Wpis z mikrobloga

@Kamill: Przez cały dzień widziałem wypowiedzi lubianych przeze mnie liberałów z USA usprawiedliwiających zamieszki i tylko się wkurzałem. Kilka razy nawet odpisałem, że to przeginka i w ogóle. Potem zobaczyłem polski internet, bandę rasistowskiego ścierwa i w sumie zaczynam rozumieć frustrację tych ludzi. Na każdym kroku są robieni w dupę, dyskryminowani, prześladowani, mordowani, a ich prześladowcy chodzą sobie wolno i bezkarnie. Każdemu mogłyby w takich stuacjach puścić nerwy. Niestety...
@wdowapotedlarzu: Pierwsze informacje na temat zamieszek widziałem ze źródeł liberalnych, w których usprawiedliwiano, lub tłumaczono ludzi, którzy to robili. Moją reakcją był niesmak. Potem dzięki komentarzom polskich rasistów miałem okazję przypomnieć sobie z czym każdego dnia ci ludzie się zmagają.
Ciekawe czy gdyby w Egipcie, albo Libii prześladowani chrześcijanie wyszli na ulice i zaczęli zamieszki, to też nasi kochani prawicowcy pisaliby o dziczy i małpach. Myślę, że nie. Jestem tego wręcz
Ciekawe czy gdyby w Egipcie, albo Libii prześladowani chrześcijanie wyszli na ulice i zaczęli zamieszki, to też nasi kochani prawicowcy pisaliby o dziczy i małpach. Myślę, że nie. Jestem tego wręcz pewny!


@lowca_chomikow: Nie mogę wypowiadać się za prawicowców, ale tak. Jeśli zamieszki w Libii czy Egipcie polegałyby na demolowaniu cudzej własności i napadach rabunkowych na nie-chrześcijan to tak nazwałbym to dziczą.

Pozwól teraz, że odwrócę pytanie i spytam czy jesteś
@wdowapotedlarzu: Podałem przykład chrześcijan w Egipcie, bo mówimy o grupie ludzi prześladowanej przez większość, którzy są bezsilni i mogą czuć, że nie mają innego wyjścia jak wyjść na ulicę. 11 listopada na ulice wychodzi (oprócz tych pokojowo maszerujących oczywiście) banda frustratów, których zachowania nie ma w jaki sposób usprawiedliwić.
@lowca_chomikow: Ja jednak uważam, że tym z Baltimore bliżej do naszych dresów niż chrześcijan w Egipcie.
Naszych też prześladuje społeczeństwo i policja gdy spokojnie smarują klatki schodowe sprejem albo gdy tłuką butelki na chodnikach w środku nocy.
@wdowapotedlarzu:

Naszych też prześladuje społeczeństwo i policja gdy spokojnie smarują klatki schodowe sprejem albo gdy tłuką butelki na chodnikach w środku nocy.

No pewnie! Co chwila jakiś policjant ładuje pół magazynku w plecy polskich prawicowców, dusi na śmierć za handel tytoniem bez akcyzy, albo łamie ich kręgosłupy podczas przewożenia do aresztu. Dokładnie tak samo.
@wdowapotedlarzu: Ja ich nie usprawiedliwiam. Nie powinni tak robić. Piszę po prostu, że ich ROZUMIEM. Na każdym kroku są napastowani przez tępe rasistowskie bydło. Kiedy LUDZIE są atakowani na każdym kroku i czują się bezradnie zaczynają robić głupie rzeczy. Szczególnie gdy od lat protestują pokojowo i wtedy wszyscy mają ich w dupie.
@wdowapotedlarzu: Przepisy nie dydkryminuja czarnych. Robią to ludzie. Oczywiście, że wszędzie zdarzają się nadużycia władzy. Tylko jakimś dziwnym przypadkiem nie giną przez to biali w Ameryce, tylko czarni. Z resztą raport z Ferguson wyraźnie pokazał rażące dysproporcje w traktowaniu białego społeczeństwa i czarnego
@wdowapotedlarzu: Traktują. No o to chodzi, że traktują. Są dysproporcje w ilości przestępców ale nadal tych czarnych jest mniej. Chodzi jednak przede wszystkim o traktowanie tych przestępców. Jakoś tak nikt nie strzela w plecy uciekającym białym zalegającym z alimentary. Nikt nie dusi białych którzy handlują tytoniem itd. Do tego zerknij sobie na raport na temat działania policji w Ferguson. Na każdym kroku są dysproporcje.
No i jeżeli na 20 rutynowych kontroli
@lowca_chomikow:

Są dysproporcje w ilości przestępców ale nadal tych czarnych jest mniej.

Wszelkie statystyki mówią co innego.

Jakoś tak nikt nie strzela w plecy uciekającym białym zalegającym z alimentary. Nikt nie dusi białych którzy handlują tytoniem itd.

Albo nikt nie dorabia do tego ideologii i nie nagłaśnia takich spraw.

No i jeżeli na 20 rutynowych kontroli kierowców większość to osoby czarnoskóre to siłą rzeczy będzie większa wykrywalność czarnych przestępców.

Chyba mylisz