Wpis z mikrobloga

@soaringsing: Z chińczykiem już jestem na etapie "waiting refund" a paczka idzie swoją drogą, także odbiorę i dam im już te parę ełrasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się tylko czy ewentualnie z kurierem mogę się jakoś kłócić
@lycamob: To, że paczka cały czas leży w Belgii w Liege Euro Hub czy jakoś tak, w sortowni TNT i oni mi maila napisali, że €16 cła + 25 "penalty". No i mówią, że to nie oni naliczyli a urząd, a ja nie wiem czy im wierzyć, bo mało prawdopodobne mi się to wydaje
@lycamob: Myślę, że może sobie jakąś opłatę za czynności naliczyli po prostu. A co nakazuje prawo UE? €25 kary za błędną deklarację celną? Chińczyki przecież zawsze wpisują cenę kilka $, a nie słyszałem, żeby ktoś jakieś kary płacił
@lycamob: Jeśli wiesz co mówisz i rzeczywiście takie jest prawo, to nie będę się już ich czepiał, dzięki za info ;)

Swoją drogą, zdziwiłem się, że się czepili, bo to zegarek idzie. W większości ludzie zamawiają jakieś gówniane przecież za ~10$, ja zamówiłem taki za stówkę, a w deklaracji było wpisane 40, więc myślałem, że się nie przypierdzielą... Ale i tak dobrze wyszło, bo wysłałem im fakturę na 100$ z czego