Wpis z mikrobloga

Odpowiedzi na pytania od internautów

1-Jak myślisz, kto kierował w 1980r. walką, NKWD ,SB ,MOSAD ,CJA ; kto decydował o podziale zadań, kto podejmował decyzje? Czy samo się poukładało? Czy nieistniejąca demokracja . Po stronie komunistów był represyjny aparat państwa Sztab antykryzysowy , stosujący metody z prowokacją włącznie, milicja, wojsko, ZOMO, agenci infiltrujący nasze szeregi. Wszystkie decyzje najważniejsze w każdej sprawie należały do mnie - są na to świadkowie i dowody. Wszystko szło dobrze dopóki ten model funkcjonował. Zwycięstwo „Solidarność” przekazałem Narodowi i demokracji, a Naród decydował w wyborach i dokonał reszty...
2-Od samego początku musiałem walczyć na dwa fronty. Więcej sił kosztowała mnie krecia robota ludzi pokroju p. Walentynowicz i pp. Gwizdów, niż dawanie odporu komunie. Dziś znane są dokumenty ,możecie to sprawdzić.
3. Oszukanie Narodu. - Nikogo nie oszukałem. Demokracja to odpowiedzialne wybieranie, konsekwentne popieranie dla wykonania celu jest warunkiem, aby polityk mógł zrealizować swe obietnice. Mogę powiedzieć, że mnie oszukano popierając jako prezydenta, a potem nie dając koniecznego poparcia parlamentarnego Większość nie dała mi poparcia i wybrała inną opcję i Kwaśniewskiego , Moje pomysły wymagały poparcia, a ja go nie otrzymałem, reszta to już konsekwencja wybranej drogi i podatności polskich wyborców na populizm.
4. 100 milionów. - To był pomysł sprawiedliwego, równego uwłaszczenia Obywateli, hasło startu do przejęcia majątku państwowego - nie posłuchaliście, nie było zgody i poszło inaczej, dziś mówicie, że cwaniacy ograbili. Tak za waszym przyzwoleniem Proponowałem inaczej .
5. Bieżcie sprawy Polski w swoje ręce. - Tak to moje hasło odpowiedzialności za Polskę, wolności i samorządności. Wzięliście i co, teraz do mnie są pretensje? A za co? Czy to ja miałem sam, z moją Danuśką , za wszystkich wszystko załatwić, w każdym miejscu w Polsce, w każdej wiosce i mieście? Byłem w stanie zrobić więcej z Wami w systemie prezydenckim, ale czy dostałem taką możliwość?
6. Kiedy mówię ja. - Gdy mówię, że obaliłem komunizm to jasne, że nie sam. To przede wszystkim ludzie, robotnicy, Naród, ale ja zostałem przez nich wyznaczony do przewodzenia. Warto sprawdzić, że dopóki mnie słuchali i popierali, szliśmy od sukcesu do sukcesu, ale potem ludzie dali się zwieść propagandzie z jednej i drugiej strony i wiele szans przepadło. #polityka
  • 15
@lechwalesa: ale tak to już w tej polszy jest, że każdy zrzuca odpowiedzialność na drugiego bo się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie te wychodzenie ludzi jak podnosili wiek emerytalny? Raz wyszli jak chcieli wprowadzić ACTA, sporo młodych ludzi wtedy wyszło.
@lechwalesa: Oczywiście, wszyscy stawiali Polskę na nogi tylko Pan i kilku innych pchało za cycki a reszta za dupę i Pan masz teraz mleko a oni gówno. Co było dalej w Magdalence to cytując "Dziś znane są dokumenty ,możecie to sprawdzić."