•  

  Wkrótce cisza wyborcza, więc pomyślałem sobie że napiszę kilka słów.
  Jakiś czas temu miałem okazję trafić poprzez wykop na discord konfederacji. Działy się tam rzeczy dziwne, o których długo by opowiadać. Kanał ten okazał się być utworzony przez dwóch neuropków (poro6niec i aurena) podszywających się w pod konserwy, po to aby dostarczyć moderacji dowody na manipulowanie wykopami/zakopami przez konfederatów, a następnie zbanowanie ich przed zbliżającymi się wówczas wyborami parlamentarnymi. I faktycznie część aktywniejszych konfederatów została zbanowana, w tym kilku moich późniejszych znajomych, których miałem tam szczęście poznać. Takim o to sposobem wykop oczyścił się z aktywniejszych konfederatów przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

  Piszę o tym dlatego, że przynajmniej na wykopie część konfederatów (zakładając, że nie są to fejkowe konta) żywi – moim zdaniem naiwne – przekonanie, że w interesie konfederacji jest głosowanie na trzaskowskiego ponieważ 1) PiS domknie system pełnią władzy 2) PiS chce zniszczyć konfederację 3) PiS jest bardziej socjalistyczny niż trzaskowski.

  1) PiS nie ma przewagi w wielkim biznesie, o czym możecie się przekonywać każdego dnia czytając kolejne progresywne inicjatywy międzynarodowych korporacji w duchu woke left. PiS nie ma też przewagi medialnej – ma obsadzoną telewizję publiczną, trochę nierentownych gazet i ewentualnie media ojca dyrektora z Torunia (ale i to warunkowo, wtedy kiedy ten ma dobry humor). PiS nie ma też przewagi w wielkich miastach – które jak trafnie zauważa prof. Zielonka – są miejscem do którego przenosi się życie państw i za tym realna władza. W gruncie rzeczy PiS – pomimo przewagi na poziomie instytucji rządowych – jakkolwiek to paradoksalnie nie zabrzmi – jest siłą słabszą niż opozycja. Gdyby PiS przegrał wybory prezydenckie, a później najprawdopodobniej przyspieszone wybory parlamentarne to nie ma praktycznie żadnych assetów, poza administracją samorządową gmin i małych miasteczek. System stał by się domknięty, ale nie przez PiS a ze strony nazwijmy ją lewicowo-libarlnej. Realne zagrożenie dla wolności nie płynie od PiSu, który robiąc niewielki zmiany i tak będzie nieustannie na cenzurowanym, tylko od opozycji, która mając pełne wsparcie międzynarodowych korporacji, mediów itd. będzie mogła realizować scenariusz banowania prawicy – tak jak ma to miejsce od dłuższego czasu na zachodzie.

  2) Istnienie konfederacji zapewne nie jest na rękę PiSu, ale tak jak wyżej napisałem, o ile PiS nie chce konfederacji jako konkurencyjnej partii politycznej o podobnym do niego profilu tj. światopoglądowo konserwatywnym, o tyle druga strona nie chce istnienia takich poglądów w ogóle. Zresztą jak dosyć uczciwie napisała jedna z wyborczyń „niech konfederaci pomogą wybrać trzaskowskiego, a później się ich zdelegalizuje”

  3) Każdy może sprawdzić, że na poziomie wskaźników makro-ekonomicznych PiS wypada zdecydowanie lepiej niż jego poprzednicy. Moim zdaniem jeszcze lepiej wypada na poziomie jakości rządzenia. Pierwszy przykład z brzegu ograniczenie luki vatowskiej. Nie będę o tym szerzej pisał, bo robiłem to wielokrotnie. Nie będę też ukrywał, że mam do polityki gospodarczej PiSu stosunek dużo bardziej pozytywny niż większość konfederatów, których znam. Niemniej niech da wam do myślenia fakt, że wszystkie ważniejsze lewicowe i radykalnie lewicowe – Komunistyczna Partia Polski, krytyka polityczna itd., popierają trzaskowskiego. Tak samo organizacje feministyczne np. Kongres Kobiet. Sam Trzaskowski podczas swoich krótkich rządów dał się poznać jako osoba, która finansowała ‘antifiarskie’ inicjatywy, o czym szerzej pisał najwyższy czas. Na koniec wrzucę kilka podstawowych linków do wskaźników makroekonomicznych, bez narzucania komukolwiek ich interpretacji.

