Wpis z mikrobloga

@tyskieponadwszystkie: problem w tym, że one nie są kompatybilne ;) HTTP odpalisz na każdej przeglądarce internetowej. BTC nie jest jednym protokołem, jestem jak najbardziej za tym, by stworzyć protokół kryptowalut, taki, by mógł byc obsługiwany przez programy, a następnie by możliwe było tworzenie dowolnej ilości jego kopii i klonów :)
@sorek: Zaktualizuje poprzedni wpis:
Darkcoin i jego instantx, czekam na kolejne problemy? :)

Zapewne problem wolnych potwierdzeń da się rozwiązać w btc bocznym łańcuchem - zrobią na zasadzie btc do szybkich płatności. Na jednej z konferencji ostatnich bodajże w Chicago albo Bostonie wypowidał się główny dev btc o szybkich płatnościach, także widzą problem i myślą nad rozwiązaniem.

ROZJAŚNIENIE:

INStantx w drk oferuje Ci natychmiastową płatność w 3 sekundy najszybciej drk z
@maniakbitcoin: ok, zajebiste ;) Troche działanie na wyrost. Serio jest taki sens przeć ku BTC? Nie mam nic przeciwko niemu, po prostu uważam, że można zaprogramować walute, która może dużo lepiej działać i wyeliminować wszystkie jego problemy u podstaw :)
Serio jest taki sens przeć ku BTC? Nie mam nic przeciwko niemu, po prostu uważam, że można zaprogramować walute, która może dużo lepiej działać i wyeliminować wszystkie jego problemy u podstaw :)


@sorek: bardzo długo myślałem dokładnie tak jak Ty jednak wreszcie dotarło do mnie, że tu nie chodzi o idealnie zaprogramowaną walutę, Bitcoin wcale nie musi być idealny. Przynajmniej na razie.
Tu chodzi o "efekt skali" adopcji , efekt sieci.
Krótko mówiąc: zgadzam się z @pawlo74. Nieważne, co się teraz dzieje, BTC pozostanie rdzeniem tak, jak USD. Blockchain jest skazany na sukces, pociągnie za sobą BTC, które natomiast pociągnie za sobą parę altów, które będą odpowiadały konkretnym osobom o konkretnej potrzebie. Altcoiny będą sukcesem, ale zniszczą nigdy BTC i nie zastąpią go jako rdzeń i najważniejszą kryptowalutę.