Wpis z mikrobloga

Cytat z opinii biegłych religioznawców na temat Kościoła Latającego Potwora Spaghetti:

Przede wszystkim jednak, musi pojawić się refleksja natury zasadniczej: czy jest możliwe, aby jakaś grupa ludzi w miarę rozsądnych i w miarę wykształconych w sposób poważny traktowała tezę, iż w rzeczywistości istnieje Latający Potwór Spaghetti, który stworzył wszechświat, jest wszechmogący i wszechwiedzący.


#hipokryzja #bekazkatoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) #fsm #latajacypotworspaghetti

źrodlo
  • 33
@besiaczek: @looklikelance:

#hipokryzja #bekazkatoli


A Instytut Religioznawstwa Wydziału Filozoficznego to tylko katole? Drugi tag powinien brzmieć #gimboateizm, pierwszy się zgadza.

Generalnie nie ogarniam tego fanatyzmu FSM. Jeśli dana struktura czy organizacja stara się negować coś to samo nie powinno się tym określać, a tak właśnie robi ten twór.
@besiaczek: @michalkosecki: problem jest chyba taki, że większość religii które bada ten instytut były kształtowane setki/dziesiątki lat i mają historię. A można założyć, że jest religia 'nowa' która odbiega od tych starych. W ten sposób jakby stara metodologia nie nadążała za nowościa. O ile można mówić o metodologii w takiej nauce jak teologia/religioznastwo. Bo oprócz historii reszta jest bardzo chwiejna. Dlatego troche wychodzą dziwne, pełne hipokryzji argumenty przeciw spaghetti.
@MasterSoundBlaster: Osobiście nie wiem czy istnieje coś takiego jak negowanie zasadności istnienia tworów religijnych w pastafarianizmie i nie spotkałem się z czymś takim. Możesz dać jakiś link lub wypowiedź, bo nie wiem jak się do tego odnieść?