Wpis z mikrobloga

Jestę Górnikę

#kghm

Powiem tak: po 3 godzinach wycieczki - już wiem dlaczego jest to zawód uprzywilejowany... Gorąco jak w saunie - niby jest ograniczenie do 28*C, ale było o wiele więcej +duża wilgotność.

Jedna osoba zemdlała - Większość miała chwilę wątpliwości, a tylko chodziliśmy i oglądaliśmy co dopiero jakby pracować tam przez 8h :) Dodatkowo kamyczki posypały mi się na głowę i myślałam, że zejdę na zawał z myślą przysypania mnie przez 1,2km ziemi :D

Brud, smród, ciasno, ciemno i inne takie :D

Momentami wody i błota tyle, ze prawie przelewało się przez kalosze...

Zdjęcie na czystej komorze mechanicznej :)

#debiljez

W porównaniu do huty to cud, miód i orzeszki :D chociaż i to ma swoje wady :)

Całość odbieram pozytywnie - warto zobaczyć coś takiego :)
zdechly_jez - Jestę Górnikę 

#kghm 

Powiem tak: po 3 godzinach wycieczki - już wiem...

źródło: comment_lDBtjfCu6b0DglXLY9eliWJjxxERgnAu.jpg

Pobierz
  • 33
@FilozofujacaCalka: a w sumie racja :D ale cenzurowałam siostrę to siebie przy okazji z przyzwyczajenia :D

@pawel22: masz z tym zawodem jakiekolwiek doświadczenia, ze wiesz?

wymieniać można by było długo -

jeżeli ktoś ma wygodną posadkę to jasne warunki piękne, bo nie zajmuje się czarną robotą, ale zwykły robol czołga się po ziemi(w małych wyrwach w ścianach) aby kable poprzeciągać(np. elektrycy), żeby załączyć pompę wodną wchodzi się po pas do
@pawel22: to się wzięło akurat od Giermka - lubił górników i tak już zostało.

Ale.. kurczę.. trzeba zjechać zobaczyć i wtedy trochę się rozumie :)

@Bajo121: Jasne.. po co eksploatować własne złoża jak można kupić od kogoś innego, a potem ktoś się wypina i dupa(np. tak jak teraz Rosja)...

Nie chce nic mówić, ale górnicy(od kilku lat) mają dobre wykształcenie, bo żeby się tam dostać trzeba mieć zajebiste plecy albo