Wpis z mikrobloga

W wykopie o piwie Grodziskim użytkownik @corrs zaoferował się, że prześle do spróbowania swoje własne uwarzone #grodziskie. Jakie było moje zdziwienie, gdy już po 3 dniach zadzwonił do drzwi kurier. Otwieram paczkę, a tam obiecane Grodziskie, dwa inne piwa na spróbowanie (w butelkach po znanych markach ;) i mini słoiczek grzybków na zagrychę :D
Chciałem oficjalnie podziękować @corrs, mało spotyka się tak słownych i bezinteresownych osób. Na Grodziskim naprawdę mi zależało. Jest mi aż głupio, ponieważ kolega nie chciał nic w zamian, mimo moich nagabywań o zwrot chociażby za przesyłkę. Na szczęście na paczce jest adres zwrotny, więc będzie możliwość rewanżu :)
#piwo #grodziskie #rozdajo #wdziecznosc #szacun
kabzior - W wykopie o piwie Grodziskim użytkownik @corrs zaoferował się, że prześle d...

źródło: comment_Tli8HSwYH0lGshVLQ22sdl73MC1vZe97.jpg

Pobierz
  • 10
@corrs: Piwko udane? receptura własna czy z neta?
Bo moje próby uwarzenia grodziskiego to wodniste pszeniczniaki.
Albo mi nie wychodzi, albo nie lubię po prostu tego stylu.
W sklepie piwnym pytam żeby spróbować jak powinno smakować, ale nie mają.
@kranu: Ja warzyłem według przepisu odtworzonego przez chłopaków od piwowarów domowych. Moim zdaniem jest świetne. Na pewno będę warzył w tym roku, jak mi się przypomnisz w maju na priv to prześlę Ci recepturę.
@jcollier: Oj jakie szyderstwo :-)))
Używam dwóch rodzajów butelek.
Pierwszy rodzaj - zdzieram nalepki, po opróżnieniu myję i napełniam ponownie, nie wydaję na zewnątrz.
Drugi rodzaj - myję i napełniam, wiem, że drugi raz nie napełnię bo wydam. W tych nie zawracam sobie głowy nalepkami, bo one i tak wrócą w obieg, są zwrotne.
Kiedyś zgarnąłem ze 40 skrzynek z butelkami po zamkniętej knajpie. Umyłem je myjką ciśnieniową. Stoją i czekają
@corrs: wiesz, w końcu w internetach każdy jest miszczem piwowarstwa. #!$%@?ą alfo i omego #!$%@? warzenia boskiego napoju.
a swoją drogą cumplu dobra robota, też chcę się zacząć bawić w wytwórstwo własnego piwerka, ale ciągle czasu nie styka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)