Wpis z mikrobloga

@Widim: bardzo mądrze, ja juz od roku w banku tylko tyle ile potrzeba na bierzące wydatki.
PS sytuacja na rynku walut, frank szwajcarski, teraz euro, że o rublu już nie wspomnę. Niedługo mogą posypać się wszystkie i to może być z dnia na dzień i nie będzie czasu na reakcję ;)
To jest bez sensu jeśli wydaje się w tej samej walucie w której się zarabia.


@Alver: nie bardzo wiem co masz na myśli i co jest bez sensu ale jeszcze kminie ;) może kiedyś na to wpadnę ;)

Tak czy tak miło Cię widzieć tutaj znowu po długiej przerwie. Musisz być naprawdę zajęty na tych studiach. Widzę, że masz bardzo wybiórczy gust. Odpowiadasz tylko na te pytania, które Ci odpowiadają a
@pawlo74: Odpowiadam na to co zajmuje mało czasu. Mirkuje w wolnych chwilach. Nie mogę się ustosunkować do wielu rzeczy ponieważ zajęło by to dużo czasu. Poza dwoma kierunkami pracuję i działam w organizacji więc jedyne na co narzekam to brak czasu na mirko.
Odpowiadam na to co zajmuje mało czasu. Mirkuje w wolnych chwilach. Nie mogę się ustosunkować do wielu rzeczy ponieważ zajęło by to dużo czasu. Poza dwoma kierunkami pracuję i działam w organizacji więc jedyne na co narzekam to brak czasu na mirko.


@Alver: odpowiedziałeś na ten wpis co już uznaję za sukces ale niestety ale znowu nie odpowiedziałeś na moje pytanie :) Nie sądze żeby odpowiedź na moje proste pytanie zajęła
@pawlo74: Nie zadałeś pytania tylko napisałeś, że nie rozumiesz. To co napisałem nie jest trudne.
Chodzi mi o to, że wiele osób nie ponosi ryzyka walutowego. Co nie znaczy, że nie ma wpływu na ich życie. Jednak poszczególne osoby nie mogą z tym nic zrobić. Dlatego BTC nie jest dla nich pomocny.
Chodzi mi o to, że wiele osób nie ponosi ryzyka walutowego. Co nie znaczy, że nie ma wpływu na ich życie.


@Alver: to prawda i to, że jest wiele róznych walut i że te waluty konkurują ze sobą ma na nasze życie niesamowity wpływ a nawet dla niektórych ludzi dosłowny czyli Ci ludzie tracą swoje życie, giną w wojnach i w różnych innych okolicznościach.

Jednak poszczególne osoby nie mogą z tym
@pawlo74: Tu sie z Toba zgodzić nie mogę. System finansowy którego częścią jest system walutowy jest bardzo ważnym zagadnieniem. Nie można tego analizować osobno. W gospodarce pieniężno pieniężnej nie można wyeliminować waluty oraz kontroli nad nią. Doprowadzi to jedynie do destabilizacji. To już temat na dłuższą dyskusję.
System finansowy którego częścią jest system walutowy jest bardzo ważnym zagadnieniem. Nie można tego analizować osobno.


@Alver: Bitcoin udowodni, w zasasdzie już udowodnił, że nie potrzebujemy różnych walut.

W gospodarce pieniężno pieniężnej nie można wyeliminować waluty oraz kontroli nad nią.


@Alver: wydaję mi się, że Ci co kontrolują to co się dzieje na świecie używają takich właśnie "trików" :) "gospodarka pieniężno pieniężna" hmmm, dla normalnego człowieka to jest jak "masło
Do zainteresowanych: Jak stabilny jest system, w którym żyjemy ;)

To jest dobre bo ten człowiek unika wszelkich swoich osobistych opini, analizuje i podaje tylko fakty w większości przypadków fakty podane przez "zaufane" media publiczne.
p.....4 - Do zainteresowanych: Jak stabilny jest system, w którym żyjemy ;) 

To je...
@pawlo74: Biedni ludzie sami dają się okradać. A bankier ma takie a nie inne zadanie. Robić pieniądze. Źródłem destabilizacji jest nadmierna finansyzacja. Dłuższa debata ale mam nadzieję że kiedyś o tym porozmawiamy.
@pawlo74: I musisz wziąć pod uwagę, że pieniądz jest pewną podstawową umową społeczną. Wszystko co pisze to jest moje własne przemyślenia.
Biedni ludzie sami dają się okradać. A bankier ma takie a nie inne zadanie. Robić pieniądze.


@Alver: naprawdę ??? (ʘʘ) Bardzo cenię ludzi wykształconych tak jak Ty ale jak zaczynają coś takiego pisać to zatyka mi dech w piersiach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bankier jest według Ciebie osbą prywatną czy państwową ?

Jak biedni ludzie mogą się bronić przed bankierem ???

Proszę Cię
p.....4 - > Biedni ludzie sami dają się okradać. A bankier ma takie a nie inne zadani...
@pawlo74: Bankier jest w banku. Państwo ma swoich ministrów i polityków. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to skonstruowałeś je w ten sposób, że nie ma innej odpowiedzi niż to, że ten system musi być kontrolowany. Tak jak mówię źródłem destabilizacji jest nadmierna finansyzacja. Drukowanie pieniądza bez pokrycia i QE które zostaje teraz wdrażane w mojej opinii jest głupotą. Jak biedni ludzie mogą się bronić przed bankiem? Bank nie przystawia broni do
Bankier jest w banku. Państwo ma swoich ministrów i polityków. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to skonstruowałeś je w ten sposób, że nie ma innej odpowiedzi niż to, że ten system musi być kontrolowany.


@Alver: pytanie skonstruowałem tak a nie inaczej bo nie da się go skonstruować inaczej bo właśnie w takim systemie żyjemy teraz gdzie nie politycy tylko bankierzy kontrolują gospodarkę i to jest fakt a nie żadna teoria spiskowa.
@pawlo74: Wiem jak pieniądze są robione bo to jest kierunek w którym się uczę i który mnie interesuje.
W Polsce ludzie nie chcą pracować. Przykra prawda jest taka że ludzie zaczynają mieć mentalność, że im się pieniądze z kosmosu należą za ich pracę.
Możemy się przerzucać tym co warto obejrzeć ale to nie ma sensu. Światem rządzi pieniądz. Nie dosłownie ale wierzę, że jako mądry człowiek wiesz o co mi chodzi.