Wpis z mikrobloga

#za1zl #bzwbk #kartainternetowa #platnosci #bank #wbk #wtf

Zablokowali mi kartę internetową nic mi o tym nie mówiąc. Zorientowałem się dopiero jak nie przechodziła mi transakcja w sklepie internetowym decathlonu. Tak po prostu, bez ostrzeżenia zablokowali mi kartę INTERNETOWĄ. Napisałem co jest grane i dostałem w odpowiedzi:

Witam,

W celu odblokowania karty, uprzejmie prosimy o pisemne wyjaśnienie charakteru transakcji i źródeł pochodzenia środków, którymi zasilany jest rachunek karty prepaid. Prosimy wyjaśnić tytuły wpłat oraz dane odbiorcy na które kierowany jest przelew przychodzący.

Proszę również dołączyć dane osobowe (imię, nazwisko, nr dokumentu stwierdzającego tożsamość, obywatelstwo) oraz kserokopię dokumentu tożsamości, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez notariusza lub podmiot świadczący usługi finansowe (np. Bank mający siedzibę na terytorium Unii Europejskiej lub w państwach równoważnych: Stany Zjednoczone Ameryki).

#!$%@? ich obchodzi skąd mam 100 zł? Ich chyba kompletnie #!$%@?ło w tym banku. Przecież to jest zwykła karta doładowująca. Równie dobrze mogliby zablokować mi kartę sim w telefonie bo za dużo dzwonię, no #!$%@? litości. Jeszcze mam pisemnie się tłumaczyć, no #!$%@?. Na karcie zostało mi 60 zł a wykupienie środków kosztuje 15 zł.

Chyba im odpiszę że 100 zł znalazłem na ulicy i przelewam losowym osobom.

@Lanc i co robisz z tą kartą w końcu?
  • 28
@Krs90: ja już wczoraj byłem w banku i tak jak pisałem zostałem poinformowany, że karty się NIE DA ODBLOKOWAĆ. Z tego co piszesz jednak się da -.-' W każdym razie babka mi powiedziała, żebym środki wykupił, najlepiej na miejscu, co też uczyniłem korzystając ze smartphone, a ona w tym czasie ogarnęła reklamację na tą kwotę 15 zł. Ale czy reklamację uznają to nie mam pojęcia (mają na rozpatrzenie 30 dni). Do
@Krs90: pytanie z innej beczki. Hajs ktory przelewales na ta karte byl z karty na te same dane osobowe? Zastanawia mnie po prostu czemu tak wyrywkowo blokowane sa te karty:/ I w tym momencie nic innego do glowy mi nie przychodzi. A to co ci napisali w mailu to jest smiech na sali, jaja sobie robia z kli3ntow, ale przynajmniej dzieki temu wiem, ze od bzwbk bede sie trzymal daleko...
@Lanc: Nie no ale jebłem z tego. #!$%@? czuje się jakbym finansował jakąś organizację terrorystyczną i muszę się tłumaczyć z tego. No #!$%@?.

@matejko2405: Hajs na kartę był przelewany z konta bankowego na te same dane :)

Odpisze im że znalazłem 50 zł na ulicy i wysyłam losowym osobom :D
@sebobik: myślę, że minimum kilkanaście negatywów by poleciało, a jak ktoś przeczytałby tam, że bank blokuję karty ot tak i zmusza do zapłaty haraczu w kwocie 15zł to zastanowi się 2x nad zakupem ( ͡° ͜ʖ ͡°)