Wpis z mikrobloga

Natomiast jest inna ciekawa informacja - o sytuacji w rejonie Debalcewa rozmawiali Putin z Poroszenką i wojskowi obu stron będa się w tej sprawie "dogadywać". Słowa Putina z konferencji:

"Мы договорились с президентом Порошенко, что мы дадим поручение нашим военным экспертам, чтобы все-таки изучить, что сейчас проходит в ареале действий (в районе Дебальцево) и все же разработать какой-то план", – сказал Путин.

Pewnie Ukraińcy będą musieli Debalcewo oddać w zamian za coś,
@Zuben: Znalazlem juz. Coodizło tylko o nazwe . Wczensiej szukalem bo nietrudno domyslec sie że to na północ z tym że nie myslałem że to tak mała miejscowosc i za mało przybliżeyłem i po prostu jej nie pokazało.
@vipe: Chyba się nie rozumiemy. Wczoraj separtyści przecięli głowną szosę z Debalcewa do Artiomowska w Łogwinowie, którą Ukraińcy dostarczali posiłki. Ukraińcy mieli jednak drogę boczną, zaznaczoną na niebiesko. Dziś szturmem odebrano Łogwinowo i obecnie czyszczą okolicę z separatystów.
Kocioł debalcewski ma połączenie z siłami ukraińskimi od północy, a nie od zachodu.
@vipe: Teraz rozumiem, ale ja nie mieszkam w Debalcewie :) Informacja o korzystaniu własnie z tej bocznej drogi pojawiła się wczoraj w oficjalnych komunikatach MO Ukrainy i wczoraj ją już cytowałem. Mogę poszukać ten komunikat z wczoraj i wkleić. Ja tu naprawdę niczego nie wymyślam :)
@yosemitesam: Po prostu kocioł był zamknięty i nadal jest, mimo odbicia tej małej wioski. Jak udrożnią główną drogę to można będzie mówić o pozornym otwarciu, ale pozostanie jeszcze kwestia ostrzału tej drogi z obu stron...

Jeśli Ukraina nie pierdyknie tam mocniej w brzegi tego okrążenia, to kocioł zostanie zlikwidowany, niezależnie od tego jaką propagandą będą karmić ludzi, a jak widać to coś nie śpieszno rządowi ukraińskiemu ratować swoich ludzi. To jest