Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=fJlgDIO3oL8

Wow, wiedzieliście, że odpowiednie wykorzystanie czujników w iPhone (mikrofon, akcelerometr), może zostać wykorzystane do śledzenia magnesu zarówno w 2D jak i 3D? Chylę czoła przed pomysłowością tego programisty. Teraz tylko czekać na wysyp aplikacji na podstawie jego biblioteki.

#ciekawostki #iphone #programowanie #objectvec #mobile
Pobierz
źródło: comment_nP7mZy2HDqxhgTr6yNfXa6N2Qx73qA06.jpg
  • 21
@BolaMniePlecy: no tak, tylko tam masz zamiast 1 stopnia siły nacisku (jest nacisk, albo go nie ma) setki stopni, nie mówiąc już o zupełnie innej precyzji działania w przeciwieństwie do machania takim magnesikiem, zapewne po kilkunastu centymetrach traci jakąkolwiek precyzję. Fajna zabawka dla dziecka owszem, ale na pewno nie narzędzie dla profesjonalisty.
@Kacc: na prawdę nie widzisz w tym potencjału? kładziesz przed kartką moduł do długopisu który ma wbudowany magnesik, może nawet być jeszcze bardziej rozbudowany o żyroskop i kompas czy coś tam dla większej dokładności. jak widać na filmiku potrafi widzieć ruchy w 3d więc teza o nacisku odpada. ja myślę że po odpowiednim doszlifowaniu, dobraniu komponentów i napisaniu tego pod rysowanie będzie to lepsze niż te tablety.
@BolaMniePlecy: szczerze nie widzę, za dużo kombinowania wokół problemu, który jest już rozwiązany przez te tablety. Przecież i tak nie będziesz miał wrażenia pisania na kartce z tym urządzeniem, bo na końcu będzie magnes, a nie pisak + jak nawsadzasz tam tyle elementów, co mówisz + baterię do tego jakąś to już zerowe wrażenie pisania po kartce ;)

ładne, efektowne, ale raczej bez profesjonalnego zastosowania ;)
@Kacc: serio? mam długopisy w przeróżnych kształtach, a najwięcej przypominających strzykawkę. jest tam tyle miejsca że wpakował bym tam z 7 magnesów 10 żyroskopów i 5 baterii. technologia poszła do przodu i tranzystory są już dużo mniejsze niż ci się wydaje. tylko mówię, to trzeba by było zrobić pod rysowanie. no i nie wmówisz mi że tablety są super bo dla mnie nie są.
@Xayan: Niech zgadnę, info o tym, że magnetometr jest tylko w iPhonie 3GS/4 oraz iPadzie 2 znalazłeś na Safari Books Online? No to taka porada, warto sprawdzić z którego roku jest dany tekst, a ten akurat jest z 2011 roku, także nie dziwne, że innych nowszych produktów tam nie wymienili, bo zwyczajnie wtedy jeszcze nie istniały. I poza tym tekst dotyczy tylko urządzeń Apple. Obecnie magnetometr jest w każdym iPhonie począwszy