  Dane deficyty budżetowe: tradingeconomics.com/poland/government-budget
  Dane wzrost gospodarczy: https://tradingeconomics.com/poland/gdp-growth-annual
  Dane dług publiczny: https://tradingeconomics.com/poland/government-debt-to-gdp
  Obciążenia podatkowe wg CASE: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzień_Wolności_Podatkowej

  #konfederacja #korwin #braun #4konserwy #wybory #polityka
  pokaż całość

  źródło: FB_IMG_1593519062715.jpg

 •  

  @przegryw_przegryw: widzę że próbujesz naprawiać vipok i krzewić wiedzę wśród ciemnoty.
  Ciekawe kiedy się wypalisz i położysz na to lachę. ;-)
  Tak czy inaczej powodzenia.
  #4konserwy

  •  

   Dzięki za uznanie. Myślę, że usunę w ciągu kilku następnych dni :) Prawda jest taka, że wykop jest już nie do naprawienia. Większość wartościowych osób, które znałem pousuwało stąd konta, albo dostało bana a sam wykop stał się - za sprawą wiadomej grupy - właściwie biuletyn kodu. Usuwałem konto na wykopie kilka razy, ale ten pewnie będzie ostatnim.

   +: Opornik
 •  

  Witam Konfederatów, porównanie kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury wyborów prezydenckich oraz ich ŚRODOWISK (bo były zarzuty, że prezydent czegoś nie może - za tymi osobami stoją konkretni ludzie, którzy już rządzili lub robią to ciągle, więc niech społeczeństwo wie z jaką grupą działa kandydat). Naturalnie lista jest z punktu widzenia mojego, sympatyka Konfederacji, bo jakieś inne grupy jęczą, że się nie zgadzają. Może komuś ułatwi podjęcie decyzji przy urnie. Listę można udostępniać, oraz pisać swoje punkty. To tak jeszcze przed jutrzejszą ciszą wyborczą wrzucam.

