Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przydarzyła mi się sytuacja, dzięki której utwierdziłam się, że: Mężczyźni! Jesteście nam potrzebni!

Zwykła codzienna sytuacja, która może zdarzyć się każdemu - razem z moją przyjaciółką złapałyśmy gumę na drodze. Na samochodach znam się lepiej niż wielu facetów. Ale co z tego? Zmiana koła nie jest wielką filozofią. Wiem gdzie jest koło zapasowe, co to jest i do czego służy lewarek (uwierzcie mi #niebieskiepaski, że dla niektórych #rozowepaski to czarna magia) ... ale i tak nie dałyśmy rady. Dlaczego? Bo za cholerę nawet jednej śruby nie dałyśmy rady odkręcić. Po prostu nie miałyśmy siły. Oczywiście nie obyło się bez interwencji #niebieskipasek.

I co na to wszystkie kobiety, które twierdzą, że faceci nie są im do niczego potrzebni?


Nawet koła nie damy rady bez Was zmienić.

#oswiadczenie #truestory trochę #tfwnobf
  • 51
I co na to wszystkie kobiety, które twierdzą, że faceci nie są im do niczego potrzebni?


@nika03: są faceci, którzy też uważają, że kobiety są do niczego ale tutaj nie usłyszysz dobrego słowa. Z resztą, tak twierdzą ci ktorych ktoś skrzywdził. Nikt normalny tak nie generalizuje.
Albo wydłużyć dźwignię np zakładając na koniec klucza rurkę :D

W fizycznej robocie się właśnie nauczyłem, żeby możliwie jak najmniej fizycznie robić. Zawsze jak jakiś problem był i my młode podloty się siłowaliśmy z jakimś gównem to podchodził pan Staszek i mówił "czekaj, zostaw, choć pomyślimy" no i wymyślał jak by tu zrobić a się nie narobić.

@yasmine:
@nika03: Generalnie nie jest potrzebna do zakręcenia śruby jakaś nadludzka siła - 110Nm w zupełności starczy, a z tym to sobie raczej kobieta poradzi by odkręcić. Pewnie jakiś #niebieskipasek ci dowalił te koła na chama, coś jak faceci zakręcający mocno słoiki po kłótni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nika03: stajesz na kluczu i idzie. jak nie idzie to mozesz na niego lekko skoczyc i wtedy juz musi pojsc.

@klokupk: kluczem dynamometrycznym to mozesz sobie sloiki odkrecac a nie sruby w kolach :)
@Kaplanka: niee? To w ramach atrakcji zapraszam do wymiany koła w ciężarówce :) A tak poważnie kiedyś w osobówce tak mi sie tylne koła zapiekły że młotem pół godziny napierdzielałem i noe szło odkręcić :)
@Luka_Wars: Dzięki cumplu za radę, bo do tej pory myślałam, że to najlpierw podnosisz auto na lewarku, zakładasz klucz na śrubę, skaczesz po nim całym ciężarem i patrzysz jak fura Ci się spierdziela i wgniata próg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vin42: Od tej pory będę woziła taki sprzęt w bagażniku, może się przydać :P
stajesz na kluczu i idzie. jak nie idzie to mozesz na niego lekko skoczyc i wtedy juz musi pojsc.


@Maarek: Jeśli przykręcali w warsztacie, to choćbym skakał po nim, mając 90kg, to nie puści.
@nika03: Przykręcałaś sama, czy mechanicy w warsztacie automatem?

Wóź przy sobie metalową rurę jako przedłużkę na klucz. Klucz nie może być dłuższy, bo musi się też obrócić bez zawadzania o ziemię.

Mam 90kg, ale znam ten problem.
@Kaplanka: bywa tragicznie to fakt :)

@nika03: pamiętaj ze taka rura może też spełniać funkcje obronne bo dzisiaj to nie wiadomo na kogo trafisz na drodze :). Szczególnie kurierzy jeżdżą jak wariaci :((