•  

  Szukam od jakiegoś czasu busa do firmy, głównie będzie służył przy budowach domów itp. Skupiłem się głównie na fiatach ducato oraz renault master 3 gen. Na jakie inne modele ewentualnie patrzeć tak do 20k? Polecono mi silnik 2.3 w ducato, czy ten 2.2 jest dużo gorszy? Bo sporo jest fajnych egzemplarzy właśnie z tym silnikiem.
  #motoryzacja #auto #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #kiciochpyta pokaż całość

  •  

   @r5678: To faktycznie bardzo dużo pali, podobno ten 2.3 jest dosyć ekonomiczny i dobry, ale znowu ciężko znaleźć jakiś nie dojechany egzemplarz

  •  

   @Sytcoin: Jakbym miał brać busa dla siebie to brałbym tylko benzyna plus LPG. Tylko, że mało takich jest. Ale Ducato 3.0 w benzynie i lpg fabrycznym nawet było. Na pewno koszta utrzymania mniejsze nawet jakby spalił 20L gazu. to masz 42zł, w kontraście do tych 60-90zł za 100km w ropie.

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Siemanko Mirki, potrzebuję pomocy kogoś znającego się na #prawo budowlane. Otóż od jakiegoś czasu mam zamiar budować dom, wydawało mi się że wszystko powinno być ok, dostałem działkę od rodziców. Jednak po pobraniu planu zagospodarowania okazało się że przez środek działki jest narysowana droga gminna której w rzeczywistości nie ma oraz nikt z właścicieli nie miał pojęcia że ją tam ktoś zaprojektował (droga przecina też inne działki 2 innych osób, tyle że u nich leci w granicy A u mnie przez sam środek) Problem jest taki, że przez te drogę nie dostanę pozwolenia na budowę, bo zachowując wszystkie odległości od granicy oraz pasa drogowego zmieści mi się dom o szerokości 4-5 metrów, co mi nie odpowiada. Rozmawiałem ze znajomym kierownikiem budowy oraz architektem i oboje powiedzieli, że zmiana p. zagospodarowania to kwestia kilku lat. Byłem w urzędzie miasta, burmistrz powiedział, że on nic nie może zrobić, jedynie musimy składać wniosek o zmianę i jak będą robić zmianę mpzp to mogą usunąć nam te drogę, powiedziałem, że za kilka lat to ja podziękuje i w takim razie chce żeby skoro ktoś narysował te drogę to niech teraz mi ja gmina zrobi (dodam że narysowana jest w miejscu gdzie byłaby nierealna do zrobienia oraz nie jest to droga dojazdowa do żadnej posesji, bardziej coś jakby ktoś chciał zrobić obwodnicę zadupia na którym mieszka może z 200 osób :D) powiedzieli że drogi na pewno nie będą robić i zwalili winę na starostwo powiatowe, że to oni rysują takie mapy. Od babki w starostwie dowiedziałem się, że starostwo wcale nie rysuje map tylko właśnie urząd miasta i że to oni powinni za to odpowiadać. Ogólnie miałem już odpuścić, ale wczoraj znajomy coś tam mi zaczął gadać że to musi być do załatwienia, że musiałbym straszyć urząd odszkodowaniem za zrobienie tej drogi bez zgody właścicieli itp. Zastanawiam się czy jest ktoś kto orientuje się w takich sprawach, czy jest sens się w to pchać i liczyć na w miarę szybkie załatwienie sprawy? Dodam że o zmianę mpzp już pytałem i na razie nie ma na to szans, a kwestia kilku lat to mi nie odpowiada zupełnie.
  #budowadomu #budowa# #prawobudowlane #architektura #prawo
  pokaż całość

 •  

  Mirki, chyba właśnie mnie oyebali na stacji na paliwo, tankował mi gościu z obsługi, moja różowa poszła zapłacić A ja grzebałem coś w aucie. Zwróciło moją uwagę że tankował i słyszałem że już "wybiło" więc było pełno, a typek za zaczął znowu tankować, ale stwierdziłem że może dolewa jeszcze trochę i olałem sprawę. Jak różowa wróciła do samochodu i pokazuje mi rachunek i pokazała mi rachunek na 240zł to myślę wtf, ile musiało podrożeć paliwo, patrzę a tam na paragonie 46 litrów. Najlepsze że w aucie jest zbiornik na 45l przy czym miałem jakieś 1/4 jeszcze, zawsze wchodziło ok 33l a teraz 46? Wróciłem się pogadać z tym gościem o co chodzi, zaczął gadać, że przecież chciałem pod sam kurek itp. wkurwilem się niesamowicie i poszedłem, bo nie chciałem robić #inba przy pełnej stacji ludzi. Teraz pytanie czy wrócić do obsługi i poprosić o nagranie z kamer (choć nie chce mi się wierzyć żeby gościu tankował gdzieś na lewo, tym bardziej że siedzialem w samochodzie) Czy po prostu pisać do #lotos ze skargą?
  #prawo #kiciochpyta #kradziez
  pokaż całość

 •  

  Mireczki, z moją różową planujemy budowę domu i jesteśmy na etapie decyzji czy budować parterowy czy z małym poddaszem użytkowym tzn. 2 pokoje dla ewentualnych dzieci. Plus parterówki taki, że mniejsze koszty budowy i myślę, że więcej jestem w stanie sobie zrobić sam ( planuje budowę systemem gospodarczym ). Z kolei pokoje dzieci u góry dają chyba trochę więcej prywatności. Co sądzicie?

  #budujzwykopem #kiciochpyta #dom #budownictwo #pytanie
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Mirki, kupuję kumplowi na urodziny kupon na grouponie na kilka godzin gier VR. Co wpisać w polu na życzenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Sytcoin

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)