  Kandydat i środowisko PiS
  -socjalizm (absurdalny wzrost ilości podatków, przepisów, rozbudowy aparatu państwowego, rozdawnictwa (pseudonarodowy socjalizm)
  -chamskie sztuczki z wyborami (krótkie terminy, jaja za granicą z korespondencyjnymi i kartami do głosowania, cyrki Sasina z pocztą i drukiem), Kaczor ratuje PO pozwalając na zmianę ich kandydata
  -wyzywali, kłamiąc, od ruskich agentów itd. (Sakiewka i kilku innych), a jak potrzeba głosów to lukrują do mdłości
  -kandydat był w Unii Wolności
  -cenzura oraz cyrk w tvp i zamilczanie w głównych mediach
  -pachołki prezesa, lecą bez mózgu za tym co powie, prezes nie szanuje prezydenta
  -klęcznik przed USA i Izraelem oraz Watykanem i Rydzykiem, głupie prowokowanie Rosji
  -tylko udają prawicę (czyny pokazują, że są centrum z poglądów i całkiem lewica z gospodarki), teraz po latach przypomnieli sobie o jakichkolwiek punktach prawicowych
  -wpuszczają imigrantów, mówią, że nie (totalnie bez jakiejkolwiek weryfikacji)
  -przechodzą do PO i zabierają ludzi z PO (brak kręgosłupa ideologicznego)
  -zwiększyli lub wprowadzili ponad 30 podatków
  -tworzą buble prawne, jakieś głosowania nocną, tak szybka i nagła legislacja, by konkurenci nie mogli się zapoznać za czym głosują, afery z przepuszczaniem kasy
  -lubią zawinąć nieswoje uroczystości i przedstawiać jako swoje (marsz niepodległości, protesty przeciwko 447)
  -obiecanki bez pokrycia, elektryczne samochody, miliony mieszkań, pomoc dla frankowiczów itd.
  -angażowanie emocjonalne grup swoich wyborców i napuszczanie ich na inne grupy, farmy trolli (w ministerstwie) i opłaceni klakierzy
  -używanie instytucji państwowych do walki politycznej (np. cyrki z sądami, policja przeciwko protestom całkiem nieagresywnym, działanie skarbówki i wszelkich kontroli)
  -milczą w sprawie 447, być może nawet się po cichu ugadują
  -zadłużają ciągle kraj
  -Morawiecki jedną z głównych postaci
  -cyrki z OFE
  -brak reformy telewizji i abonamentu
  -nie potrafią kupić helikopterów dla wojska
  -ciągłe cyrki w obozie w Oświęcimiu
  -ciągły program rodzina i przyjaciele na swoim, i my nie ruszamy waszych i wy nie ruszacie naszych
  -słomiane inwestycje, dla znajomych królika (np. elektrownia atomowa, ciągle nie ma wybranego miejsca)
  -połączenie prokuratora generalnego z ministrem sprawiedliwości (i śmieszno i straszno)
  -brak skutecznych działań w celu poprawy działania służby zdrowia, ZUS, sądownictwa, polityki fiskalnej, energetyki, górnictwa, melioracji, zanieczyszczenia powietrza itd.
  -raczej izolacjoniści
  -korporacjonizm, głównie dla firm z państw z punktu o klęcznikach
  -ludzie masowo jadą za granicę za chlebem
  -ciągły rozrost biurokracji do poziomu absurdalnego
  -zabawa molochami państwowymi
  -ciągle bardziej opłaca się otworzyć firmę w Czechach niż u nas
  -państwo z dykty i kartonu
  -za 6000 zł to bogacze robią
  -brak obniżki tymczasowego VAT
  -przyznawanie profitów ze względu na klasę społeczną/zawodową
  -rodzina aj waj
  -donosili na Polskę do Brukseli gdy szło nie po ich myśli
  -nie weźmie udziału w debacie jak drugi tego nie zrobi, a jak drugi chce debaty to telewizja nie odpowiednia
  -debilne ataki na rodzinę Bosaka
  -niewykonywanie wyroków przez TVP, gdy przegrało w sądzie w trybie wyborczym
  -pisanie ustaw przez Mossad
  -wycofywanie się z wprowadzanych ustaw, jeśli państwa z punktu od klęcznika się nie zgadzają
  -dopłaty do zagranicznych korporacji lub ulgi dla nich, jednocześnie męcząc własnych przedsiębiorców
  -ciągle nierozwiązana sprawa nierentownych kopalń
  -sprowadzanie węgla z Rosji w absurdalnych ilościach, jednocześnie sponsorując rakiety w nas wymierzone
  -cyrki z oznaczeniem w sklepach krajów pochodzenia towarów
  -problemy rolnictwa (spadek ilości zwierząt w gospodarstwach, chore różnice w cenach skupu i w sklepach)
  -niby konserwatyzm, a tęczowi wpychają się w państwo jak w masło i nic nie jest robione
