Wpis z mikrobloga

Nowe zasady
Koniec demokracji na Wykopie. Od dziś nie ma równouprawnienia dla nowo zarejestrowanych i starych wyjadaczy. Wprowadzamy nowe zasady!

Podział użytkowników:
Teraz użytkownicy podzieleni są na 3 grupy: nowi, normalni oraz aktywni, każda grupa posiada inny kolor loginu. Wprowadzamy też ranking użytkowników. Każdy, kto dodaje linki lub komentarze, może się w nim znaleźć. Najlepszy użytkownik ma ranking równy 1, a całość można przeglądać tutaj: www.wykop.pl/ludzie
Ranking odświeżany jest co 24 godziny, a na jego podstawie można uzyskać status użytkownika aktywnego.

Siła głosu:
Przynależność do grup określa moc wykopywania i zakopywania. Nowi użytkownicy mają mniejszą siłę głosu, aktywni mają dużo większą. Związane jest to z progiem wejścia linku na stronę główną, który nie jest już liczbą stałą, lecz obliczaną specjalnym algorytmem.
To powinno skutecznie powstrzymać osoby, które nowymi kontami próbują wykopywać swoje linki, a także poprawić jakość linków na stronie głównej, zwłaszcza, że od dziś zmieniają się także zasady zakopywania!

Zakopywanie:
Koniec z wypisywaniem bzdur w raportach zakopu. Teraz trzeba wybrać konkretny powód z zamkniętej listy. Dużą zmianą jest dodanie powodu: "nie nadaję się", który ma być ważnym narzędziem służącym do podniesienia poziomu wykopywanych linków.
Nie wypisujcie proszę w komentarzach "było", używajcie do tego funkcji zakop. Nie każdy przegląda Wykop codziennie, tro
  • 134
Fajnie, podoba mi się, tylko minusowanie komentarzy wynika często nie z trollowania, ale z niezależnego myślenia, odmiennego od wykoppowej większości i przedstawiania niekonwencjonalnych poglądów. A to czy link jest wykopany, czy niekoniecznie zależy od jego wartości, ale od trafienia w gusta większości. Tak więc śmieśne fotki mają większą szansę niż poważny artykuł o fizyce kwantowej. Ale pomysł dobry i z tego co na szybko widzę, raczej dobrze to wygląda - niewielu z
najpierw trzeba usunac konta spamerow, dopiero wtedy takie zabiegi beda mialy sens!

ps. Zapomniales pokolorowac legende

* Aktywny

* Normalny

* Nowy
niektórzy użytkownicy będą dążyć do tego, by mieć jak największy ranking. co za tym idzie - będą wrzucać więcej, co na pewno nie wpłynie na polepszenie się jakości materiałów tutaj zamieszczanych. jak dla mnie to krok w tył.
zmiany są ok, ale pokazywanie rankingu jest bez sensu bo ludzie będą kombinować jak się wyżej w nim znaleźć. w końcu nie chodzi chyba o rywalizację na wykopie a o dzielenie się odkryciami. jedni dają ciekawsze linki, inni mniej ale chyba nie powinno być ogólnodostępnej tabeli z wynikami :)
Dajcie tylko jeszcze możliwość kasowania z obserwowanych wykopalisk usunietych przez moderatora.

Co do minusowania. Ot, skomentowałem wykopalisko, że chamskie , dostałem minusy. A wykopalisko było na tyle chamskie, że zostało przez moderatorów usunięte.
Umieram z ciekawości co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że poprawi to znacząco Wykop, chociaż też obawiam się ludzi walczących o miejsce w rankingu. Wiadomo do jakich absurdów to może doprowadzić. ;)
nicki nie powinny być wyróżniane. Po co rozmawiając z kimś (w komentarzach) mam wiedzieć że jest odemnie "gorszy" albo "lepszy". A jak ktoś bardzo będzie chciał wiedzieć czy już jest fajny czy jeszcze nie to sprawdzi sobie ranking.
hmm jestem poza rankingiem, to znalazłem :) ale jaki mam status? nie wiem, ale jak dodam ten komentarz to zobacze jaki mam kolor nicka hehh :)