Wpis z mikrobloga

Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Illarra, Isco, James - Ronaldo, Chicharito.

Bez niespodzianek. Varane na stałe wygryzł ze składu Pepe, a Illarra wyraźnie wygrywa rywalizację z Silvą i Khedirą. Chicharito po tym wspaniałym tygodniu naciska Benzemę mocniej niż Jese jego pozycję.

#realmadryt #mecz
  • 16
@Donk_von_Fisher: Robi to. Tydzień temu grał Arbeloa, w środę Pepe i Coentrao, dziś Marcelo. Pewnie z Almerią znów do składu wskoczą Pepe, Arbeloa, a może i Coentrao, który powinien utrzymywać rytm meczowy.

Przy wąskiej ofensywnie ławce, Marcelo i Carvajal powinni być też jakąś opcją na skrzydło, dlatego Arbeloa i Coentrao pewnie będą utrzymywani w rotacji. Bo poza Jese nie widzę żadnego ofensywnego rezerwowego na dziś.
@rooger: Real nie ma na ławce nikogo z ofensywy, który mógłby "wziąć" mecz na siebie po wejściu na boisko. Jese przez kontuzje i przez odsunięcie go przez Carlo w tym momencie jest tylko swoim cieniem.
@mi_ko: Wiem o tym. Spodziewam się, że zagra w środę z Almerią. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

@ethinkpadero: Tylko Coentrao. Arbeloa od jakiegoś czasu w miarę regularnie dostaje swoje szanse. Środkowi obrońcy to w tej chwili akurat malutki problemik, choć forma Varane'a jest ewidentnie wyższa niż Pepe.
@rooger: Chciałbym kiedyś zobaczyć Real w ustwieniu 3-5-2 z Pepe, Ramosem i Varanem na obronie, a Carvajalem i Marcelo na skrzydłach. Miałem nadzieję, że Real zagra tak z Atletico.
@legolass: To jest dobry pomysł, ale obawiam się, że nie ma czasu, aby testować to ustawienie. Real nigdy tak nie grał. Oprócz 4-4-2, 4-3-3 i 4-5-1 w rozmaitych wariacjach, jedynym ustawieniem jakie widziałem jeszcze w Madrycie to było 5-3-2. 3-5-2 sobie nie przypominam, a oglądam Real gdzieś od 1998 roku. Ale może w jakimś meczu się przytrafiło, cieżko pamiętać wszystko z 17 lat wstecz.
@legolass: Kiedyś del Bosque wystawił 5 obrońców na Old Trafford, czym kompletnie zaskoczył wielkiego Fergusona. Sir Alex bardzo długo (nadal?) uznawał to za swoją największą klęskę w karierze.
@rooger: Ilara, co zrobił? Wygryzł? Przecież ten gościu nic nie gra, a przypomnę kosztował 40k. Co do Varane to propsuje go od momentu gdy pojawił się w pierwszym zespole, moim zdaniem Real wykupi Chicharito pod koniec sezonu.

@InWrav: Jese w obecnej dyspozycji bardziej pasuje na ławkę, ale Castilli.

Nie wiem, czym wam wszystkim Illarra zaskoczył, moim zdaniem całkiem niezły w odbiorze, w rozegraniu podaje do najbliższego, ale u licha, lepsze to niż głupie straty piłki.
@InWrav: Gdzieś czytałem, że Illara przebiega dużo więcej km od pozostałych zawodników.

Wiem, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać, ale zawsze to coś. I tak jak pisał @rooger jego zadaniem jest odbiór piłki i z tego zadania dobrze się wywiązuje.
@rooger: To kogo mają mieć na ławkę? Edena Hazarda, żeby mógł nawiązać rywalizację z CR7? Carlo powinnien dawać więcej czasu Jese i Chicharito, bo gdy grają razem ta gra jakoś fajnie im sie klei. Ilara był i będzie beznadziejny, pasuje do Borussi Dortmund czy Bayeru, a nie do Realu Madryt.
@InWrav: Jese z poprzedniego sezonu, Moratę. I ich następców. Naprawdę nie mam wygórowanych wymagań ;)

Za to mam wrażenie, że ty wymagasz od defensywnego pomocnika nie wiadomo jakich fajerwerków. A ja powiem, że on jako zmiennik wcale nie jest złą opcją. Bo kogo byś chciał na ławkę? Maticia? Blinda?
Owszem, Jese z poprzedniego sezonu, Morata był drewniany, marzy mi się Vietto z Villarealu(podobno ma przejść), doskonały zmiennik za Ronaldo/Bale. Moim zdaniem ten nowy nabytek Realu w kilku meczach pokazał, że jest lepszy od Illary