  -za rządów jego środowiska są ludzie którzy podpalali się od wspaniałości ich rządów przed kancelarią premiera
  -pompowanie niebotycznie państwowych molochów, złe decyzje i inwestycje na świecie naszych molochów, próby budowy jeszcze większych molochów
  -nakręcają emocjonalnie swoje środowisko, tworząc fanatyków atakujących fizycznie lub niszczących mienie ludzi którzy nie zgadzają się z ich poglądami
  -przechowalnia dla ludzi z PZPR, jednocześnie deklarują odcięcie się od czasów komuny, a nawet walkę z tamtym systemem
  -wierchuszka partyjna brała udział w obradach okrągłego stołu
  -działania powodujące chory wzrost inflacji
  -rozwalenie stadniny w Janowie, która była samograjem, którego wystarczy nie ruszać
  -drukarka robi brrrrrrr
  -uległość wobec Ukrainy, promocja tego państwa kosztem własnych obywateli, pożyczki na wieczne nieoddanie, sponsoring ich studentów kosztem naszych, dopłaty do ich mieszkań, emerytura za jedną składkę, dopłaty dla ich firm w celu zrobienia nam konkurencji (np. do malin czy drobiarstwa), jednocześnie brak protestów na kult Bandery, przyzwolenie na pracę na czarno masy osób, dopłaty dla nich na badania na koronawirusa, jednocześnie olewanie innych badań, brak weryfikacji dokumentów które przedstawiają (karta Polaka na przypał wydawana, lewe prawa jazdy, lewe dokumenty (pani doktor w Gliwicach z podrobionym dyplomem, a pojęcia nie miała o medycynie)), marsz banderowców w Przemyślu sobie przeszedł na lajcie
  -do punktu wyżej – promocja każdego ponad obywateli własnego kraju, bonusy dla innych kosztem nas samych
  -izraelskie służby robią za kontrolę na naszych lotniskach, ale mniej się wychylają na mieście
  -odkopanie i przywrócenie do życia czosnkowej loży bnaibrith, zdelegalizowanej w II RP
  -nic nie zrobili z pedofilią w kościele (a powinno im zależeć na dobru tej instytucji, jako konserwatystom, a to przecież działa na szkodę)
  -robią za wierzących a ich posłowie musieli się pytać, jak się przeżegnać przed wejściem na wizję w TV Trwam, wielu z nich udaje katolików, a żyją w zupełnej sprzeczności z wiarą
  -seryjny samobójca ciągle działa
  -wykorzystywanie starszych i biednych ludzi, którzy nie mają dostępu do innych źródeł informacji niż TV
  -promowanie artystów itd. Na poziomie na jakim powinno być już wstyd
  -wykorzystywanie, skompromitowanych ludzi na prawicy lub tych z którymi Konfa się rozstała, i przedstawianie ich jako główne siły po prawej stronie od PiS (Kowalski, Jakubiak)
  -próby kanalizowania działań wyborców Konfederacji poprzez prawicowych redaktorów przychylnych PiSowi, którzy z Konfą mają względnie dobre relacje
  -całkowicie poddani namiestnik USA w ambasadzie, nawet pozorów nie zachowali
  -przetargi na sprzęt wojskowy na grubą kasę bez przetargu
  -skasowanie konkursów na stanowiska w państwówce (jednak nie wiem dokładnie jak to się skończyło)
  -myślą, że wyborców i polityków Konfederacji kupią tak jak to zrobili ze swoimi ludźmi
  -odkopanie z niebytu SLD i ogólnie lewicy
  -kwotę wolną od podatku miał podwyższyć, bo jak nie to zrezygnuje ze stanowiska (i to chyba w ciągu 100 pierwszych dni)
  -zepsucie stosunków dyplomatycznych prawie ze wszystkimi wkoło
  -trzymanie rozbudowanych urzędów pracy, praktycznie nikt tam pracy nie znajduje, a jak było bardzo małe bezrobocie to ciągle to trzymali
  -cyrk ze Smoleńskiem (a to wielka tragedia była, by wykorzystywać ją w sposób polityczny)
  -zabawa w rap, czy głowie państwa wypada takie coś?
  -robienie szopki w USA przed wyborami (więcej niż raz), wizyty przygotowywane na szybko, później wychodzą babole i złe umowy
  -olewanie własnych zaleceń (teraz podczas pandemii), a zwykli ludzie dostawali mandaty
  -ministra finansów z WB sprowadzili, nie umie po naszemu mówić, chce zabrać oszczędności z kont ludzi i skasować gotówkę, proponuje obligacje na wiele lat na 0% a w zamian loterią XD

