Wpis z mikrobloga

help mireczki, pewnie banalne ale sql to dla mnie trochę kosmos bo operuje w zupełnie innym zakresie IT. ale do rzeczy.
makro pobierające dane a w nim zapis:

join pptechnologia t on t.technologiaid=zl.technologiaid

zapis ten powoduje, że z tabeli pp
technologia wyświetla mi się identyfikator zlecenia a nie przypisana do niego nazwa. jak zmienię fragment t.technologiaid=zl.technologiaid na t.technologiaidm=zl.technologiaid to wyrzuca mi błąd konwersji. Potrzebuję mieć w wyniku nazwę a nie nr technologii. Całe makro ma z 5 linijek więc jakby co mogę podrzucić pełen zapis jeżeli ten fragment jest niewystarczający.

ktoś, coś podpowie?
#sql
  • 13
@Ginden: @NikczemnyPan: @zly_dzien: @NikczemnyPan: cały zapis jest następujący:

From
kprejestrczasupoz cz
join pp
zlecprodprodwe ppwe on ppwe.zlecprodprodweid=cz.zlecprodprodweid
join pp
zlecprodpoz pp on ppwe.zlecprodpozid=pp.zlecprodpozid
join pracownik p on cz.pracownik
id=p.pracownikid
join pp
zlecprod zl on zl.zlecprodid=pp.zlecprodid
**join pptechnologia t on t.technologiaid=zl.technologia_id**
join wytwor w on w.wytworid=ppwe.wytworid and w.rodzwytw=2 left
@stawros35: poznaj łaskę pana ;) - poprawione

Set rs = cnn.Execute("select p.nazwisko,p.imie,cz.datadnia,zl.zlecprodidm,round(sum((cz.tpz+cz.ntj)/60),2) as czaspracy,w.wytworidm,t.technologiaid, t.technologiaidm From kprejestrczasupoz cz join ppzlecprodprodwe ppwe on ppwe.zlecprodprodweid=cz.zlecprodprodweid join ppzlecprodpoz pp on ppwe.zlecprodpozid=pp.zlecprodpozid join pracownik p on cz.pracownikid=p.pracownikid join ppzlecprod zl on zl.zlecprodid=pp.zlecprodid join pptechnologia t on t.technologiaidm=zl.technologia
@stawros35:

Set rs = cnn.Execute("select p.nazwisko,p.imie,cz.data_dnia,zl.zlecprod_idm,round(sum((cz.tpz+cz.ntj)/60),2) as czas_pracy,w.wytwor_idm,t.technologia_id, t.technologia_idm From kp_rejestr_czasu_poz cz join pp_zlecprod_prodwe ppwe on ppwe.zlecprod_prodwe_id=cz.zlecprod_prodwe_id join pp_zlecprod_poz pp on ppwe.zlecprod_poz_id=pp.zlecprod_poz_id join pracownik p on cz.pracownik_id=p.pracownik_id join pp_zlecprod zl on zl.zlecprod_id=pp.zlecprod_id join pp_technologia t on t.technologia_idm=zl.technologia_id join wytwor w on w.wytwor_id=ppwe.wytwor_id and w.rodzwytw=2 left join kp_rodzaje_aktywnosci_detal kpd on kpd.rodzaj_aktywnosci_detal_id=cz.rodzaj_aktywnosci_detal_id where cz.status = 1 and (cz.data_dnia between ' " & data_od & " ' and ' " & data_do & "