Wpis z mikrobloga

@Ovy: I tak jest źle. Ba... wrócić. Jeszcze gorzej - Czernuchino (to na południowy-wschód od Debalcewe) jest w większości już pod kontrolą separatystów, a siły ukraińskie otoczone w południowo-wschodniej części. Idzie ciężki bój. Separatyści mogą w nocy uderzyć na Debalcewe od południowego-wschodu. A UA musi prosić separatystów o możliwość ewakuacji rannych z worka. Klęska UA dzieje się na naszych oczach.
@Myrten: Próbowali tam atakować tj. zamknąć wroga wzdłuż tych jezior. Ale pozycje UA były tam zbyt solidne + armia kontratakowała. Przez to robią tak jak kiedyś pisałem. Najpierw otoczą południowy kraniec worka (blisko do tego), a potem samo Debalcewe.

@wysuszony: Złe dowodzenie. Niskie morale. Trudny teren do obrony. Ciągłe ostrzały artyleryjskie. Drogi zaopatrzenia pod ogniem. Problemy z koordynacją działań. Postawa głównie defensywa itd.
@wysuszony: #!$%@? dowodzenie (trochę mnie martwią zdolności Rosjan w walce elektronicznej, ponoć "wyłączyli" myśliwcem walki elektronicznej okręt USA", wbrew propagandzie marne morale poborowych, brak organizacji (po części wina wszystkich wyżej wymienionych spraw). Aż mi się nie chce wierzyć, że prezentują aż tak słabą wartość, no bo to przypomina Fall Weiss jeśli chodzi o organizacje, a raczej jej brak, no ale jakbym musiał wyrokować, to Ukraina będzie musiała wrócić do Matjuszki, pożegnać
@Artur_Micek: no inna sprawa sa kontrowersje wokol tej sprawy, o ktorych nie pisalem bo nie o tym i przede wszystkim mi sie nie chcialo ( ͡° ͜ʖ ͡°) podrzuc jakies linki, bo jak w miare "swiezosci" tego wydarzenia to sledzilem, to jeszcze chyba nie bylo zdementowane i byla spora atmosfera tajemnicy no i przestalem sie tym interesowac. tez mozna bylo to skojarzyc z wlamem kitajcow do pentagonu
@asenjo: Nawet na militarium była o tym mowa. Tu nie chodzi o jakieś cuda rosyjskiej techniki, ale bzdurne amerykańskie przepisy - wyłączenia radarów aby przeciwnik nie mógł dokonać charakterystyki ich pracy, żeby taki obiekt nie prowokować itd. Na to skarżył się załoga. To jest tak samo prawdziwe jak obecnie wałkowane, że "NATO nam zabroniło robić czołg".
@Artur_Micek: dla mnie to zaczyna się robić niepojęte... Jeśli nie posiadano planów ewentualnej odsiecz: to dlaczego nie wycofano oddziałów zawczasu? Jeśli posiadano, to dlaczego nie wprowadza się go w życie? Walczące w worku oddziały wydają się jeszcze zwarte, dlaczego nie podejmuje się wyrwania z zaciskającego się okrążenia odwróconym frontem? Nikt nie mówi o panicznej ucieczce tylko o w miarę skoordynowanym oddawaniu terenu i trochę mocniejszym naciśnięciu z zewnątrz. Hoth pod Stalingradem