Wpis z mikrobloga

@Shewie: świetne, dopracowane, ze świetnym color gradingiem, kadrami, muzyką, aktorem i jakością głosu lektora.

zdjęciami zrobiona przez zaprzyjaźnioną ekipę.


Była by szansa otrzymać informację jaką kamerą była kręcona ta reklama? Pewnie RED albo coś co kręci w RAW, ale chce się jeszcze upewnić.
@Shewie:

Arri Alexa


łooo, no to nieźle ;)

Czy była by również szansa otrzymać informację lub małą podpowiedź w jaki sposób kręcili tego passata podczas jazdy? glidecam, gimball z paki/bagażniku innego samochodu, czy może jakiś inny sposób?
Pytam ponieważ już niedługo uruchamiam swój kanał motoryzacyjny na YT, póki co kręciłem coś takiego (film poniżej, kręcony lustrzanką) ale przy nowych filmach będę używał kamery Blackmagic także jakościowo i kolorystycznie powinno być o
lucky7 - @Shewie: 

 Arri Alexa

łooo, no to nieźle ;)

Czy była by również szan...
@lucky7: Kazał mi zakryc auto nie bylo jeszcze oficjalnej press publikacji.
Blackmagic jest świetnym entry levelem do profesjonalnej jakosci materiałów.
Jezeli masz kontakt do zachara z autocentrum to powiedz mu by zainwestował w lepsze kamery
bo to aż smut oglądać takie auta w tak kiepskiej jakosci.
Kręć 50/60fps w zaleznosci od kamery, unikniesz mikro stutteringu obrazu. W poście pozniej latwiej ci bedzie manewrowac obrazem, ale pewnie to ograniczenia sprzetu maja na
Shewie - @lucky7: Kazał mi zakryc auto nie bylo jeszcze oficjalnej press publikacji.
...

źródło: comment_dIBf0aECUVEZ6M3RI030igocJg4XfI38.jpg

Pobierz
Bardzo dziękuję za zdjęcie, widzę, ze to już wyższa szkoła jazdy i jednak sposób w jaki do tej pory filmowałem (czyli glidecam+bagażnik) będzie najtańszy :)

Jezeli masz kontakt do zachara z autocentrum to powiedz mu by zainwestował w lepsze kamery


@Shewie: Próbowałem z nim współpracować, bo robi świetną robotę, ale doszedł do wniosku, że jednak woli "swój swojski klimat nagrań" bo tym zdobył popularność i chce to dalej kontynuować, więc nie
@lucky7: wiekszosc z ludzi z ktorymi pracuje są po filmowce, jakkolwiek jezeli cos chcesz osiagnac musisz z kims wspolpracowac z kims kto ma nazwisko, niestety musisz sie zatrudnic w jakiejs firmie ktora obsluguje kamery, BTS, cokolwiek i nabierać rozpędu zdobywając kolejne projekty i pracujac przy coraz to wiekszych rzeczach.
Niestety w tej branzy jest beton, wszyscy się absolutnie znają nawzajem i widzą że moga się ze zdaniem drugiej osoby liczyć, środowisko
@Shewie: Czyli tak jak myślałem, jest ciężko.

niestety musisz sie zatrudnic w jakiejs firmie ktora obsluguje kamery, BTS, cokolwiek i nabierać rozpędu


Polecasz jakieś firmy lub gdzie takie szukać? Jeśli nie chcesz tutaj odpowiadać może być na PW.
@lucky7: ciezko mi cokolwiek powiedzieć w tej kwestii. Jest taka piekna ksiazka Film Commision Poland. Są tam wszystkie firmy ktore pracuja przy produkcji filmowej, reklamowej, sesje etc. z podzialem na dziedziny i specjalizacje.
Warto byloby sie w to wyposażyć, ktoś mnie kiedyś na wykopie dawno pytał o to i wiem że mu pomogło.