Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie jestem w trakcie szukania następcy poczciwego punciaka, którego niedawno się pozbyłem. Budżet około 17-19 tys. i zastanawiam się nad Toyotą Camry (szósta generacja), Lexusem IS 200 lub parę lat młodszą od wymienionych Mazdą 3.

Co polecacie? Raczej krótkie trasy (20 km w jedną stronę do pracy). Raz na jakiś czas jakiś dłuższy wypad.

#samochody #motoryzacja #toyota #lexus #mazda
  • 13
@botereq: Spalanie nie jest priorytetem. Szukam czegoś nieawaryjnego. W sumie mazda jest na ostatnim miejscu, bo wiele się naczytałem na temat korozji, która lubi się w niej zagnieździć (chyba że to problem wyolbrzymiony).
@One_Stone: Mazda 3, jeśli lubisz jeździć. To najlepiej prowadzące się auto w klasie w moim subiektywnym rankingu. Najlepiej w wersji benzynowej i po liftingu (w przedliftach spotyka się problemy z korozją niestety). 1.6 107KM zapewnia już w miarę przyzwoite osiągi i jest niedozaje..tego. Oczywiście można też się pokusić o 2.0 150KM i wtedy jest już naprawdę milusio. Nie polecam diesli.
Dzięki za rady. Chyba zacznę szukać Mazdy 3 po lifcie w takim razie, rozwialiście moje obawy co do korozji. @adamgtx: Ten silnik 1.6 zbiera bardzo dobre opinie, więc pewnie za nim będę się rozglądał.