Wpis z mikrobloga

Zawsze lubiłem Apple, dalej lubię, od 2007 roku używam tylko iPhone'a, mam macbooka i uważam, że robią bardzo dobry sprzęt, ale... coś się zmieniło.

Po prostu zrozumiałem, że da się inaczej i teraz już nic nie jest tak samo ;) Do tego doszła zmiana władzy w Apple, która swoje zrobiła...

I jak sobie myślę, co można by dla ludzkości zrobić za 140mld na ich kontach... Eh ;)

Co się zmieniło? No cóż, "pojawił się" Musk i okazało się, że można inaczej.

Czym się różnią?

polityka:
- Tim Cook jest lewicowcem i gejem - Apple wspiera LBGT, robi akcje solidarności, honoruje lewicowych polityków (Nelson Mandela), wspiera multikulti, etc.
- Elon Musk jest centrowcem, ale z odchyłami w stronę Republikańską - publicznie przyznał, że podziwia Margaret Thatcher, współpracuje i wspiera republikańskich polityków i senatorów

społeczna odpowiedzialność biznesu
- Apple wspiera walkę z AIDS i prawa LGBT;
- SpaceX i Tesla wspiera weteranów, oferując specjalne warunki zatrudnienia dla nich, promując wspólne fotki z okazji ich świąt

patenty:
- Apple uznaje się za "trolla patentowego";
- Tesla uwolniła swoje patenty, SpaceX w ogóle nic nie patentuje bo uznaje ochronę patentową za przestarzałą w obecnej rzeczywistości;

filantropia:
- Musk finansuje edukację naukową, pomoc pediatryczną i badania nad czystą energią;
- Tim Cook przekazał 50mln dolarów na walkę z AIDS;

działalność biznesowa:
- Apple wydaje 3mld dolarów na kupno firmy brandującej chińskie słuchawki, na kontach ma 140mld dolarów;
- Tesla reinwestuje 100% swoich zysków w Model X, Model III, GigaFactory i SuperChargery

poboczna działalność:
- Poboczna działalność Apple - sprzedaż gadżetów do swoich urządzeń
- Poboczna działalność Muska - pracuje obecnie nad - SpaceX (Falcon R, silniki Raptor, Dragon v2, Mars Colonial Transport), Tesla Motors (Model X, Model III, GigaFactory, SuperChargers), Solar City (Solar GigaFactory), Tesla HomeBattery, HyperLoop (odcinek testowy), pisze książkę

cel działalności
- Apple chce zbudować najcieńszy telefon świata;
- SpaceX chce zbudować kolonię na Marsie dla 100k ludzi;

wizjonerstwo
- Apple chce nam dostarczyć nowy smartwatch;
- Musk gdyby miał czas chciałby nam dostarczyć elektryczne samoloty pasażerskie ;)

I tak sobie myślę, że Apple "marnuje szansę by coś zrobić". Ja wiem, że korpo, że zyski, że inwestorzy, ale fgs... Apple względem inwestorów ma silniejszą pozycję niż ktokolwiek inny. Tyle cudownych rzeczy mogliby zrobić, a zajmują się walką z AIDS, które, powiedzmy sobie szczerze, nie jest jakimś wielkim problemem dla ogółu ludzkości.

Tak więc, wolałbym, żeby to Musk miał 140mld na kontach, a Apple te ~10 ;)

Wtedy faktycznie moglibyśmy dożyć świata jak z SF. Mam nadzieję, że mimo tego się Muskowi uda ;)

#spacex #elonmusk #teslamotors #solarcity #apple #boldupy
  • 85
Sporo racji jest w tym co piszesz, ale "lewicowosć" Apple to nie efekt władzy Cooka - taki model firmy jest następstwem tego jaki był Jobs o czym wspominał m.in. Isacsson w biografii. Apple to jest dziecię człowieka z krzemowej doliny ze wszystkimi plusami i minusami z tym związanymi.
@Laserade:

"1. wierność małżeńska
2. zakaz kontaktów homoseksualnych
3. unikanie związków z murzynami
4. unikanie narkomanów, którzy się kłują.
5. używanie prezerwatyw."

Czyli osoby heteroseksualne nie mogą się zarazić?

Kraje z największym odsetkiem zarażonych często posiadają zakaz, lub czasem penalizację związków homo (zmniejsza to liczbę homo związków). Zgodnie z tymi zasadami powinno być odwrotnie...
@Socyn: Rosja jest zdziczałą obyczajowo Azją, w której jest mnóstwo narkomanów i prostytutek.

@hokus_pokus: Ale czytać to widzę nie umiesz i w tym jest problem rozumiem ?


Czyli osoby heteroseksualne nie mogą się zarazić?


Mogą, napisałem gdzieś że nie mogą ?
Te wskazówki nie eliminują szansy na zarażenie, ale DRASTYCZNIE ją zmniejszają do niemal zera.


