Wpis z mikrobloga

Przez przypadek uzyskałem chiński 'keyboard' ym-738. W sumie pomyślałem, że może posłużyć jako kontroler midi, 61 dynamicznych klawiszy, jest całkiem masywny, może się na syntezatory przydać. Niestety mam jeden problem z komunikacją między chinolem a pc. Wyposażyłem się w xmidi 1x1 tab, odpowiednio podłączyłem i mogę wysyłać sygnały tylko do urządzenia, naciskając na klawisze - pustka. Wina jakości wykonania, czy może jest jakaś tajemna kombinacja włączająca midi out? Miał ktoś do czynienia z takimi bardzo budżetowymi urządzeniami? Dać sobie spokój i wywalić na śmietnik? :P
#produkcjamuzyki
  • 13
@Brzysiek: Ok, jeżeli wiec masz aktywowane wejście MIDI w DAW to pozostało jedynie sprawdzić ustawienia keyboardu, prawdopodobnie będzie trzeba przełączyć go w jakiś specjalny tryb. Tak miałem z keyboardem Yamahy, miał kilka trybów MIDI, domyślnie wyjście było wyłączone, można było zdublować (że działa tu i tu), albo ustawić tylko zewnętrznie.
@SUQ-MADIQ: Tak. W tym problem, że na kablu widać(diody) sygnał z kompa ale z keyboarda już nie - to nie wina podłączenia ani konfiguracji, bo sam sygnał prawdopodobnie nie jest wysyłany.

@NeXIcE: No to chyba nici. Na necie ani w instrukcji żadnych informacji na ten temat.