Wpis z mikrobloga

Doctor Brew Hoppy Birthday
Double Oatmeal Stout
Ekstrakt 18, 7.6% alk.
48 IBU
Warzone w Bartku

Słody:
- pilzneński
- karmelowy
- czekoladowy

Chmiel:
- Fuggle

Dodatki:
- płatki owsiane
- laski wanilii
- płatki z beczki Sherry Oloroso

Wczoraj oatmeal stout, dzisiaj oatmeal stout. Tylko że podwójny.

Nie miałem okazji uczestniczyć w urodzinach Doktorów, ale dzisiaj wypiję ich zdrowie przy tym piwie urodzinowym. Za tak szybkie wejście razem z drzwiami do pokoju polskiego craftu i tak szybko zdobytą popularność. Za drugie miejsce w plebiscycie ratebeera w kategorii 10 najlepszych nowych browarów 2014 roku. Za umiejętność zrobienia wokół siebie szumu (na premierze Barley Wine'a i RISa pierwszy raz widziałem tylu ludzi czekających na piwo. Wasze zdrowie i niech żyje polski (wrocławski) craft!

To piwo pachnie autentycznie jak tort. Domowej roboty tort czekoladowy z wiśniami i posypany zmieloną kawą. Dużo kawy i czekolady tworzącej właśnie aromat ciemnego ciasta. Piana średnia, beżowa, nieźle trwała, piwo czarne. Jest dobrze. Bardzo dobrze.

W smaku kawa, ale raczej zbożowa. Palony jęczmień i bardzo delikatny alkohol w tle. Piana ładnie krążkuje, a piwo jest pełne w smaku. Wanilii jakoś nie czuć, ale oatmeal stout się udał, a nawet przerósł moje oczekiwania. Goryczka raczej niska, z palonych słodów.

Jak w szkole przynosiło się z okazji swoich urodzin cukierki, żeby poczęstować kolegów z klasy, tak Doktorzy zrobili podali kawałek dobrego tortu. Życzę kolejnych owocujących w nowe piwa lat i dalszej popularyzacji polskiego craftu na arenie międzynarodowej!

#piwo #ocenpiwo #degustujzwykopem #craftbeer #browarhipster i nowy tag #thebobolodegustuje
T.....o - Doctor Brew Hoppy Birthday
Double Oatmeal Stout
Ekstrakt 18, 7.6% alk.
4...

źródło: comment_ktsV2JEFJB7xkjJgkeCDSFsGvlBNVMDF.jpg

Pobierz