Wpis z mikrobloga

Kormoran, Warmińskie Rewolucje
International Pale Lager
Ekstrakt 12.5, 5.2% alk.
4.65 zł - 0.5l
Warka do 12.05.2015 (A10)

Słody:
- jęczmienny jasny
- jęczmienny ciemny

Chmiele:
- Sybilla
- Marynka

Po plebiscycie browar.bizu na najlepsze piwo 2014 zauważyłem, że mam kilka braków do nadrobienia. Jednym z nich jest podobno najlepszy polski jasny lager dostępny na rynku. Browar chwali się na etykiecie odwrotnym chmieleniem. Pod tą ładnie brzmiącą nazwą kryje się to, że Sybilli (teoretycznie aromatycznej) użyto na goryczkę, a Marynki (rzekomo goryczkowej) użyto na aromat. Tak naprawdę oba chmiele mają właściwości tzw. dualne, czyli mogą być użyte zarówno na goryczkę, jak i na aromat. Ale chwyt marketingowy musi być.

Nie spodziewałem się, że doczekam takiego momentu, kiedy lager będzie pachniał chmielem. I to pomimo użycia polskich chmieli, wyczuwam tu nawet nuty cytrusowe, tak charakterystyczne dla Ameryki. Jest tu niestety trochę siarki, ale w ilościach znośnych. Barwa typowo lagerowa - jasnozłota, klarowna. Na plus również ładna, obfita, całkiem trwała piana, nawet tworzy coś na kształt lacingu.

Lekki smak chmielowy, leciutka goryczka i niska podbudowa słodowa. Poza tym, jak to w lagerach - trochę wodniste i wyjątkowo pijalne. Nie ma praktycznie żadnych wad, utrzymany jest czysty lagerowy charakter.

Ciężko zrobić dobrego, czystego lagera. To Kormoranowi się niewątpliwie udało. Poza tym w prezencie dostajemy ładny aromat chmielowy. W kategorii lager - super. Przy zalewie nowofowalowych piw może się wydać jałowy, ale w obrębie stylu robi robotę. Dobra próba zrobienia legendarnego "lagera za 5 zł".

#piwo #ocenpiwo #degustujzwykopem #craftbeer #browarhipster i nowy tag #thebobolodegustuje
T.....o - Kormoran, Warmińskie Rewolucje
International Pale Lager
Ekstrakt 12.5, 5....

źródło: comment_gmWiAC7RkmTWGng2aG4UBBlhQzUsn63d.jpg

Pobierz
  • 3