Wpis z mikrobloga

#medytacja #buddyzm #108dupogodzinzwykopem
Czołem wykopowi jogini. Usiadłem tak sobie przed snem na pół godziny anapanasati i po zakończeniu wpadłem na ten pomysł. Kiedyś podobne wyzwanie chyba przewinęło się nam tutaj przez Wykop i umarło śmiercią naturalną, ale może warto spróbować jeszcze raz?
Dla mnie problemem z motywacją jest często to, że nie idzie zobaczyć żadnych realnych efektów tak z dnia na dzień. Mam nadzieję, że stawiając sobie taki cel i odliczając każdego dnia kolejne cegiełki będzie z tym łatwiej. Nie wiem czy 108 godzin to dużo, czy mało. Jak dużo, to przecież nigdzie się nam nie śpieszy, a jak mało, to przecież zawsze można zrobić kolejne edycje! A więc jeżeli medytujesz, to po prostu po siedzeniu odejmujesz od obecnej liczby ilość godzin, które spędziŁeś właśnie na medytacji. Nie liczy się technika, tradycja, wyznanie. Będziemy tolerancyjni ;)

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wspólnego działania i na początek:
108h - 0,5h = 107,5h
Pobierz lowca_chomikow - #medytacja #buddyzm #108dupogodzinzwykopem 
Czołem wykopowi jogini....
źródło: comment_45gXYOWwd5PwVSMxQ1NNJVVWjQ3ObHKm.jpg
  • 22
@volq: Wspominałem, że coś w tym stylu juz sie tutaj działo, tylko nie kojarzę pod jakim dokladnie tagiem. Z kolei jogin to nie tylko określenie na osobę uprawiającą jogę. Określenie można stosować również do każdego medytującego niezależnie od konkretnej techniki. Pisałem, że zapraszam ogólnie medytujących, a nie tylko samych buddystów.
@volq: 108 to taka ogólnie symboliczna liczba w buddyzme (przede wszystkim, albo może i wyłącznie mahajany), ale również w innych wschodnich religiach i ogólnie kulturach. Miałem napisać 100, ale 108 mi po prostu Ładniej pasowało. ;)
@lowca_chomikow: no kto by pomyślał. może to ma związek z liczeniem czasu, chociaż wątpię żeby tutaj buddyści wymyślili coś odmiennego od systemu jogi, BTW niedawno minęła najlepsza muhurta do medytacji, szkoda że przegapiłem :< chociaż po nieprzespanej nocy to trudno się skupić
@lowca_chomikow: na angielskiej wiki jest hasło anapanasati, które jest połączone z polskim hasłem anapana. W polskiej wiki nie ma anapanasati, a w angielskiej anapana - nie wiem dlaczego tak wybrali. Ale patrząc po definicjach chodzi o to samo.

Któryś z nauczycieli w Kwan Um rozpopularyzowal