Wpis z mikrobloga

Moze mi ktos wytlumaczyc pot odds w #poker ?

W tym przykladzie na stronie jest flush draw, no i niby possible reward to $10, ryzykujemy $2, i "on average, you will win $0.40 every time", ale przeciez w tych obliczeniach nie wzieli w ogole pod uwage tego, ze przeciwnik tez moze miec flusha i tak naprawde srednia wygrana bedzie mniejsza niz te 40 centow. Inaczej mowiac, w obliczeniach zalozyli, ze majac flusha na pewno wygramy handa.

Nie rozumiem tez "poker odds chart", a konkretniej sposobu liczenia. Na przyklad backdoor flush draw:

w tabelce jest 46:1 ze np z flopa dostaniemy go na turnie i 22.5:1 dla flop-river

ja obliczylbym to w ten sposob:

dla flop-turn: 11/47=23%~~3:1

flop-river: 11/47*10/46=5%=19:1

Wyjasnijcie mi jak oni to licza.

http://www.pokerstrategy.com/strategy/others/2279/1/
  • 6
@rax94: co do tego przykładu to jest w uproszczeniu podane, równie dobrze może w tym przykładzie spaść 8 na turnie z która wygrasz

z tym backdoor flush drawem to nie rozumiem tej tabelki do końca :D przecież nie można dostać backdoor flush drawa w jednej karcie więc nie mam pojęcia skąd im tam wyszła jakaś wartość, dla flop-river jest dobrze podane
@rax94: no ale bez uproszczeń to nic nie policzysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba, że znasz karty przeciwnika :D o to chodzi, żeby oceniać prawdopodobieństwo na podstawie przypisanego przeciwnikowi range'u.