Wpis z mikrobloga

@zoozgive: Popatrz na Niemcy, Francję (tak do 2008 roku), Włochy, UK które też czerpały pomoc z Planu. Oczywiście, że Polska była by dużo bogatsza, nie straciłaby by prawie półwiecza na stagnację pod radzieckim rządem.
@Cheater: Ależ z ciebie pesymista. Nie mówię, że jest kolorowo i zajebiście, ale nie mów, że Polska się nie rozwijała w ciągu ostatnich 25 lat. A może masz zaledwie 25 lat i nie pamietasz jak wyglądała wcześniej? To też nie problem. Obejrzyj sobie PKF.
@Cheater:

Polacy to jakaś "rasa niższa"

Co? A ty kim niby jesteś, Übermenschu? Szkoda mi takich ludzi jak ty, którzy plują w swoje gniazdo. Co Polska pokazała od 25 lat? Hmm, popatrzmy:
Wzrost PKB Per Capita w ciągu 25 lat:
Polska 703%
Czechy 408%
W zasadzie nie powinienem nawet odpowiadać, bo oczywistym jest, że obiektywna dyskusja z kimś kto sra we własną pościel nie będzie miała miejsca.

Co natomiast robia Polacy?
@Cheater: Ty masz mocne problemy psychiczne. Najpierw piszesz, żebym porównał dwa okresy analogiczne, później się z tego śmiejesz. Procentowy wzrost PKB Per Capita w porównaniu z rozwiniętymi krajami w ostatnich 25 latach i tak mamy wyższy, bo startowaliśmy z niższego pułapu.

Jak chcesz cokolwiek poprawić skoro nie potrafisz uczciwie ocenić siebie?

Co?

xD O tym wlasnie mowie:) 0 uczciwej autokrytyki.

No, tak, iks de najlepszym argumentem. Szkoda, że akurat to co
@zoozgive: jeżeli chodzi o RFN i to jak sprawnie odbudował się po wojnie, to zasługą tego były reformy Adenauera i Erharda. Kasa z planu to przy tym pikuś. My mamy dostęp do dużych funduszy i dużego rynku, ale wciąż jest tyle postkomunistycznych mechanizmów i konformizmu kolejnych rządów, że nic z tego.
@Cheater: Wg. pozycji, które sam podałeś, średnie IQ w Polsce i Europie Zachodniej czy USA, jest na zbliżonym poziomie, więc co to niby ma oznaczać? Ponadto:

The majority of the data points were based upon convenience rather than representative

samples. Some points were not even based on residents of the country. For instance, the

“data point for Suriname was based on tests given to Surinamese who had migrated to the

Netherlands,
@zoozgive: biorąc pod uwagę położenie geograficzne (handel w każdym możliwym kierunku), brak kotwicy (komuchy, gospodarka centralnie planowana, brak wolnego rynku) jak i wrodzoną zdolność narodu polskiego do jak niektórzy twierdzą cwaniakowatego podejścia - ja bym to raczej nazwał nad zaradnością - śmiem twierdzić, że to niemiecki naród przyjeżdżałby do nas pracować.
@vexeen: Nie dyskutuj z nim - to zwykły troll. Mi wmawiał kiedyś np, że efekt wypierania to jest mój wymysł i nie wiem nic o ekonomii jeżeli myślę że coś takiego istnieje. Zwróć uwagę na jego styl: "xD", "ty znów sie zaplułeś", "Polacy to "rasa niższa"", "Upośledzony jesteś" - styl rynsztokowy. Naprawdę będziesz z kimś takim dyskutował? Z kimś kto potrafi używać tylko argumentów "ad. presonam" i z kimś kto nie