  Kandydat i środowisko PO
  -socjalizm (gdy rządzili wzrost podatków i ilości przepisów, rozdawnictwo i dopłaty w sumie tylko dla znajomych królika, obecnie proponują rozdawnictwo przynajmniej na poziomie PiSu dla większej ilości grup) (obecnie idą w tęczowy socjalizm)
  -głosują ręka w rękę z PiSem w głosowaniach szkodzących państwu, jednocześnie robiąc za opozycję totalną i w sumie bezmózgą.
  -kandydat z frakcji Geremkowskiej, robił z Saryuszem-Wolskim (ten też fajne fikołki robił by zostać u koryta PZPR-Solidarnosć-PO-PiS)
  -wyzywali, kłamiąc, od faszystów, a jak teraz potrzeba głosów to lukrują do mdłości, Trzask chce iść nawet w Marszu Niepodległości XDDD
  -manipulacje w tvp za czasów ich rządów (np. marsz niepodległości niby 40 tysięcy ludzi i marsz Komora praktycznie tyle samo, a z helikoptera parę osób idzie)
  -pachołki Angeli i Sorosa, możliwe, że też gr Bilderberga (Sikorski tam za lokaja robił)
  -klęcznik przed Niemcami i Izraelem oraz Brukselą, głupia (dlaczego?) uległość przed Rosją
  -tylko udają liberałów gospodarczych, za ich rządów zwiększono lub wprowadzono ponad 20 podatków
  -tworzyli buble prawne. Np. ustawa śmieciowa, afery z przepuszczaniem kasy, aż się na cmentarzach spotykali, 3 razy stadion otwierany, firmy budujące drogi padają pomimo, że kasa jest (sytuacja przed Euro 2012)
  -przechodzą do PiS i zabierają ludzi z PiS (brak kręgosłupa Ideologicznego)
  -wydawanie kasy na szkolenia antify, jawne wspieranie antify i tęczowych podczas marszów prawicowych, prowokowanie bijatyk na marszach niepodległości (taśmy z Sienkiewiczem, czy nagrania z prowokacjami, które nawet pyta wychwyciła)
  -zajmowanie się głupotami zamiast poważnymi sprawami (tramwaje lgbt, wprowadzanie tęczowych do szkół itd.)
  -po latach Rafał zrobił coming out i nieśmiało przebąkuje o poglądach prawicowych
  -ogólna promocja lgbt i tęczowych (plus ostatecznie koalicjantowi PO Rabiejowi się wymknęło o co chodzi)
  -promocja multikulti (oni nas ubogacą – poseł Mucha), chęć sprowadzania mas imigrantów
  -obiecanki bez pokrycia, druga Irlandia, ludzie będą wracać z emigracji, 3x15 itd.
  -angażowanie emocjonalne grup swoich wyborców i napuszczanie ich na inne grupy, farmy trolli (w ratuszu) i opłaceni klakierzy
  -używanie instytucji państwowych do walki politycznej (np. cyrki z sądami, policja przeciwko protestom nieagresywnym, działanie skarbówki i wszelkich kontroli)
  -milczą bardzo dziwnie w przypadku 447, a powinni tym grzać w PiS
  -zadłużali ciągle kraj gdy byli u koryta (w sumie od czasów Leszka Milera jest regularnie zadłużany)
  -Morawiecki jedną z głównych postaci
  -cyrki z OFE
  -ładowanie pieniędzy w projekty wojskowe, w efekcie prac, nawet podwozie pęka mające być do czołgu
  -poparcie od celebrytów i ludzi sztuki oderwanych od rzeczywistości -> kopalnie żartu i memów
  -brak reformy telewizji i abonamentu (sam Tusk mówił o likwidacji abonamentu)
  -nie potrafią kupić helikopterów dla wojska
  -cyrki w obozie w Oświęcimiu
  -ciągły program rodzina i przyjaciele na swoim, i my nie ruszamy waszych i wy nie ruszacie naszych
  -słomiane inwestycje, dla znajomych królika (np. elektrownia atomowa, spółka euro 2012 do zarządzania turniejem, działała wiele lat po zakończeniu Euro)
  -umowa gazowa z Rosją (aż się w UE pukali w głowę i pytali cośmy podpisali)
  -brak skutecznych działań w celu poprawy działania służby zdrowia, ZUS, sądownictwa, polityki fiskalnej, energetyki, górnictwa, melioracji, zanieczyszczenia powietrza itd.
  -raczej kosmopolici
  -korporacjonizm, głównie dla firm z państw z punktu o klęcznikach, naturalnie Bruksela robi za reprezentanta głównych graczy UE
  -ludzie masowo jadą za granicę za chlebem
  -ciągły rozrost biurokracji państwowej do chorych rozmiarów
  -zabawa molochami państwowymi
  - bardziej opłaca się otworzyć firmę w Czechach niż u nas
  -chuj, dupa i kamieni kupa
  -za 6000 to frajerzy robią
  -brak obniżki tymczasowego VAT
  -przyznawanie profitów ze względu na płeć/upodobania seksualne
  -rodzina robiła z SB
  -donoszą na Polskę do Brukseli gdy nie idzie po ich myśli, zwolennicy nakładania sankcji na własny kraj i własnych obywateli, skarżenie wszędzie na własny kraj
  -nie weźmie udziału w debacie jak drugi tego nie zrobi, a jak drugi chce debaty to telewizja nie odpowiednia
