Wpis z mikrobloga

Komunikat Biura Prasowego Partii KORWiN

Warszawa, 23.01.2015r.

Janusz Korwin-Mikke: Jesteśmy zdecydowanie przeciwni mieszaniu się w spory między obcymi państwami.

Podczas konferencji Janusz Korwin-Mikke skomentował słowa Andrzeja Dudy, który powiedział w wywiadzie dla RMF FM że „należałoby rozważyć” wysłanie polskich żołnierzy na Ukrainę. Janusz Korwin-Mikke mówił:

- Jesteśmy zdecydowanie przeciwni mieszaniu się w spory między obcymi państwami.

Jeśli wypowiedzi pana Andrzeja Dudy były konsultowane z ambasadą amerykańską, to jest objaw niebezpiecznej tendencji. Jeśli natomiast nie były konsultowane, to jest to po prostu objaw głupoty politycznej.

Janusz Korwin-Mikke, kandydat Partii KORWiN na prezydenta Rzeczypospolitej, wyraźnie zaznaczył:

- Nie chcemy, żeby nasi chłopcy ginęli w Donbasie i jako Prezydent nigdy nie wyraziłbym na to zgody.

Biuro Prasowe Partii KORWiN

#korwin #jkm
  • 40
@markaron: > - Jesteśmy zdecydowanie przeciwni mieszaniu się w spory między obcymi państwami.
czyli deklaracja izolacjonizmu kraju położonego w środku Europy i pozbawionego naturalnych granic.
Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chce, żeby polscy chłopcy ginęli w Donbasie, ale chyba nikt też nie ma wątpliwości, że jeżeli już mają ginąć to lepiej tam niż pod Warszawą.
@Xamil: Podziwiam z tak krótkiej notki wyciągać tak daleko idące wnioski :) Wydaje mi się że nie chodzi o izolowanie się w dosłownym tego słowa znaczeniu, tylko o nie działanie zbyt pochopnie. Mieszanie się w czyjeś spory bez potrzeby nigdy nie kończy się dobrze, a najczęściej guzem, zwłaszcza gdy nie masz nikogo za plecami.
@markaron: Musimy się mieszać w ten spór, bo występuje oczywista potrzeba w postaci polskiej racji stanu. Oczywiście zgadzam się, że nie możemy działać zbyt pochopnie i do tej pory zdecydowanie działamy zgodnie z tą linią, ale niczego nie można wykluczyć.
@Xamil: To też mam na myśli. Powinniśmy podejmować kroki adekwatne do sytuacji. Ale jak usłyszę ludzi (nieważne czy z PO, PIS, SLD, KORWiNa czy RN) którzy w obecnej sytuacji będą naowływać do wspierania militarnego Ukrainy to będę miał poważne wątpliwości co do ich kondycji psychofizycznej :)
@markaron: no to w porządku, ale biorąc pod uwagę nie tylko tę konkretną, ale też i inne wypowiedzi Korwina w tej kwestii mam pewne wątpliwości, czy on również jest takiego zdania. Ale jeżeli faktycznie, to może byłby łaskaw to jasno wyartykułować, żeby przekonać takich jak ja, mających wątpliwości (zamiast znowu coś plątać o niemieszaniu się w sprawy między dwoma krajami)?
@markaron: Przypominam, że mówi to człowiek który opluwa naszych aktualnych sojuszników i mówi o nie mieszaniu się do spraw pomiędzy państwami? Tezy Korwina na temat polityki zagranicznej są dla mnie najważniejszym powodem dla którego na niego nie głosuję (no i też na temat historii)
@stjimmy: Sojusze to śliska sprawa, trzeba tu być bardzo rozważnym i pragmatycznym, strach przed byciem wystawionym - tu bym się doszukiwał źródła tego dlaczego Janusz tak podchodzi do tych spraw.
@markaron: To niech rozważnie i pragmatycznie nie rzuca słów oskarżających np. że USA zaatakują Rosję bombą atomową( ͡º ͜ʖ͡º) i że mamy zachować neutralność (kiedy jesteśmy członkami NATO). Dla mnie tego typu wypowiedzi to już nie tyle co głupota ale rozumowanie na poziomie Sebixa. Nie mówiąc o tym, że w przypadku Majdanu często świadomie kłamał i manipulował, odnosząc się przy tym pozytywnie do Rosji.
@stjimmy: Bycie członkiem NATO nie zmusza do angażowania się zbrojnego w inne konflikty, można to robić wyrażając głębokie zaniepokojenia tu i ówdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Majdan to bardziej skomplikowana sprawa niż prosta próba dołączenia się do UE przez Ukraińców czy zmiany rządu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę różne teorie spiskowe o agenturach wielu krajów maczających tam palce to nikt może nie mieć racji co do Majdanu.
@markaron: Bycie członkiem NATO zobowiązuje w teorii do pomocy jego członkom. Z Majdanem, nie wiadomo ale to Korwin pieprzył bzdury o tym, że szkoliliśmy terrorystów żeby strzelali na Majdanie. Oczywiście dowodów nie podał. Ja rozumiem, że agentura itp zapewne jest zaangażowana w tego typu rzeczy ale politykowi aspirującemu do przywódcy narodu nie wypada mówić bzdur bez poparcia ich dowodami i które mają wpływ na politykę zagraniczną.
I znowu PO wygra na jesień, bo PIS musi #!$%@?ć z wysyłaniem czołgów na wschód.


@ravebean: te partie od lat grają politycznie w ten sam sposób - sprowadzają całą debatę publiczną do konfliktu pomiędzy sobą, żeby spolaryzować społeczeństwo i podzielić się łupami z wyborów. jeżeli ktoś nadal się nabiera na tego typu sztuczki socjotechniczne i głosuje na którąś z tych partii, to nawet mi go nie żal.
Musimy się mieszać w ten spór, bo występuje oczywista potrzeba w postaci polskiej racji stanu


@Xamil: widzę, że mózg już przesiąknięty medialną retoryką. na czym miała by polegać ta "polska racja stanu"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no jasne, przeciez to czy Rosja zacznie sie pod Przemyslem czy pod Donieckiem to nie ma dla Polski zadnego znaczenia :)


@Xamil: jeżeli będziemy mieszać się w ten konflikt, to pewnie będzie miało znaczenie.