Kraje z największym odsetkiem zarażonych często posiadają zakaz, lub czasem penalizację związków homo (zmniejsza to
@Laserade: > Jakie kraje miałeś na myśli, NIE KRAJE AFRYKI PRZYPADKIEM ? Jak tam z użyciem prezerwatyw (pkt 5) u murzynów (pkt 3) ?

Rosja, Ukraina, Białoruś...Murzynow nie ma, prezerwatywy są, HIV rownież jest.

Jesteś żałosny. Manipulujesz i na siłę próbujesz dostosować do swojej tezy, czy naprawdę nie umiesz czytać ?


Nie wysnuwałem żadnej tezy, ale to oczywiste, że na ilość zarażonych HIV mają głównie wpływ: poziom życia, wyedukowania społeczeństwa itd.
@LooZ: dorzuce swoje 3 grosze:
1. Apple też pracuje nad elektrycznym samochodem lub innym usprawnieniem motoryzacji (podbiera inzynierów Tesli)
2. Wydali CarKit i HomeKit które będą rozwijane (między innymi dzięki Apple Watch będzie można sterować samochodami Tesli)
3. O nie,! wydali 50 milionów na jakieś akcje! A teraz pomyśl że te 50 milionów to bardzo niewielki koszt reklamy. Ile Ty mas zkasy na kontach 10k? 100k? w zaleznosci od wariantu to
@pieczywowewiadrze:

1) Jak na razie to Tesla podbiera Apple. Wskaźniki wynosi ponoć 150 poszło do Tesli vs ~10 poszło do Apple (i to nie jakieś szychy), a o tym samochodzie słyszałem, to jeden z powodów tego wpisu. Apple chyba mocno zabolało ujawnienie, że jest mało chętnych na ich 250k $ bonusu i 60% podwyżkę pensji ;)

2) Tak, wiem ;)

3) Nie o to chodzi, po prostu wolę jak ktoś przeznacza
@hokus_pokus: Ukraina i Białoruś nie mają aż takiego problemu. Ukraina to przede wszystkim problem prostytutek (czyli punkt 1)

Rosja to prostytucja i narkomania (1 i 5).
Białoruś ... masz jakieś źródła ?


Na czym opierasz swoją tezę, że ww. punkty eliminują szansę zarażenia niemal do zera?


Eeee .. no jakby ci wyjaśnić. Może na tym, że dzięki nim unikasz źródeł zakażenia ?

1. - jeśli obie osoby sa wierne, nie dojdzie
@LooZ: tyle że jak kupią kolejny portal, kolejny startup, kolejną małą firemkę czy parę patentów to nikt tego nie zobaczy, a wydając marne grosze (50mln) na walke z HIV bedzie o nich wszedzie (nawet w Twoim wpisie) to taka bardziej wyrafinowana forma reklamy :)

Ludzie z Apple idą do Tesli, bo wg mnie, te firmy ze sobą współpracują i nie jest do końca tak jak jest napisane, sterowanie samochodem z zegarka
@pieczywowewiadrze: Nie o to chodzi, firmy ze sobą oczywiście współpracują bo muszą. Jednak głosy są zupełnie inne - Apple nie jest szczęśliwe z powodu tych transferów - wręcz przeciwnie. Żadna inna firma na świecie nie ma tylu exApplowców co Tesla.

Po prostu, teraz Tesla jest w modzie jako dostarczyciel "cutting edge technology" i ludzie wolą pracować pod wizjonerem Muskiem, który jest właściwie globalnie rozpoznawalny jako wielki innowator, a nie pod księgowym
@pieczywowewiadrze: Nawet ignorując to, nadal nie wiem dlaczego fakt, że Apple walczy z AIDS, top 5 z najbardziej śmiercionośnych chorób świata (kiedy żadna inna większa organizacja tego nie robiła), może odstraszać kogoś od ich lubienia.
@LooZ: być może branża motoryzacyjna dopiero dociera do takiego milowego #iphone dopiero Musk będzie tym Jobsem, Cookowi wiele nie zostało, zobaczymy może kolejna osoba będzie bardziej innowacyjna. Swoją drogą w branży elektronicznej (na przykładzie firmy intel) jest tak że oni już wiedzą że w 2020 uda się wyprodukować 20 razy szybszy i 50 razy bardziej energooszczędny procesor, ba mają ich 50 sztuk i caly czas ulepszaja i produkują maszyny do ich
@Laserade: Większa liczba chorujących na AIDS to heteroseksualiści. Ukraina i Rosja mają duży problem, choć mniejszy niż w krajach południa afryki.

Co do tych krajow, napisałem 'często', a nie zawsze. W Rosji jest tak, że oficjalnie kary nie ma, ale sporo osób dostaje dziwne wyroki za 'homo propagandę', a większość spraw o ktorych czytałem to nie była żadna propaganda.

Kolor skóry nie wpływa na ryzyko zakażenia, zakażenia krajow afrykanskich to skutek