  -po co lotnisko w Polsce jak jest w Berlinie, po co przekop mierzei skoro Rosjanie mogą nas blokować
  -dopłaty do zagranicznych korporacji
  -potrafią spierd…lić nawet państwowy moloch który działa z państwowej kasy, złe decyzje i inwestycje molochów na świecie
  -brak restrukturyzacji, oddawanie za bezcen, brak odpowiedniego zarządzania i procedur, kolesiostwo -> upadki stoczni, cukrowni, kopalni (lub debilne do nich dopłaty), problemy rolnictwa, chęć sprzedaży Lotosu za mniej niż przeznaczono na remont rafinerii, próby uwalenia LOTu by niemiaszki przejęły
  -środowisko PO mówiło, że nie ma nic gorszego niż Konfederacja, przecież chcieli zdelegalizować elementy wchodzące w skład Konfy pod pozorem walki z nazizmem
  -ślepo wykonują wolę UE
  -brak reakcji gdy w parlamencie UE szkalują Polaków i wyzywają od nazistów
  -głosowanie za acta2 i cenzurą internetu
  -nakręcają emocjonalnie swoje środowisko, tworząc fanatyków atakujących fizycznie lub niszczących mienie ludzi którzy nie zgadzają się z ich poglądami
  -przechowalnia dla ludzi z PZPR, jednocześnie deklarują odcięcie się od czasów komuny
  -wierchuszka partyjna brała udział w obradach okrągłego stołu
  -debilne biznesy z Ukrainą – pożyczka na wieczne nieoddanie, kasa dla nich na rozwój konkurencji dla naszych firm, dopłaty do ich dróg
  -izraelskie wycieczki wożą się z obstawą z bronią, traktując Polaków jak ludzi V kategorii i wcale się z tym nie kryją, władza nic z tym nie robi
  -nic nie zrobili z pedofilią wśród tęczowych i celebrytów (tak by było po równo), w sumie z pedofilią w kościele też nic nie zrobili
  -robią za antyklerykałów, a w kościele przed duchownymi klękali aż miło, jednocześnie wielu z nich to moralnie niscy ludzie wręcz degeneraci (Mucha zostawiła własne dzieci dla kariery w polityce, Nitras (chyba razem z Nowacką) śmiał się z biednych ludzi pod sklepem i jeszcze to nagrał)
  -za ich czasów więźniowie mieli lepiej w pudle, niż ludzie w szpitalach czy dzieci w szkole
  -seryjny samobójca ma wiele pracy
  -współpraca ze skompromitowanym KODem i ObywatelamiPRL, dążenie do zamieszek przez te ugrupowania i destabilizacji państwa (fundacja od Kramków z tą z Ukrainy)
  -wykorzystywanie zindoktrynowanych tęczowych dzieciaków, które jeszcze nawet nie były w pierwszej pracy
  -myślą, że wyborcy Konfederacji są debilami, i jak nas pościemniają tak jak swój elektorat to bez mózgowo ich poprzemy (a wg badań, wyszło, że w sytuacji gdyby w II turze był Bosak zamiast Rafała, to lewica, tęczowi itd. głosowali by na Dudę)
  -wszyscy jesteśmy równi, chyba, że się z nami nie zgadzasz lub masz przeciwne poglądy, to ci prawa ograniczymy
  -jako prezydent (miasta) pokazał, że jest nieudolny
  -cyrki ze Smoleńskiem (mniejsze niż od drugiej strony sporu politycznego, jednak wypadałoby zachować takt, a nie zawsze tak było, przy takiej tragedii, Schetyna na taśmach o ile pamiętam: też potrzebujemy zmarłego (do cyrku na grobach w polityce))
  -na informacje o tym, że pieniądze z budżetu parują, mieli wywalone (karuzele vatowskie itd.)
  -rozrost ilości wojskowych za biurkiem do absurdalnych rozmiarów, cyrki z ówczesnymi terytorialsami (przyuczani do rozwijania kabli, węży, rur itd.), planowanie działań wojska na max 3 tygodnie walki, bo później uratują nas sojusznicy (Komorowski; a w tym samym czasie były badania w Niemczech, ilu ludzi chce walczyć za sąsiadów, to wyszło, że za nas prawie nikt)
  -sędziowie TK orzekali we własnej sprawie, i w sumie byli na wiecach politycznych, a ta strona sporu niby promuje by TK był apolityczny
  -zakaz fajerwerków w sylwestra XD ale jak grał WOŚP to spoko, już można
  -Sikorski wprasza się niekulturalnie na konferencję Konfederacji, przeszkadza, przerywa, dogaduje; to nie są standardy polityka z klasą, raczej menela spod budki z piwem
  -w wyniku cyrków ze śmieciami nadchodzi plaga szczurów w Warszawie, już podobno jest 3 razy tyle ile wynosi limit na miasto tej wielkości.
  -wywaliło Trzaskowiankę do Wisły, a władze cicho siedzą; w nadziei, że zleci cała i spłynie?
  -środowisko Rafała skołowało na ministra finansów kolesia z WB, po uniwerku dla socjalistów finansowych, w efekcie krzywa Rostowskiego, i deflacja która z rozrzutu między zarobkami ludzi a cenami w sklepach.

