. Tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję że za kilka lat to gówno jakim jest watykan przestanie istnieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Co zrobił Jan Paweł II

  źródło: IMG-20220520-WA0005.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: 2EB2B04E-D5AB-4BB4-BACA-A49098A8B35B.jpeg