Wpis z mikrobloga

Nowa odsłona Wykopu
Długo oczekiwana nowa wersja serwisu wreszcie ujrzała światło dzienne. Nowy design i trochę nowych funkcji powinny umilić Wam korzystanie z Wykopu. Tak, jak obiecywałem - funkcja "zakop" została przerobiona na raporty. Napisanie raportu powoduje podniesienie liczby głosów wymaganej do dostania się na stronę główną. Przykładowo: nowo dodany link potrzebuje obecnie 15 głosów. Każdy raport dorzuca 2 głosy, czyli jeśli link ma 1 raport, potrzebował będzie 17 głosów, żeby dostać się na główną.

Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze kilka niedociągnięć. Cały czas coś poprawiam, więc już niedługo wszystko powinno działać jak należy. Starałem się zachować starą strukturę URLi, ale w kilku miejscach postanowiłem wprowadzić bardziej logiczne adresy.

Nie będę zanudzał długimi postami - wracam do pracy. Zapraszam do zabawy :-)
  • 73
  • Odpowiedz
Mogą być spowolnienia - to przez to, że restartuję teraz co chwila aplikację i załadowanie jej od nowa trochę trwa.
  • Odpowiedz
KKKas: permalinku do tego posta w tym blogu. Nie widzę nigdzei linku. Owszem, można użyć tego z paska adresu przeglądarki ale w oknie nie widzę.
  • Odpowiedz
Jeszcze trochę i nikt nie pozna czy to wykop czy digg. Dla mnie to jest kolejny argument, że wykop nie posiada strategii marketingowej - co raz inne logo, za każdym razem inna kolorystyka (brak koloru brandu) i brak kreatywności.

P.S. Proponuję zmienić favicon'ki
  • Odpowiedz
Application error

Change this error message for exceptions thrown outside of an action (like in Dispatcher setups or broken Ruby code) in public/500.html
  • Odpowiedz
Dla mnie nowa odsłona wykopu to załamka...

Gradienty i naszywka "RSS 100% News" jest aż tak bardzo "łebdwazerowa", że prawie jest swoją parodią.

Pomarańczowe linki walą po oczach, a przy nich reszta wygląda na smutną i popielatą. Zieleń była spokojniejsza i na "czystym" tle.

Szkoda, że nie ma zakopywania. IMO to była jedyna zaleta wykopu nad diggiem. Teraz to tylko kopia :(

No i nie mogę odeprzeć myśli, że wykop używa loga
  • Odpowiedz
Niby kazdy kolor normalny, ale jednak w jakis sposob meczy wzrok - ale czmeu, to juz za cholere dojsc nie ptorafie.
  • Odpowiedz
To sobie "zraportujesz" :-) Zreszta to raportowanie nazywa sie wlasnie zakopywaniem, a co wazniejsze ma moc silniejsza od wykopywania (2 glosy)... imho bardzo madre rozwiazanie
  • Odpowiedz
Teraz to wszystko jest po prostu brzydkie. Szaro-bure, blade, takie ledwo żywe i niezdrowe.

"RSS 100% News" to jakaś głupota. Ręce i nogi opadają.

Jedyne co mi się podoba, to... hmmm... jeszcze nic takiego nie znalazłam.

Panowie, zepsuliście Wykop.

--

Szkoda, że w komentarzach nie wyświetla odstepu między linijkami - tekst podzielony na akapity lepiej się czyta, teraz wychodzą takie zlepki tekstu. No i ciągle nie ma podglądu posta przed wysłaniem...
  • Odpowiedz
hmmm moze mi sie tylko wydaje ale pracujac na rodzielczosci 800x600 gorny panel, tam gdzie jest wyszukiwarka, jest obciety...
  • Odpowiedz
Ogólnie mi się podoba. Czysto i przejrzyście - tak jak lubię. Tylko ta pomarańcz trochę razi i rzeczywiście reszta wydaje się trochę mdła przy niej.

I przydałby się inny kolor/odcień przycisku, gdy już zagłosujemy na coś. Bo trudno jest przy pierwszym rzucie oka ocenić co wykopaliśmy, a co nie.
  • Odpowiedz
Za duużo pamrańczowego, na jasnym tle oczy bolą. Danie tagów na samym dole mija się z celem, nie wiem kto będzie na nie klikał. Projekt graficzny taki sam ja firmy która go robiła. Niby im się validuje ale nie dokońca. Proponuje skorzystać z niejakiej aplikacji crazyegg.com , może wtedy zorientujecie się gdzie użytkownicy klikają i przy następnej modyfikacji designu digg.com a pożniejszej waszej chociaż usability poprawicie. Anyway co bym ja niepisał i
  • Odpowiedz
No proszę, Wykop na Ruby on Rails :)

Brakuje mi jeszcze opcji wykopywania i zakopywania komentarzy znanej z Digga.

Design jak dla mnie rewelacyjny :)
  • Odpowiedz