Wpis z mikrobloga

Hej Miraski, wołam wszystkich programistów 15k i innych. Sprawa wygląda tak, że już wkrótce będę stał przed wyborem kierunku studiów i uczelni, wiem że będzie to informatyka i to z pewnością na Politechnice Wrocławskiej. I w tym miejscu mam pytanie do Was (zwłaszcza do absolwentów PWr) na jakim wydziale starać się w pierwszej kolejności? Do wyboru jest Informatyka i Zarzadzanie, Elektronika i WPPT. Zielonego pojecia nie mam jakie są rzeczywiste różnice pomiędzy informatyką ma tych wydziałach, a próżno szukać informacji przez wujka Google. Zależy mi na Waszej opinii, jeśli nie możecie mi konkretnie poradzić to prosiłbym Was chociaż o wyjaśnienie różnic, bo jak dotąd nikt kogo pytałem nie potrafił tego zrobić. Z góry dziękuję (chociażby za czas poświęcony na przeczytanie tego posta ;) )

#pytanie #pomoc #programowanie

  • 21
@Kiubox: Skończyłem Informatykę na Elektronice i sobie raczej chwalę, chociaż fajerwerków nie było - przedmioty takie jak Teoria Obwodów (słynne "druty") nieco mnie bolały, ale nie było tak źle. WPPT jest dla masochistów - jeśli nie kochasz matmy i fizyki, to sobie odpuść. IZ w swoim czasie uchodził za "fabrykę klepaczy kodu" (Java) - nie wiem jak to wygląda teraz, ale parę lat temu o IZ mówiło się, że Nokia /
@Kiubox: Jak chcesz tylko programować to przedmioty elektroniczne, czy stricte matematyczne będą Ci ciążyć. Wiem to po sobie więc szedł bym na ten wydział, który oferuje jak najwięcej programowania
@Kiubox: Zależy czy jesteś ogarnięty i co chcesz w życiu robić. Jeśli uczelnia ma Ci nie przeszkadzać i wolisz kształcić się we własnym zakresie wybierz IZ. Jeśli masz pociąg do sprzętu, wolałbyś programować urządzenia , roboty itp wybierz EKA. Jeśli chciałbyś zrozumieć jak działa informatyka, zająć się optymalizacją, tworzeniem algorytmów lub bezpieczeństwem komputerowym, wybierz PPT. Znam się trochę z WPPT więc jak masz pytania to śmiało :)

edycja:
trochę więcej o
@black_janusz: Jasne, tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mnie to kręci? Pracuję z ludźmi, którzy kończyli informatykę na wydziałach typu Elektronika i Telekomunikacja, czy Automatyka i Robotyka i wszyscy jak jeden mąż narzekają na przedmioty takie jak druty czy przetwarzanie sygnałów, że im ciążyły. Ja akurat miałem styczność (lvl mgr) z wydziałem nastawionym na matmę i algorytmikę i też się męczyłem :P Sorry, ale udowadnianie matematyczne złożoności algorytmów, wyprowadzanie wzorów
@black_janusz: Z tym "rozwojem domowym" to jest dla mnie od poczatku jasne, teraz staram sie przyłożyć do matmy i fizyki żeby maturę dobrze zdać, ale generalnie staram sie przyzwyczajać do Javy, bo słyszałem że dobrze od niej zacząć. A właśnie, od jakiego języka Wy zaczynaliście, drogie mirasy?
@Kiubox: Musisz się zastanowić co chcesz po studiach robić. Chcesz iść do korpo i zarabiać 7k za klepanie kodu 8-16 idź na IZ. Chcesz się bawić sprzętem - programowanie urządzeń, sterowników, idź na WE. Chcesz opracowywać nowe algorytmy lub badać/optymalizować istniejące, czyli praca typowo naukowa idź na WPPT.

Oprócz tego co Cię interesuje pomyśl nad perspektywą zatrudnienia. O pracę najłatwiej będzie w pierwszym przypadku. Ilość ogłoszeń o programista Java/C# jest potężna.