•  

  Allegro wysyła newsletter na black week z linkami do chińskich podróbek, ten portal nie przestanie mnie zaskakiwać xd
  #lego

  źródło: Opera Zrzut ekranu_2021-11-23_122435_mail.google.com.png

 •  

  Wyobraźcie sobie firmę sprzedającą w Costco jakieś majtki, które z jakiegoś powodu są innowacyjne, ale zarazem jest to uznana 74 letnia marka, a przynajmniej tak pisze na jej oficjalnej stronie. Firma ta z roku przynosi coraz większe straty, ma coraz niższe przychody i gdyby nie coroczny dodruk akcji dla debili to już dawno by zbankrutowała. Potem wyobraźcie sobie, że ta firma, która nie potrafi nawet zarobić na majtkach wchodzi w sektor EV/tech z jakąś firmą, która podobno jest liderem branży. Jej oficjalna strona pokazuje mi czysty ekran w zakładce 'kontakt' chociaż po innych zakładkach widać jakieś gówniane rendery po różnych tłach. Szybki research w google i faktycznie siedziba firmy znajduje się w parku technologicznym 'bumfuck nowhere' w New Jersey i jej HQ znajduje się w tym blaszaku ze zdjęcia obok bodajże warsztatu i siłowni. I ta firma z blaszaka nie jest jedynie liderem w produkcji samochodów elektrycznych, ale także liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotaxi, a jej intrinsic value to na dziś według analizy redditora jakieś 150-200 miliardów złotych. Brzmi to wszystko dziwnie jak jakiś psychodeliczny trip, ale to tylko kolejny jednorożec wykopków znaleziony na legendarnym już 'wallstreetbets' o którym debatowali tu jeszcze dzisiaj zastanawiając się kiedy nastąpi 'wyszczał'. Przy końcu jeden filozof instynktownie stwierdził, że 'jak już o tym piszą to chyba za późno' a drugi planuje za kilka dni zrobić na trejdzie ponad 500% po czym wkleja zdjęcie Warrena Buffeta gdzie pisze, że trzeba holdować przynajmniej 10 lat. I to nie jest historia o upośledzonych umysłowo dzieciach z porażeniem mózgowym, to po prostu codzienna, smutna rzeczywistość na tym tagu.

  #gielda
  pokaż całość

  źródło: centrum sterowania światem.jpg

 •  

  NASDAQ - Naked Brand Group Just Turned Itself Into a De Facto SPAC: What It Means for Investors. [16 LISTOPADA 2021 r.]

  Po długiej walce o uniknięcie wykluczenia z Nasdaq Stock Market, ponieważ jej akcje są notowane poniżej 1 dolara, firma Naked Brand Group (Nasdaq: NAKD) odnotowała 43% wzrost swoich akcji w handlu po godzinach 8 listopada. Katalizatorem była zapowiedziana fuzja z prywatną firmą Cenntro Automotive Group, zajmującą się produkcją pojazdów elektrycznych (EV).

  W tym momencie nie jest jasne, czy Naked przestanie istnieć, czy będzie nadal produkować bieliznę, ale przestanie działać pod własną nazwą, biorąc Cenntro na giełdę w procesie, prawie jak gdyby była to spółka akcyjna specjalnego przeznaczenia (SPAC). Oto, co to może oznaczać dla inwestorów, przy czym ruch ten może okazać się korzystny, jeśli Cenntro będzie w stanie zrealizować swoje cele rozwojowe.

  Historia Naked Brand Group
  Naked Brand było świadkiem wielu wzlotów i upadków w 2021 roku, w tym prawie całkowitego usunięcia z giełdy Nasdaq. Na początku roku jej akcje wzrosły do 1,65 USD, stając się na krótko akcją meme, jednak jej atrakcyjność wkrótce wygasła i pod koniec marca akcje spadły poniżej 1 USD.

  W dniu 24 kwietnia indeks wysłał Naked ostrzeżenie o niezgodności po tym, jak jego akcje były notowane poniżej 1 USD przez 30 kolejnych dni. W tym momencie urzędnicy Nasdaq dali Naked standardowe 180 dni na podniesienie ceny ofertowej powyżej 1 USD przez 10 kolejnych dni, aby spełnić wymagania lub zostać usuniętym z indeksu.

