Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie którym musze się podzielić. W szkole uczono nas ze starożytni byli bardzo rozwinięci, w Egipcie na hieroglifach znaleziono znane rysunek czegoś co przypomina żarówkę, dziwiono się jak można postawić tak zaawansowane jak na tamte czasy konstrukcje. Załóżmy hipotezę, że ludzie byli tak samo dobrze rozwinięci jak my w XXI wieku i nagle wydarzyło się coś (np wojna nuklearna) która to wszystko zniszczyła. Zostało na ziemi trochę ludzi którzy chcieli, jakoś ten świat odtworzyć z dostępnych dla nich materiałów, dlatego też te wszystkie ich wynalazki przypominają nasze dzisiejsze. Potem nastąpiło średniowiecze wieki ciemne i cala starożytność poszła w piz..wiekszosc wynalazków jak by została zapomniana by w przyszłości być wynalezionymi na nowo. Tak jak by komuś bardzo zależało na tym, aby zacząć wszystko na świecie po jego myśli, taki restart. Co o tym sądzicie? (odrazu mowie ze pisze na trzeźwo)
  • 25
@Jam1911: Przepraszam, się zagalopowałem z tymi dowodami. Ale jednak hipotezy też wypadałoby udowodnić bądź przynajmniej spróbować obrać jakiś kierunek.
A tutaj brakuje mi czegokolwiek oprócz ciekawego pomysłu.
@Jam1911: #!$%@?

@radomianin: byc moze nie byli technicznie rozwinieci jak my, ale czesto cos sie #!$%@? z tymi cywilizacjami, i to tak bardzo, ze niektore do dzis odkrywamy (polecam mocno kopac o piramidach w Bosni i nie dac sie zniechecic przeciwnikami). Byc moze ogowie istnieja i zsylaja na nas jakies klatwy, a byc moze po prostu najazdy innych plemion faktycznie sa tak druzgocace (niemal zawsze cywilizacje umieraly przez dzikusow). Ale
@Jam1911: ej no bo #!$%@?.
Wiem, ze powszechna smierc i syf wystepowaly w wielu miejcach i czasach, ale mowic, ze sredniowiecze to dostatni okres to #!$%@?. Dostatni dla jakiegos papiestwa czy rodziny krolewskiej, pewka. Ale globalnie, to #!$%@?.
@TrollRafal: Skrót myślowy. Żeby dowodzić tej hipotezy trzeba mieć coś co implikuje ten fakt historyczny to chyba oczywiste.
A dalej, że to niemożliwe to inna kwestia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@STA1KERpl: Polecam zagłębić się w temat. Chociażby dowiedzieć się jakie wynalazki powstały w średniowieczu. To pozytywizm i oświecenie ukształtowały nasze myślenie o średniowieczu.
Chociażby zwrot wieki ciemne jest nadmiernie używany z powodu jakoby głupoty ludzi średniowiecza.
@TrollRafal: Bingo. Ale nie lubię takiej generalizacji. Dzisiejszy humanista jest strasznie wypaczony np. nie interesuje się matematyką co byłoby dla mnie szaleństwem.

Idąc dalej to nawet trochę zabrzmiało jak obelga.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jam1911: Ciekawi kim dla Ciebie jest humanista? I dlaczego sam się za niego uważasz?

Opinie humanistom psujom debile z gimbazy i licbazy, którzy nie radzą sobie z matmą i fizyką, argumentując to byciem humanistą...

Nie potrafiłem po prostu zrozumieć jak można napisać to zdanie:

Żeby dowodzić hipotezy trzeba mieć coś co implikuje ten fakt historyczny
@TrollRafal: Wiele jest definicji humanisty. Dla mnie jest to osoba poszukująca prawdy, czasami człowiek empatyczny, człowiek który wrzuci kilka złoty dla ulicznego grajka, człowiek któremu zależy jeśli tak to mogę ująć słowami. Humanista w najszerszym słowa znaczeniu to polihistor z którym można porozmawiać na wszystkie tematy w spokojnej atmosferze przy kubku zaparzonego rumianku.
@TrollRafal: Jesteś. Każdy ma w sobie pierwiastki każdego, ważne jest tylko jak wiele i w porównaniu do czego.
Np. Einstein był przede wszystkim fizykiem, potem filozofem nauki a potem piekarzem. Na pewno bowiem ma więcej wspólnego z piekarzem niż z generałem. I tak np. Einstein nie ma w sobie prawie nic z generała.
Każdy jest i mordercą i piekarzem.