Gorące dyskusje ostatnie 12h

Bylam właśnie na rozmowie z babką, która prowadzi mała 2-osobowa firmę projektująca ogrody, która chciała mnie "zatrudnić" na czarno jak #januszebiznesu mimo bycia wyglądającym na poważne i ekskluzywne biuro projektowe. Chciałam powiedzieć, że koszty zatrudnienia mnie, studentki poniżej 26roku są bardzo małe, że przygotowując projekty jestem ich autorem i powinnam móc się pod nimi jawnie podpisać i że chciałabym pracować legalnie, żeby chociażby nie ukrywać tego gdzie pracuję. Miałam nadzieję, że może się zgodzi na umowę zlecenie.

I wiecie co

Kurde nie udało się xD

Dowiedziałam się na tej rozmowie że:
    - i tak mam dobrze bo moja szefowa dopiero po skończeniu studiów znalazła pracę w zawodzie i 3,5 roku pracowała na czarno, a ja jestem dopiero na 5 roku
    - wcześniej mowa była o pracy na pół etatu za 1200. Teraz jednak mówimy o 850 zł za 60 godzin, bo stwierdziła że mają za mało zleceń
    - zwróciłam uwagę, że to za mało żeby się utrzymać - babeczka powiedziała że rozumie bo ona na studiach też się sama utrzymywała i jak opłaciła czynsz to jej zostawało 50 zł na jedzenie
    - powiedziała że mam brać udział w konkursach i szukać samemu zleceń na czarno, żeby dorobić (co robię, ale konkursy to zawsze niepewna rzecz, tak samo jak ilość zleceń, których mam mało bo jestem mało znana)

Także ehhh... Nie mam zupełnie innej alternatywy na pracę poza gownorobota w jakimś sklepie i nie wiem, czy twardo zrezygnować czy się cieszyć, że cokolwiek mogę zarobić.

#januszex #praca #kiciochpyta #architektura #ogrodnictwo
    pokaż całość

odpowiedzi (66)

XDDDdDd

#tvpis

odpowiedzi (4)

co tu się wyprawia (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
    #tvpis #konfederacja

odpowiedzi (30)