  #konfederacja
  #4konserwy #polityka
  pokaż całość

  •  

   @Hitmanq: Przeczytałem pierwszą linijkę i dalej mi się nie chce.
   Na czym polega ten cyt. absurdalny wzrost podatków skoro nawet Centrum im. Adama Smitha (bynajmniej dalekie poglądami od PiSu) podaje, że obciążenia podatkowe za rządów PiSu są takie same jak za poprzedników, a nawet trochę niższe. W ogóle z danych CASE wynika, że trzy lata z najniższymi obciążeniami podatkowymi w historii III RP wypadły na trzy ostatnie lata rządów PiS.
   Dalej piszesz chory wzrost inflacji - podczas gdy realnie, poza dwoma miesiącami tego roku inflacja była poniżej górnej granicy celu inflacyjnego, a przez znaczny okres rządów PiS była poniżej dolnej granicy. Już nie wspominając o tym, że przy tak szybkim wzroście wynagrodzeń jaki mieliśmy w ostatnich latach (rzędu ok 7% rocznie) taka inflacja była w gruncie rzeczy zaskakująco niska.
   Dalej piszesz o zadłużaniu państwa - tymczasem dług publiczny jako % PKB za rządów PiS nam znacząco spadł, co było wynikiem niskich deficytów budżetowych połączonych z wyższym niż zakładane tempem wzrostu gospodarczego. Trzy najniższe deficyty budżetowe w historii III RP zdarzyły się w ostatnich 3 latach.
   Dalej nie chce mi się nawet komentować, bo to - bez urazy - raczej zbiór haseł niż faktów.
   pokaż całość