  Naked nie dotrzymało terminu 26 października, ale Nasdaq przedłużył termin o 180 dni 27 października. Firma musi teraz spełnić wymagania do 25 kwietnia 2022 roku. Nie jest to pierwszy raz, kiedy firma nie spełnia wymogów, z podobnym scenariuszem rozgrywającym się w 2019 roku, wraz z podobnym przedłużeniem. Zbliżyła się również do usunięcia z Nasdaq w 2020 r., tylko po to, aby zostać uratowanym przez jej gwałtowny wzrost meme-stock.

  Naked od kilku miesięcy stara się znaleźć partnera do fuzji, najwyraźniej uznając to za najlepszy sposób na uniknięcie delistingu. Jego akcje rosły i spadały, gdy inwestorzy reagowali na różne potencjalne umowy o fuzji, tylko po to, by zobaczyć każdą próbę niepowodzenia. Ostatnio, Naked powiedział we wrześniu, że planuje połączyć się z nienazwaną firmą z branży czystej energii, ale jego akcje spadły o 15,3% w październiku po tym, jak transakcja nie doszła do skutku. Zmienność, jaką wywołało to poszukiwanie, nigdy nie wypchnęła jej powyżej progu 1$.

  Jak wygląda umowa
  Naked wydaje się w końcu mieć mocne zobowiązanie do fuzji w swoim obecnym pakcie z Cenntro Automotive. Zgodnie ze szczegółami umowy, Naked wykupi Cenntro za pomocą transakcji "akcja za akcję" przed końcem 2021 roku. Powstała w wyniku połączenia firma będzie nosić nazwę Cenntro Automotive Group, a obecni akcjonariusze Cenntro będą posiadać 70% udziałów w połączonym podmiocie, co da im pakiet kontrolny powyżej 30% posiadanych przez obecnych akcjonariuszy Naked.

  Przejęcie Cenntro przez Naked wyraźnie eliminuje Naked jako firmę produkującą kostiumy kąpielowe i bieliznę, co oznacza, że Naked działa w sposób bardzo podobny do SPAC i poprzez fuzję przeprowadza skuteczną pierwszą ofertę publiczną (IPO) dla Cenntro. Naked wnosi do transakcji 282 miliony dolarów w gotówce, po tym jak już udzielił Cenntro pożyczki w wysokości 30 milionów dolarów, aby pomóc jej w zwiększeniu produkcji EV.

  Naked wydzieli FOH Online, oddział e-commerce Frederick's of Hollywood, który nabył w 2018 roku za 18,2 miliona dolarów, jako część procesu fuzji. Co ciekawe, nowe Cenntro będzie nadal notowane pod tickerem NAKD na giełdzie Nasdaq, zgodnie z komunikatem prasowym.

  Kontrola Cenntro nad nowo połączoną spółką rozciąga się poza udziałowców i obejmuje także pakiet wykonawczy. Będzie ona mianować wszystkich członków zarządu z wyjątkiem dwóch, którymi są obecny dyrektor generalny Naked, Justin Davis-Rice, oraz Simon Tripp, dyrektor niewykonawczy. Kontrola nad połączonym podmiotem przejdzie więc w większości do Cenntro. W komunikacie prasowym nie podano, ilu dyrektorów łącznie będzie zasiadać w zarządzie nowego połączonego podmiotu.

  Prezes Cenntro, Peter Wang, powiedział, że jego firma przygotowywała się do IPO, ale fuzja z Naked Brand "pozwoliła nam na szybsze wejście na giełdę, zapewniając kapitał obrotowy na pokrycie naszych znaczących zaległości". Jako kolejny czynnik motywujący wymienił "możliwość zdobycia tak lojalnej i entuzjastycznej bazy akcjonariuszy, jak 'Naked Army' i [Naked's] inni akcjonariusze".

  Jaki będzie los nowego Cenntro?
  Cenntro nie jest marką znaną na całym świecie, ale to dlatego, że produkuje pojazdy elektryczne do użytku komercyjnego i miejskiego, a nie samochody osobowe, które zazwyczaj przyciągają najwięcej uwagi mediów. W przeciwieństwie do wielu mniejszych firm produkujących pojazdy elektryczne, które nie wyszły poza fazę deski kreślarskiej lub ręcznie budowanego prototypu, Cenntro faktycznie produkuje pojazdy elektryczne i sprzedaje je klientom w 26 krajach.

  Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej firmy, Cenntro dostarczyło do tej pory ponad 3300 elektrycznych pojazdów użytkowych, które łącznie przejechały ponad 20 milionów mil. Firma spodziewa się następujących danych dotyczących sprzedaży i przychodów w bieżącym roku i w nadchodzących latach:

  * W 2021 roku - 1 500 dostarczonych pojazdów, 25,3 mln USD przychodu.

  * W 2022 roku, 21.500 dostarczonych pojazdów, 506 milionów dolarów przychodu.

  * W 2023 roku 74 800 pojazdów, 2,1 miliarda dolarów przychodu.

  Są to ambitne cele, z prawie 50-krotnym wzrostem dostaw w ciągu dwóch lat. Cenntro ma jednak tę przewagę, że pozycjonuje się w sektorze rynku pojazdów elektrycznych, w którym spodziewany jest gwałtowny wzrost popytu. Raport MarketsandMarkets z badań rynkowych z grudnia 2020 roku przewiduje złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 41,1% dla elektrycznych pojazdów użytkowych na całym świecie do roku 2028.

  W raporcie zauważono, że segmentem generującym największy popyt i wzrost są elektryczne samochody dostawcze, w których specjalizuje się Cenntro. Jeśli ten i podobne raporty są prawdziwe, firma działa na specyficznym rynku o jeszcze wyższym CAGR w nadchodzącej dekadzie niż cały rynek EV - gdzie, po uwzględnieniu tempa wzrostu pojazdów osobowych, przewiduje się 26,6% CAGR do 2031 roku, według firmy analitycznej Transparency Market Research lub TMR.

  Podczas gdy internetowi komentatorzy wyśmiewają brak synergii w połączeniu producenta elektrycznych samochodów dostawczych z producentem kostiumów kąpielowych i seksownej bielizny, pseudo-SPAC fuzja może mieć potencjał. Cenntro ma już w pełni rozwinięte pojazdy w produkcji i na drogach, a także działa w rozwijającym się sektorze rynku EV. Wejście na giełdę i otrzymanie 282 milionów dolarów od Naked Brand może być dokładnie tym, czego potrzebuje, aby rozpocząć ekspansję i jak najlepiej wykorzystać obecne możliwości. Inwestorzy Naked mogą wkrótce znaleźć się w posiadaniu nowych, ale byczych akcji samochodów elektrycznych, a nie akcji odzieży, a fuzja jest warta obserwowania pod kątem potencjału wzrostu.

  #gielda #nakd
  pokaż całość

  źródło: cenntro_motors_factory.JPG

  +: gloom
  •  

   @FxJerzy: Jedną z ważniejszych nisz są obecnie duże dostawczaki i dalekobieżne ciężarówki. Jakby centro w to poszło to brałbym garściami. Pomijając Nikole która się wybiła na tirach to nie wiele firm się zabiera z powodzeniem za ten sektor (pomijam też koncepty ciężarówek Tesli bo to wciąż koncepty) a jest to spory kawałek tortu.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Plusujcie wirówkę dla satelitów. Nikt nie plusuje wirówek, jeszcze dla satelitów...

  #kosmos #nasa

  źródło: youtube.com

  •  

   @banan11: Ciekawy koncept ale moim zdaniem średni w praktyce. Spora szansa że coś pójdzie nie tak, duży poziom skomplikowania i spora szansa że wirowanie uszkodzi jakieś podzespoły satelity. Wydaje mi się że lepszy już byłby koncept oparty o wyrzutni kinetycznej. Taki giga "nurf" 2 spore silniki elektryczne i koła wyrzucające taki "pocisk". W sumie nawet większy potencjał marketingowy - "giga nurf dla satelitów" ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  •  

   @banan11: Koncept bo dopóki nie będzie to projekt mający jakieś realne komercyjne sukcesy bedzie w sferze koceptów jakich było wiele w branży kosmicznej. Dla mnie koncept to każdy projekt który jest przed fazą komercjalizacji i to w sumie jeden z ważniejszych etapów bo w nim rozbija się większość takich projektów. Nie mniej zawsze kibicuje wszystkim starupom dokłądającym cegiełkę do rozwoju branży, więc chętnie zobaczę za jakiś czas co z tego wyszło. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika gloom

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.