Legia Legią, Craxa Craxą, ale grali też dzisiaj Polacy:

- Wilczek Kamil - 2 gole, 90 minut - Brondby 4:1 Inter TUrku (I runda eliminacji Ligi Europy)
- Wrzesiński Jakub - 90 minut - Siroki 1:2 Almaty (I runda eliminacji Ligi Europy)
- Piotrowski Jakub - gol - Genk 4: 1 Maccabi Tel Aviv (sparing)

Swój mecz grała też Fortuna Dusseldorf, ale Kownacki nie był nawet na ławce rezerwowych.

#pilkanozna #nasizagranica
W październiku zeszłego roku przeprowadziłem ankietę na temat tego ile goli strzelą Polacy w ligach TOP5. Strzelili 85 bramek - wynik ten mieści się w przedziale, który zaznaczyło 4% głosujących. Aż 73% ankietowanych podało wynik niższy od rzeczywistego (mniej niż 80 goli), jedynie 23% glosujących obstawiało więcej niż 90 goli.

Straszny i nieuzasadniony pesymizm zwłaszcza, ze w momencie pojawienia się ankiety statystyki te w przeliczeniu na mecz wyglądały jeszcze lepiej niż na
w.....d - W październiku zeszłego roku przeprowadziłem ankietę na temat tego ile goli...

Polacy, którzy będą grali w #seriea w sezonie 19/20. Czy o kimś zapomniałem?

Teodorczyk 1

Cóż. Milik i Stępińskiego względnie dobrze wytypowałem. Po Piątku nie spodziewałem się aż takiego wystrzału. Liczyłem, że Teodorczyk jednak odpali w Serie A. Ach, nadzieję okazały się złudne. No niestety Kownaś również nie odpalił. Chociaż druga runda, już w Bundeslidze, pokazała, że jednak nie jest to do końca stracony talent
@Luca199491: i pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu taki Wilczek miałby z miejsca zapewniony fejm w gazetach i telewizji. Pamiętam tą posuchę, jak wszyscy ekscytowali się, bo taki Żurawski strzelał gole dla Celticu.

A obecnie mamy problem bogactwa, Lewandowski szczela, Milik szczela, Piątek szczela. Jak dobrze pójdą dalsze etapy karier Arkadiusza i Krzysztofa to będzie miodzio.
Analiza powołań do reprezentacji na mecz z Czechami i Portugalią

NAPASTNICY

Robert Lewandowski (30 lat) [klub: Bayern]: rozegranych spotkań 6 z 7 (533 minuty), średnia ocen: 7.89
Bundesliga: Dortmund 3-2 Bayern (90 minut i DWA GOLE) | Ocena 7.71
Liga Mistrzów: Bayern 2-0 AEK (90 minut i DWA GOLE) | Ocena 8.77 ★
Bundesliga: Bayern 1-1 Freiburg (90 minut) | Ocena 6.0
Puchar Niemiec: Rodinghausen 1-2 Bayern (na ławce)
Bundesliga:

POMOCNICY

Jakub Błaszczykowski (32 lata) [klub: Wolfsburg]: rozegranych spotkań 0 z 5 (0 minut)
Bundesliga: Hannover 2-1 Wolfsburg (poza składem)
Bundesliga: Wolfsburg 0-1 Dortmund (poza składem)
Puchar Niemiec: Hannover 0-2 Wolfsburg (poza składem)
Bundesliga: Dusseldorf 0-3 Wolfsburg (poza składem)
Bundesliga: Wolfsburg 1-3 Bayern (poza składem)

Przemysław Frankowski (23 lata) [klub: Jagiellonia]: rozegranych spotkań 5 z 5 (450 minut + 30 minut dogrywki)

OBROŃCY

Jan Bednarek (22 lata) [klub: Southampton]: rozegranych spotkań 0 z 4 (0 minut)
Premier League: Southampton 1-1 Watford (poza składem)
Premier League: Manchester City 6-1 Southampton (poza składem)
Premier League: Southampton 0-0 Newcastle (poza składem)
Premier League: Bournemouth 0-0 Southampton (poza składem)

Bartosz Bereszyński (26 lat) [klub: Sampdoria]: rozegranych spotkań 4 z 4 (360) minut), średnia ocen: 6.7
Serie A: AS
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luca199491: kurde ( ͡° ʖ̯ ͡°) w ogóle trochę nam się obrona sypie, Kędziora mógłby grać na lewej, chyba kiedyś tam już występował, Bereszynski oczywiście prawa, ale środek znów w dupie

BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański (33 lata) [klub: West Ham]: ilość rozegranych spotkań 4 z 5 (360 minut)
Premier League: Huddersfield 1-1 West Ham (90 minut) | Ocena 7.7
Premier League: West Ham 4-2 Burnley (90 minut) | Ocena 6.05
Puchar Ligi Angielskiej: West Ham 1-3 Tottenham - na ławce.
Premier League: Leicester 1-1 West Ham (90 minut) | Ocena 7.81
Premier League: West
Podsumowanie gry Polaków w dniu [2018-11-09], [2018-11-10]:
Dzisiaj wyjątkowo bez ocen, jeśli ktoś jest ciekawy jak spisywali się nasi piłkarze, to polecam stronę whoscored.com ,która w bardzo rzetelny sposób wystawia oceny :)

Bramkarze
Bartłomiej Drągowski (21 lat) [klub: Fiorentina]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
Wynik spotkania: Frosinone 1-1 Fiorentina | Serie A (Włochy)

Łukasz Fabiański (33 lata) [klub: West Ham]: rozegrał 90 minut.
Wynik spotkania: Huddersfield 1-1 West Ham | Premier
Podsumowanie ostatniej kolejki Ligi Mistrzów i Ligi Europy [2018-11-06], [2018-11-07] i [2018-11-08]:

Bramkarze
Wojciech Szczęsny (28 lat) [klub: Juventus]: rozegrał 90 minut. | Ocena 6.2
Wynik spotkania: Juventus 1-2 Manchester Utd | Liga Mistrzów (Grupa H)

Obrońcy
Kamil Glik (30 lat) [klub: Monaco]: rozegrał 75 minut. | Ocena 6.1
Wynik spotkania: Monaco 0-4 Club Brugge | Liga Mistrzów (Grupa A)

Łukasz Piszczek (33 lata) [klub: Borussia Dortmund]: rozegrał 90 minut. | Ocena
@SirMattBusby: Jeśli chodzi o ocenę, to jest z portalu whoscored.com (będę dopisywać w kolejnych rozpiskach), a co do mojej oceny, to w dalszym ciągu uważam, że Juve dla Wojtka to za wysokie progi - nie pasuje mi tam, podobnie jak w reprezentacji :)
Podsumowanie gry Polaków w dniu [2018-11-02], [2018-11-03]:

Bramkarze
Artur Boruc (38 lat) [klub: Bournemouth]: spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
Wynik spotkania: Bournemouth 1-2 Manchester United | Premier League (Anglia)

Łukasz Fabiański (33 lata) [klub: West Ham]: rozegrał 90 minut. | Ocena 6.1
Wynik spotkania: West Ham 4-2 Burnley | Premier League (Anglia)

Wynik spotkania: Fiorentina 1-1 Roma | Serie