  •  

   @Hitmanq: Odpiszę bardzo na szybko...
   1. Metodologia GUS opiera się standardach wyznaczonych przez eurostat i wygląda podobnie we wszystkich państwach UE. Koszyk dóbr i usług konsumpcyjnych jest tworzony na bazie corocznego badania struktury wydatków konsumpcyjnych ok. 40 tyś reprezentatywnych gospodarstw domowych. Na podstawie tego tworzone są wagi częściowe pozycji znajdujących się w koszyku. Następnie w kilku tysiącach punktów sprzedaży GUS zbiera co miesiąc dane dotyczące tysięcy cen poszczególnych towarów. Wyjątkiem są warzywa i owoce (dwa razy w miesiącu) i ceny paliw (co dzień). Nie twierdzę, że nie można tym delikatnie manipulować, ale na prawdę możliwości takiej manipulacji są ograniczone, a dwa jeśli już ktoś wytacza takie działa to powinien powoływać się na konkretne dane.
   2. To nie jest kwestia samej szkoły ekonomii, po prostu paradygmat działania banków centralnych opiera się o założenia monetaryzmu. Banki centralne ustalają cel inflacyjny i starają trzymać inflację w korytarzu który on wyznacza. W większości państw zachodnich cel inflacyjny ustalany jest na poziomie 2,5% z możliwym odchyleniem +-1%, czyli inflacja w granicach 1,5%-3,5% jest ok. Szczególnie jeśli ten wzrost inflacji jest wolniejszy niż wzrost gospodarczy, oraz wzrost wynagrodzeń (w Polsce w ostatnich latach odpowiednio ok 4,5% wzrostu rocznie, i ok. 7% wzrostu wynagrodzeń). Co do szkół ekonomicznych, to nikt poza może szkołą austriacką - która jest mało istotną heterodoksją w ramach ekonomii, o bardzo anachronicznym stosunku do znacznej części współczesnej ekonomii - nie postuluje celu inflacyjnego na poziomie 0%.
   3. Inflacja na poziomie 0% jest niekorzystna dla gospodarki, bo powoduje przestoje po stronie popytu i pogłębia ewentualną recesję. Dlatego banki centralne ustalają cele inflacyjne powyżej zera - bo niewielka inflacja tzw. mild inflation mówiąc potocznie naoliwia gospodarkę. Ludzie widząc, że ceny delikatnie rosną z roku na rok, nie wstrzymują się z konsumpcją, dzięki czemu cyrkulacja pieniądza przebiega szybciej, a za tym generowany jest wyższy wzrost gospodarczy.
   4. Inflacja jest wyższa w okresach dynamicznego wzrostu gospodarczego, dlatego, że wraz ze wzrostem gospodarczym, wzrastają wynagrodzenia, a wzrost wynagrodzeń napędza wzrost kosztów produkcji i cen usług. Ponieważ koszty produkcji wzrastają to rośnie cena towarów i usług, a co za tym inflacja. I odwrotnie w trakcie recesji gospodarczej.
   5. Inflację w ramach monetaryzmu powinna być zbijana tylko wtedy, gdy przekracza znacznie górną granicę celu inflacyjnego, i nie jest prognozowany jej spadek w perspektywie średnio-okresowej. Jeśli tak jest bank centralny podwyższa wtedy stopy procentowe, co ogranicza akcję kredytową banków (kredyt staje się droższy) i stopniowo zbija inflację.
   6. W obecnym roku inflacja akurat była wysoka (do czasu koronawirusa), z kilku różnych powodów np. w poprzednich latach infalcja była niespodziewanie niska i nastąpiło jej przesunięcie w czasie, wysokie ceny żywności na rynkach, wzrost cen energii wynikający z pakietu klimatycznego i kilka innych. Nie chcę rozwijać, żeby komentarz nie był za długi.
   7. Gdybyś chciał sprawdzić jak wygląda wskaźnik inflacji lub inne wskaźniki możesz wejść np. https://tradingeconomics.com/poland/core-inflation-rate
   Jeśli chcesz sprawdzić jak wygląda wzrost inflacji z rozbiciem na konkretne produkty lub grupy produktów to możesz taką informację znaleźć na eurostacie, z tym że nie chce mi się na szybko teraz tego szukać.
   Pozdrawiam.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  XD

  #wybory

  źródło: 107662470_3160666027289142_3180912886192881272_o.jpg

 •  

  Skąd brejza ma hajs na te wszystkie trolle xD
  #wybory #bekazlewactwa #bekazpodludzi #4konserwy

  źródło: neurosra.png

 •  

  Kiedyś myślałem, że gimnazja to była skrajna patologia. Później trafiłem na wykop...
  #4konserwy #bekazlewactwa #wybory

  źródło: wykop.png

 •  

  Właśnie przeczytałem tekst red. Michała Sutowskiego z krytyki politycznej. Tak tej samej komunizującej krytyki politycznej, która np. zapraszała niemieckich antyfaszystów na marsz niepodległości aby leczyli kastetami (znalezionymi przez policję w siedzibie krytyki politycznej) polskich uczestników marszu niepodległości. Otóż red. Michał Sutowski z komunizującej krytyki politycznej twierdzi, że konfederacja powinna (razem ze skrajną lewicą) zagłosować na trzaskowskiego, bo w kwestiach gospodarczych wiele ich łaczy. Pomijam już tutaj absrudalność tego argumentu, bo np. obciążenia podatkowe były za czasów po takie same, a właściwie nawet trochę wyższe niż za obecnego rządu PiS (wyliczenia Centrum im. Adama Smitha) czy to, że koszt wydatków na realizację programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego jest mniej więcej taki sam jak prezydenta Andrzeja Dudy. Zamiast tego zostawię tylko cytat z Pana red. Sutowskiego z 5 marca 2017 roku.

  JKM zagra rolę wschodnioeuropejskiej małpy, którą holenderskie, francuskie czy włoskie lewica i centrum bawić i straszyć będą wyborcę-obywatela „cywilizowanego świata”.

  Czy Korwin-Mikke cierpi na zwapnienie mózgu albo inną straszną chorobę, która w którymś momencie odbiera człowiekowi zdolność sensownego odbioru rzeczywistości?

  #wybory #konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika przegryw_przegryw

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)