Wpis z mikrobloga

@bakteriepodbaterie: ST to święta księga Judaizmu tak dla przypomnienia. No i w warstwie fabularnej jest bajką oczywiście, tak samo jak illiada czy epos o gilgameszu. Nie da się zaprzeczyć jednak, że wszystkie te teksty (jak spora część książek) niosą coś więcej poza fabułą. Co z tego uznasz za wartościowe i ciekawe to już twoja sprawa. Wielu uznaje ST za tekst w którym idzie najwięcej wartości im zgodnych. Ich sprawa :]
@bakteriepodbaterie: Bogi, a czy w powieści Alberta Camus rzeczywiście chodzi o jakąś epidemię dżumy w mieście Oran w 1940 roku? Czy w Jądrze Ciemności rzeczywiście chodzi o podróż parostatkiem w górę rzeki? Tak samo jak #!$%@? w starym czy nowym testamencie nie chodzi o to, że ktoś kogoś poćwiartował, czy tam, że połknął wieloryba xD
Ej, na serio, ale miałem cie za bardziej wykształconego człowieka w kwestii literatury i kultury, który
@NuGuns: No chyba nie twierdzisz, że są to całkiem wysublimowane metafory? To niby o co? :<

Nie no gdzie, ja jestem zbolałym chamem, masz świadomość ile wieków temu byłem ostatni raz w muzeum? Kiedy ostatnio przeczytałem jakąś książkę? Kiedy ostatni raz byłem w burdelu? To że mam wykształcenie artystyczne o niczym nie świadczy!