Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie. Myślę że w tym roku kończę inwestycje. Pakuję do worka moje BTC, LTC, NAV, DOGE, GEMZ ( zwłaszcza liczę na NAV ( pierwszy na świecie ANON tak bardzo zaawansowany i innowacyjny ) GEMZ ( jako ciekawy projekt choć wg mnie kontrowersyjny ) oraz bardzo liczę na DOGE ( w mojej ocenie za rok spotkamy się przy 3500 satoshi )i kilka eksperymentalnych krypto i za rok o tej samej porze sprawdzę jak wygląda moje zadowolenie w marcu 2016r.
#kryptowaluty
  • 19
@Pepeo: Weź człowieku policz, dajmy Twoją analizę dogecoin 3500 sat daje wartość nawet juz bez wzrostu ilości doge dajmy na to że taka jaka jest obecnie 98 615 504 519 dogecoin

3451542,658165 btc -> skoro Twoje doge wzrosnie do takiej wartości to trzeba się spodziewać wzrostu wartości również btc które jest teraz na poziomie 50 sat -> 3500 sat daje wzrost o x70, bądźmy już pobłażliwi niech btc kosztuje 1000 $
@maniakbitcoin: Jak ostatnio kilka osób się wypowiedziało -- cena kryptowaluty nie zależy od liczby coinów lecz jej cena wynosi tyle na ile wycenia ją inwestor. Cena kryptowaluty nie zależy od liczby danych coinów. Cena doge czy innego coina wynosi tyle na ile wycenią ją inwestorzy.
@Pepeo: Ilość monet w obiegu ma dość duży wpływ na cenę pojedynczej monety, szczególnie w przypadku shitcoinów, które się niczym nie wyróżniają(są wyceniane tylko na tej podstawie). Dlatego patrzy się na kapitalizację, żeby mieć pełen obraz. Próbujesz nam wmówić, że doge będzie wart ponad miliard $.
@Pepeo: 1. Co innowacyjnego jest w Navajo (prosze o precyzycjna odpowiedz)?
2. Jakim cudem Doge mialby miec kapitalizacje na poziomie 3451542 BTC? Wiesz cos czego my nie wiemy?
@LeSmoke: mogę to tylko tak wytłumaczyć musiałaby nastąpić kryptowalutomania = tulipomania gdzie ludzie zastawialiby swoje domy za to aby sobie kupić doge :)

Robie sobie analizę kryptowalut od miesiąca około już na razie wyodrębniłem trzy w które zainwestuje z ponad 1000 monet. Ciężko jest znaleźć coś ciekawego, na prawdę dobrego, z dev team z aspiracjami a nie p&d. Scenariusz Pepeo "realny" jest dla mnie tylko w wypadku na prawdę ześwirowania całego
@maniakbitcoin: Doge moglby jeszcze zdeklasowac swoich przeciwkow jakims skokiem technologicznym.
Osobiscie mam jednak wrazenie, ze doge jedynie odcina kupony od pierwotnego sukcesu.

Biorac pod uwage poziom techniczny innych coinow to raczej stawialbym, ze doge bedzie tracil na wartosci, bo jest wciaz zbyt drogi w porownaniu z rozwiazaniami, ktore oferuje on, a tymi, ktore maja inne waluty. Sam mam do niego sentyment, bo byla to brama do swiata kryptowalut dla wielu z
@Pepeo:

zwłaszcza liczę na NAV ( pierwszy na świecie ANON tak bardzo zaawansowany i innowacyjny

Skoro tak liczysz na ten ANON to dlaczego na bitcointalk wypisujesz coś zupełnie odwrotnego? Innych wyzywasz od nastolatków ale obserwuje Twoje zachowanie od dłuższego czasu i odnoszę wrażenie że masz max. 17 lat lub jesteś poważnie niestabilny emocjonalnie ponieważ zmieniasz zdanie częściej niż moja żona w ciąży!
@TheQuake: Zmieniłem zdanie. Faktycznie nie ma takiej możliwości 100 - 300 satoshi to jest max. Aczkolwiek powyżej 100 satoshi nie wyjdziemy raczej. 3500 jak mi przedmówca wyliczył jest nierealna taka kapitalizacja.
@LeSmoke: podwójne szyfrowanie, używanie subchaina, mix coinów. To nic innowacyjnego, jeśli podzielimy na 3, ale razem tworzą 100% anonimowość, której po prostu nie złamiesz. Przynajmniej tak mówią mądrzejsi - ja się na tym nie znam dokładnie. Jeśli chcesz mi powiedzieć co innego - chętnie posłucham.